Je lepšie, keď návrh o výživné podá matka alebo otec?

ariel258
19. okt 2012

ahojte. ako som uz uviedla v niektorych mojich prispevkoch, priatel chce znizit vyzivne, pretoze uz financne nezvlada platit tolko vela ako si vypytala matka na dieta
na vyzivne (bola to ich osobna dohoda cize uplne mimo sudu,ktoru financne dokazal tahat 2roky) teraz chce ist ona na sud lebo sa jej to nepaci... (ked jej povedal ze to financne nezvlada a chcel sa dohodnut ze bude platit aspon o nieco menej), ...a este so slovami ze vybucha s neho aj posledny cent. ☹
Bude lepsie ked poda na sud ziadost o rozhodnuti o vyzivnom on ako otec (a bude trvat na znizeni s tym ze platieval 300plus poistku a teraz chce platit aspon o 100menej na 4rocne dieta) , alebo ked ho poda ona (...ale urcite s tym navrhom aby platil viac ked ho chce uplne znicit ako to par krat sama povedala...)??? je medzi tym nejaky rozdiel? ci to poda ako prvy on alebo ona??
Chcem este dodat ze nezaraba vela,naozaj to uz fin.nezvlada.
Dakujem velmi pekne.

ani3012
19. okt 2012

záleží od toho koľko tvoj priateľ zarobí a ako sa sudca vyspí
inak je jedno,kto podá návrh...ale na mieste tvojho priateľa by som ho podala ja, nech súd určí výživné

martini
19. okt 2012

je to jedno, sudcovi na tom fakt nezaleží, kto podal návrh. Mal by si nechávať všetky doklady o tom čo synovi kupil (aj male autičko kupene len tak v nedelu aj pyžamo, ktoré nosí ked je u neho a pod.) a kolko na neho minul.

aivill
19. okt 2012

Na Slovensku si myslím ja, je to tak že vo výhode je vždy matka - ak sa o dieťa stará a je zverené jej. ☹ ☹ ☹ U nás to bolo tak, že keď si priateľova ( tiež nie sme manželia čo je pri súde asi problém...) bývalá žena podala návrh o zvýšenie - vždy aj výživné zvýšili aj keď " len" o 30 € ale zvýšili... A to na zvyšovanie výživného už bol niekoľkokrát... , pričom nikdy sa nepreukázalo že sa mu zvýšili príjmy, alebo jej znížili... Neviem, ona mala vždy právnika, priateľ nie. ( Nepísaný zákon - muž platí cca 2/3 z nákladov na dieťa... - to nám povedal právnik. ) V našom prípade súd nezaujímalo ani to že musíme platiť hypotéku aby sme s naším dieťaťom mali kde bývať... Hlavne musí platiť na deti aj ke´d sú už plnoleté ...Ťažko je spravodlivo rozhodovať 😉 Ja to vnímam a vidím takto...
Ja by som sa určite poradila s právnikom na rodinné právo. Nie je to zadarmo, ale poradia asi najlepšie - vedia jak to chodí...

kibuk1
24. okt 2012

Prispieva 300? to sa mi snad sniva. Ja mam otca co zaraba cez 1000 e. a dali mu len 100-ku.Muz ze plati 2/3 nakladov? To mate super pravnika. Ja mam pravnika ktorý ma este presviedca, ze si prilis narokujem. Jednoducho poziadajte o znizenie a ak ste mu priatelka tak ak byvate spolu nech povie, ze si zaklada rodinu s vami, ma aj vydaje na seba a vas, nevychadza mu to atd.Ona nech predlozi blocky kolko na neho minie ci je 600 e. /300 ona 300 on/