Je možné zrušenie materstva?

25. jún 2023

Ahojte, neviem ako to mám odborne napísať, no dá sa svoju matku “zrušiť”? Som adoptovaná, týrala ma už od detstva a nechcem ju “mať” ako svoju matku. Dá sa to? Ako sa postupuje? Nie, nie som nevybúrený teenager, ale dospelá žena, ktorá s ňou prerušila kontakt a nechcem sa k nej priznávať.

pribinak
25. jún 2023

Nie, nedá

kacena4
25. jún 2023

myslis biologicku? nie neda sa to je to myslim v zakone ustanovene, ze matka je ta ktora ta porodila a aj keby si to mala na papieri nic sa tym nemeni...

pribinak
25. jún 2023

@kacena4 ak je adoptovana tak v rodnom liste má zapísanú “novú” adoptívnu matku

doriiis
25. jún 2023

Autorka asi myslí adoptívnu matku

autor
25. jún 2023

@kacena4 je adoptívna, nie biologická

hladamematku
25. jún 2023

mozes napisat viac ako ta tyrala a preco ju chces zrusit?

pribinak
25. jún 2023

@hladamematku zrušiť sa to nedá

gabriela2952
25. jún 2023

Odveci ale nechápem načo si človek adoptuje dieťa a potom ho týra 😔😔

ildiko36
25. jún 2023

Už keď si dospela ti moze byť jedno či ju mas zapisanu alebo nie, treba zrušiť kontakt a hotovo.V pripade sa poraď s právnikom, za pol hod.koho poznam bere ca 20euro za konzultaciu.

doriiis
25. jún 2023

@autor....keď si dospelá,už sa to asi nedá.Ak máš jej priezvisko,môžeš si ho zmeniť.

ildiko36
25. jún 2023

@jamimo ficek neodpoveda, aspon mne nič neodpisal, vyhladala som normalneho pravnika

ankare
25. jún 2023

To je strašné 😪

zuza265
25. jún 2023

@ildiko36 podla mna odpoveda sem tam na par vybranych. Nie je v jeho moznostiach poskytovat tolko odpovedi zadarmo

bylinka25
25. jún 2023

Nikto nemôže matku len tak "zrušiť". Jediné, čo môžeš urobiť je prerušiť s ňou kontakt a môžeš sa jej zriecť.

cacianka
1. júl 2023

@zuza265 občas odpovedá aj na fcb v skupine opýtaj sa právnika, alebo citujú z jeho článkov.
@autorka tu na MK je skupina Právne poradenstvo, vedú ju právnici a fest regulujú, selektuju nevhodné príspevky, iba k neritu veci.
Skús tam

zuza265
1. júl 2023

@cacianka ano viem🤗 tam je to ale aj uvedene, ze on nemusi odpovedat alebo odpoveda koncipient. Ak to nie je platena verzia

ildiko36
2. júl 2023

@zuza265 mas pravdu preto som nasla super pravnika, vid foto

ildiko36
2. júl 2023

@cacianka som v tej skupine, nic moc, radsej si najst normalneho pravnika ktorí aj pomôže

zuza265
2. júl 2023

@ildiko36 super, je to urcite lepsie a drzim ti silno palce🤗

vanilkovazmrzka
2. júl 2023

Naco riesite, ci niekto odpoveda ci neodpoveda, ked v tom linku, co pridala @jamimo je presne zodpovedana identicka otazka?

zuza265
2. júl 2023

@vanilkovazmrzka ja som ujasnila ako to tam je… vsak normalne konverzujeme 🙂 proste ako informacia. S vela ludmi sa bavim o veciach, ktore uz su vo svete vyriesene.

vanilkovazmrzka
2. júl 2023

@zuza265 pohode, len mi to prislo, ze si tie osoby ani nepozreli, co je tam v linku prilozene 🙂))

ibrunova
10. júl 2023

My sme mali v rodine chalana, ktorého mamu si vzal jeden príbuzný a jej syna si adoptoval. Tento po dovŕšení dospelosti toto zrušil..