Informovanie otca o navštevovaní krúžku

20. sep 2022

Ahojte. Mám dieťa zverené vo svojej starostlivosti. Som povinná informovať otca o tom, že navštevuje krúžok? Či dokonca by som to s ním mala konzultovať? Dieťa navštevuje krúžok, pretože si to samo želalo, a teda aj krúžok, ktorý chcela.
Ďakujem.

zuzikak
20. sep 2022

to zalezi ako mate bud dohodu alebo co bolo stanovene sudom. Ak nemate ziadnu dohodu a ziaden sud nebol tak ho samozrejme informovat nemusis pokial to nie je v rozpore s jeho navstevami. Jedine, zeby si chcela od neho prispevok za platbu na ten kruzok....

tosomja
20. sep 2022

Veď on si dieťa neberie? Ja nechápem, prečo by to nemohol vidieť. Aj sama mu to povie.

sense
20. sep 2022

Môžeš mu to povedať, konzultovať ci smie nemusíš, ale ak je krúžok v čase kedy ma dieťa byt s otcom, tak otec nemá povinnosť ho tam vodit

autor
20. sep 2022

Nie je žiaden problém ho o to informovať, aj to plánujem, ale otec má so všetkým problém..jeden tréning je v čase, kedy má byť dieťa s otcom, rátam s tým, že tam žiaľ nebude chodiť...s otcom žiadna dohoda nie je

autor
20. sep 2022

Žiadna dohoda nie je - tým som chcela povedať, že sa s ním dohodnúť nedá ...

oteca3deti
24. sep 2022

Ja si myslim, ze aj napriek tomu, ze dieta Vam bolo zverene do starostlivosti, otcovi nezanikaju ziadne prava ani povinnosti - ved tak to mate aj v rozsudku. V rozsudku urcite mate vetu stylu: Obaja rodicia maju pravo deti zastupovat a spravovat ich majetok.

K jeho pravam teda patri nielen byt informovany o tom ze dieta ide chodit na kruzok, ale dokonca ma pravo aj rozhodovat o kruzku. A to aj vtedy (si myslim), ak nan dieta bude chodit pocas doby ked je smatkou. Samozrejme, takto by sa rodicia mohli hadat do jeho 18 rokov, preto je dobre komunikovat. Viac k tomuto je na stranke UPSVAR.

https://www.upsvr.gov.sk/socialne-veci-a-rodina...

oteca3deti
24. sep 2022

@sense Myslím, že nemáte pravdu. To ze dieta je zverene matke (a ak zaroven otec nebol pozbaveny rodicovskych prav) ziadnym sposobom nepotlaca otcove prava. Otec ma pravo nielen byt informovany, ale dokonca aj pravo rozhodovat o tom ako dieta travi cas.

Je to jedno zo zakladych prav dietata = zmysluplne travit cas a teda maju o tom rozhodovat obaja rodicia.
Samozrejme, ak ten otec je normalny a nejde o nejaky kruzok s ktorym zasadne nesuhlasi (napr. box pre dievca 🙂, ) a nezasahuje to do "jeho casu", tak by problem nemal robit. Bohuzial niekedy matky ktorym su zverene deti si myslia, ze rozhoduju o vsetkom, vtedy si otec "postavi" hlavu...

Niektori otcovia samozrejme chcu rozhodovat aj kvoli tomu (co by nemal byt hlavny dovod), lebo tieto kruzky vlastne platia vo svojom vyzivnom. Vsetko je o komunikacii.

oteca3deti
Autor odpoveď zmazal
Zobraz