Invalidný dōchodok a výživné

nikolca
28. jan 2023

Prosim vas som na plnom id,mesačne dostavam 501,50eura prosim vas kolko mi móže sud určiť vyživne?dcera ma 13 rokov.byvam sama v garzonke kde mesačne platim naklady a elektriku spolu 90euro a ešte platim dlh po zosnulom manželovi štatnemu fondu vo vyške 104 eur je to uver neviem či aj to sa da zohladniť za každu odpoveď ďakyjem ešte by som chcela uviesť že mam zniženu pracovnu schopnosť o viac ako 70%

kaktusik007
28. jan 2023

a dcera s tebou nezije a mas platit inemu vyzivne?

nikolca
autor
28. jan 2023

@kaktusik007 dcera žije u byvaleho priatela hlavne kôli škole ma to bližšie a ja by som mala platiť vyživne neviem či sa da žiadať striedavu starostlivosť či by som uspela ešte nie je nikomu zverena

pribinak
28. jan 2023

@nikolca ja len toľko že aj pri striedavke ti môže súd určit výživné

aandrea9
28. jan 2023

@nikolca platiť výživné bývalému priateľovi? To sa dá? 🤔 inak....ty nepoberas vdovský a dcéra sirotský dôchodok?

melanta
28. jan 2023

@aandrea9 ak bude mať on jej dcéru v starostlivosti, tak áno, bude platiť výživné. Prečo by nemala? Len muži platia?

veronikaszabova
28. jan 2023

@aandrea9 s byvalym priatelom ma dceru, ktora u neho zije. Kde je problem??
Ake sirotske? Ved dieta ma oboch rodicov. Evidentne si nepochopila prispevok.

nikolca
autor
28. jan 2023

@aandrea9 ten čo zomrel nie je jej otec

nikolca
autor
28. jan 2023

@aandrea9 vdovsky nepoberam boli sme rozvedeny

melanta
28. jan 2023

@nikolca s akou diagnózou si na ID? Je to diagnóza, kde nemôžeš pracovať? Je bežné, že ľudia s plným ID plnohodnotne pracujú.

loginexistuje
28. jan 2023

@nikolca hruby odhad 50-70 eur vyzivne ma prednost pred pozickami a pod

nikolca
autor
28. jan 2023

@melanta
Mam psychiatricku diagnozu

pribinak
28. jan 2023

@nikolca aj s psychiatrickou dgn sa dá pracovať aspoň na polovičný úväzok

nikolca
autor
28. jan 2023

@nikolca so strachom z ludi z pocitom prenasledovania.som uzavreta len doma s takou diagnozou by som ťažko pracovala

nikolca
autor
28. jan 2023

@pribinak mam schizoafektivnu poruchu

pribinak
28. jan 2023

@nikolca prepáč, ale načo chceš dcéru do striedavky? Veď asi jej nedokážeš dať plnohodnotnú starostlivosť

nikolca
autor
28. jan 2023

@pribinak a prečo by son nedokazala?veď ma 13 rokov nema dva že musim chodiť s nou po vonku s touto diagnozou mi dali do stsrostlivosti syna sud si vyžiadal od psychiatričky stanovisko ta uviedla že som schopna sa o neho starať a dostala som ho do starostlivosti aj napriek tomu že ho chcel byvaly do starostlivosti uvadzal že som osychicky labilna a podobne

aurelia2000
28. jan 2023

Čiže tvoja dcéra je teraz u svojho otca. Tvoj syn je u teba? Koľko má syn rokov? Jeho otec je ten zomrely rozvedený manžel? Syn teda dostáva sirotské? Chce dcéra striedavu výchovu? Teraz ako chodí k tebe?

