Je pýtanie výživného vydieranie?

8. dec 2022

Prosim vas ked pytam od ex priatela vyzivne moze to on proti mne pouzit,ze ho vydieram? Mozno toto tak oznacit,nie su tak vyhrazky ani nic.

kitycat
8. dec 2022

A pytas to vyzivne vetou, ak neposles neuvidis dieta?

Predpokladam, ze vysku mas sudom urcenu.

jaond19
8. dec 2022

Má ho súdom určené?

melanta
8. dec 2022

Ak mu hrozíš smrťou či nejakou ujmou, tak áno. Inak ak je oficiálne otcom, tak dieťa má na výživné zákonný nárok, takže si v práve, ak žiadaš výživné. Nenechaj sa zastrašiť. A maj výživné aj stretávanie stanovené a potvrdené súdom. Ak má takéto problémy, že ho tým vydieraš, všetko by som mala podchytené súdom.

autor
8. dec 2022

@kitycat nie on o nu zaujem nema

autor
8. dec 2022

@jaond19 samozrejme

autor
8. dec 2022

@melanta nijak som nehrozila iba napisala posli mi peniaze

autor
8. dec 2022

Nestretavaju sa kedze on o to nestoji

bloger
8. dec 2022

Nie je to žiadne vydieranie. On je povinný sa postarať.

soldi
8. dec 2022

Ja som svojho ex tiez “vydierala”. Napisala som mu ze ak neposle kolko ma a kedy ma, tak pojdem za exekutorom.

Ak mas sudny prikaz, nech sa paci, po jednom dni omeskania mozes navstivit exekutora. Vsetky naklady bude znasat Tvoj ex.

melanta
8. dec 2022

A máš súdom stanovené výživné? Keď si mu teda písala, aby poslal peniaze? Ak nie, daj si ho stanoviť súdom. Ak súdom stanovené je a nepošle, choď riešiť rovno exekútora, pretože to môžeš už po jednom nezaplatenom. Velice rýchlo sa potom spamätá.

tanalyn
8. dec 2022

Prečo by to malo byť vydieranie? Však žiadaš niečo, na čo máš nárok a čo ti on má dať.

som_realistka
8. dec 2022

ak máš súdom stanovené výživné, a sms alebo mail je slušný, nie je to vydieranie.
a tak ako píše melanta, ak nepošle, môžeš rovno riešiť exekútora, právnik mi povedal, že v prípade zanedbania výživy maloletého sú exekútori aj súdy už v tejto dobe rýchle.
PS nedaj sa zatlačiť do kúta jeho rečami, presne dodržuj súdnu dohodu a môže si pískať.

matabb73
8. dec 2022

Ak ho máš stanovené súdom a neplatí, ani sa s ním nebav a oslov exekútora. Žiadaš len to načo má tvoje dieťa nárok. Nie sú to peniaze pre teba, ale pre tvoje dieťa. Pokiaľ sa mu nevyhrážaš útokom, alebo tým, že mu nedáš dieťa, nie je to vydieranie.

autor
8. dec 2022

@melanta ano mame sudom stanovene