Je možné zníženie výživného?

mimush19
27. apr 2017

Dobrý deň. Potrebujem radu. S priateľom žijem 5 rokov. Pred tromi sa rozviedol.
Neboli totiž financie na právnika.
Ako živnostník vtedy zarábal cca 800€ na mesiac. Výživné mu bolo určené na 225€
Teraz nemá prácu. Už dva roky zarábal necelých 400€. Ledva vyžijeme.
K tomu všetkému jeho bývalá robí strašné problémy. Jeho syna hucká a má nemyslitelné nároky.
K tomu všetkému mu došla exekúcia a zistil, že jeho bývalá mu neplatila zdravotné.
Schválne ho už pár rokov klamala a teraz musí platiť aj 100€ exekúciu.
Ak to takto pôjde ďalej, neviem, ako prežijeme. Bývame v podnájme a žijeme z ruky do huby.
Chcel sa s nou dohodnúť na majetkovom vyrovnaní, ale zase ho len podviedla.
Chcem sa spýtať, či sa tu už niekto stretol s podobnou situáciou.
Či sa dá znížiť výživné na základe toho, že sám otec nemá pomaly z čoho žiť.
Ďakujem.

pribinak
27. apr 2017

Moze poziadat o zníženie, jeho pomery sa zmenili.

mimush19
autor
27. apr 2017

A má aj nejakú šancu. Lebo jeho bývalá aj pri rozvode prihlásila jeho syna na 5 krúžkov a žiadala 350€. Dva mesiace po súde chlapec chodil len na angličtinu. Myslím tým, že je možné, že si zase povymýšľa kopec nezmyslov. Vďaka.

pribinak
27. apr 2017

@mimush19 ano ma šancu. Chodit na 5 krúžkov je chore. Moze aj na 10, ale nech si to sama cvaka

mimush19
autor
27. apr 2017

Okay moc ďakujem. 🙂
Je to choré, hlavne, keď malého nebavia športy. Má hlavu na učenie a ona mu nahulákala futbal, tenis a všelijaké blbosti len aby urobila zle. A hlavne rozum stojí, keď to jedna žena ide riešiť cez dieťa. Nech sa mstí ako chce, len proste ten malí zato nemôže. Ale to sa proste z hlavy vytrepať nedá no. :/

pribinak
27. apr 2017

@mimush19 treba tam uviesť normalne fakty, ze ma podstatne nižší prijem, alebo je bez prace, ze dieta na kruzky nechodí, kebo ho to nebavi
Nech napise, ze kolko je schopny platit a nech sa do synom dohodne na 1 krúžku, ktory ho fakt baví

katarinamarkova
27. apr 2017

@mimush19
?? K tomu všetkému mu došla exekúcia a zistil, že jeho bývalá mu neplatila zdravotné. ??
to čo je za blbosť?
čo má jeho ex s jeho zdravotnými platbami?
na akého právnika? podla toho čo píšeš nie je tvoj partner super bohatý aby potreboval pri obyčajnom rozvode právnika, vie snáď rozprávať za seba aj sám, nie? hmmm. ako výhovorka - za pokus to stálo, možno si mu naletela na toto ty, neviem či ešte niekto.
prečo nepodla návrh na zníženie pred 2mi rokmi?? nemal na to dostatok času? či on je fakt nesvojprávny aby toto za neho riešila jeho partnerka, že nemá z čoho on žiť?

katarinamarkova
27. apr 2017

@mimush19 ok
áno, musí na súde o to požiadať.

mimush19
autor
11. máj 2017

@katarinamarkova
Neviem ako to funguje u ostatných, ale v mojej rodine to bolo tak, že moja mamina platila šeky, platila všetko, čo prišlo. Teda zo spoločného rozpočtu samozrejme, ale proste v partnerskom/manželskom vzťahu to fungovalo tak, že jeden sa stará o to, aby bolo všetko poplatené/vybavené. Aj v mojom vzťahu to tak je. Platím nájom, zdravotné, internet, telefón, apod. Neviem ako u Vás, proste u mňa to tak funguje. A teraz si predstavte, že ste s partnerom/manželom takto dohodnutý, že peniažky chodia na spoločný účet a že Vy budete platiť šeky. Či na pošte, či cez IB to je fuk. No a teraz Váš partner s tým samozrejme počíta, keď ste sa tak dohodli, a Vy mu tvrdíte, že to teda aj robíte hej a nemá dôvod neveriť Vám. Ale vy to nerobíte (netuším, prečo to nerobila, ale nerobila to) no a k tomu všetkému aj pošta, ktorá prišla zo ZP ho akosik "nezastihla" až keď odišiel, a pošta mu začala chodiť na inú adresu, až potom zistil, čo je vo veci.

Ja netvrdím, že to nieje jeho vina. Ja osobne si kontrolujem VŠETKO. Inak neviem spať :D . Ale chcela som tým len podotknúť to, že jeho bývalá je vážne strašne zákerná a ide aj cez mrtvoli, v tomto prípade cez vlastného 10 ročného syna, ktorý za nič samozrejme nemôže. A to je pre mňa nepredstaviteľné. Ako môže byť človek taký zvrátený, len aby si pohladil ego.
No nič. Aj tak vďaka za reakcie.
Dodalo nám to trochu povzbudenia. Diki za to.

katarinamarkova
11. máj 2017

@mimush19
,,...........S priateľom žijem 5 rokov......,,
,,.........K tomu všetkému mu došla exekúcia a zistil, že jeho bývalá mu neplatila zdravotné.
Schválne ho už pár rokov klamala a teraz musí platiť aj 100€ exekúciu................,,

buď mi to normálne vysvetli, alebo ma oprav.... lebo podla toho čo si napísala, žijete spolu 5 rokov, exekúcia mu prišla teraz niekedy vo výške 100€.
To mi chceš povedať, že 5 rokov nevedel, resp. mu zo zdrav. poisťovne neprišlo nič o exekúcii?? za aké obdobie, ak mi vieš povedať - rok, mesiac - sú tie nedoplatky?
Lebo mi fakt príde viac ako divné, že 5 rokov 100€ by na zdravotnej poisťovni nikomu nechýbalo. Nie je to tak, že je to nedoplatok z terajšieho obdobia?

inuliksa
30. máj 2017

ahoj ...mame podobny problem aj my ..ak chces napis ss ...tiez hladam rady vsade mozne na nete a podobne ...