nikolca
autor
28. jan 2023

@aurelia2000 dcera je u otca chodi každy vikend,syn je už dospely nedostava sirotske ano jeho otec je ten zomrely s ktorym som bola rozvedena dceru mam už s byvalym partnerom dcera ma 13 rokob

mondolina
28. jan 2023

môžeš chodiť upratovať, môžeš robiť veci z domu cez internet. môžeš vyrábať, predávať. hocičo.

oli18
28. jan 2023

@nikolca to ty splacas dlh po nebohom ex? Ved ste boli rozvedeni. To bol uver, kde si bola rucitelom?

namornicka
28. jan 2023

@nikolca lenze starat sa o teenagera znamena byt mu trochu partak, ist si zasportovat, nakupovat, na rodicovske, zobrat za vysvecko do restiky, na wellnes alebo dovolenku. Prehodit par slov s dcerinou kamoskou, naucit dieta fungovat v beznom zivote. Pripadne sa opytaj dcery kde chce zit, v tomto veku sa uz vie rozhodnut.

nikolca
autor
28. jan 2023

@oli18 ano žial splacam uver.uver sme si vzali spolu.noked nas rozviedli mali sme potom vysporiadanie BSM kde sa on zaviazal že vyplati cely uver v plnom rozsahu+3.6%uroky byt mu zostal on zomrel v septembri a v january mi prišlo že je tam suma 3500eur ktoru treba vyplatiť rozdelenu v mesačnyvh splatkach.štatnemu fondu som doručila okopirovane BSM kde sa zaviazal že to vyplati.no nepomohlo mi to povedali mo že som po ňom prva dlžnička a tak splacam

nikolca
autor
28. jan 2023

@namornicka dcera sama navrhla ked sme sa rozchdzali že chce byť v striedavej ona je chapava,je samostatna netreba ju nutiť ani do učrnia vie ake ma povinnosti

loginexistuje
28. jan 2023

@nikolca a mas podmienky z pohladu striedavky myslim cestovanie dcery do skoly a tak lebo striedavka nie je cez tyzden u otca a vikend u mamy
treba zvazit zo vsetkych stran pri striedavke vacsinou nie je vyzivne a naklady na dochadzanie a stravu atd aby si to proste zvladla

nikolca
autor
28. jan 2023

@loginexistuje od nas jej chodi priamo autobus.stoji hned pred školou v tom by problem nebol

liz_sloane
28. jan 2023

@namornicka so mnou nikto nechodil na nakupy, wellness alebo si zasportovat a tu som. autorka ma na zivobytie 500 eur, ved z toho sa da ledva vyzit, nie to este vyhadzovat na spominane veci. ja verim tomu, ze dokaze byt dobrou mamou aj ked nebude na deti minat tolko penazi

aurelia2000
28. jan 2023

Ak dcérka navrhla striedavu, tak chce byť s tebou. Vychovala si syna, tak nepochybne vychovas aj ju. ❤️ Niet o čom pochybovať. Čo sa financií týka, syn ti nemôže pomôcť? Dedičia bytu po zomrelom necítia povinnosť zaplatiť dlh?

nikolca
autor
28. jan 2023

@aurelia2000 ano syna som vychovala,je z neho dobry človek.riadne pracuje i keď som nemala peňazi dosť zvladli sme to nič mu nechybalo dedičske ešte nebolo,syn by mal byť jediny dedič viac deti byvaly nemal a ani manželku,mal by zdediť byt.ja som si myslela že ten dlh pôjde do dedičskeho konania ale žial nie je to ta.syna som vychovavala od 4 rokoch

aurelia2000
28. jan 2023

No a syn vie, že zdedil byt a že ty musíš splácať dlh? Či ešte budú iní dedičia? Napíš do skupinky právnici, či ten dlh nepôjde do dedičského a tie splátky ti budú musieť dedičia uhradiť. Splácať budes možno len kým neprebehne dedičské.

nikolca
autor
28. jan 2023

@aurelia2000 syn vie že bude dediť,do tej skupiny som pisala vraj som dlžnička a musim to uhradiť