Hypotéka a rozvod

biaa
5. sep 2024

Ahojte mám dotaz.

So snúbencom riešim hypotéku jeho a jeho ex . Aktuálne uz je to dlhší čas od rozvodu a mne dochádza trpezlivosť .

Ide o to že hypotéka je na ex ale snúbenec na nej ručí. Aktuálne majú obaja podpísaný dodatok k vyviazaniu z hypotéky akurát tu nastal problém. Príjmy všetko jeho ex doložila, jedine čo zatiaľ nedoložila je potvrdenie že ma poistenie . Je to posledný krok k vyviazaniu partnera z hypotéky.

Vraj milosť pani potrebuje nechať čas na premyslenie!? Z banky nam poslali informáciu že je čas do novembra. Pokiaľ to nedoloži bude sa musieť dodatok podpisovať znovu.

Poradíte nám vo sa dá v takomto pripadne robiť? Chceme založiť rodinu brat si hypotéku a pravdaze kým sa krava nerozhybe nemôžeme nič ..

anjelicek26
5. sep 2024

Ona je "krava" a on blbec, ze vlastne cudzej osobe rucil... nie, nemozete jej nic, je to len jej dobra vola... vlastne nech je rad, ze to ona plati...

deti95060810
5. sep 2024

ona je krava , on blbec a ty tiež nemáš asi veľa rozumu keď sa do toho pletieš resp. si dávaš na krk človeka čo nemá vysporiadanú minulosť so všetkým vrátane majetkov.

ptvw
5. sep 2024

@anjelicek26 akoze cudzej pochopila som ze boli manželia s ex ked pise ze od rozvodu

betulinka1
5. sep 2024

@biaa poistenie nehnutelnosti?

lulana79
5. sep 2024

@ptvw aj ja som to tak pochopila, ze brali hypo ako manzelia. Ona ju brala na seba a on bol/je spoludlznik

anjelicek26
5. sep 2024

@lulana79 pre mna je spoludlznik a rucitel nieco ineho.
@ptvw ale tak ona si tu hypoteku brala sama na seba (mozno uz pred manzelstvom), on len rucil...

ptvw
5. sep 2024

@anjelicek26 to nevieme autorka nenapisala, mohli to brat ako manzelia uz alebo aj nie

biaa
autor
5. sep 2024

@anjelicek26 platiť musí pretože tam býva

biaa
autor
5. sep 2024

Aby som upresnila hypotéku brali 10 dni pred svadbou je zo jeho ex manzelka

biaa
autor
5. sep 2024

@betulinka1 no doložiť musí zivotne poistenie že ma ona na seba založené

biaa
autor
5. sep 2024

@deti95060810 ano blbec pretože ho nenapadlo že ženskú ktorý si bude za 10 dni vráť a ktorej ručí na hypotéke ho po 2 rokoch manželstva začne podvádzať ako kurva z d1😀to sú žiaľ životne situácie ktoré človek nevie predpokladať

betulinka1
5. sep 2024

@biaa keby jej skusil ponuknut nejake peniaze, nech sa to ukonči cim skor? Ja neviem, ze ked to doriesis v banke dam ti 200€ na ruku lebo potrebujem to mat doriešené. Iba ako priklad som napisala sumu.

biaa
autor
5. sep 2024

A riešim to nakoľko sa to týka aj mňa . Keďže s partnerom chceme nejak žiť a nejak sa posuvat

biaa
autor
5. sep 2024

@betulinka1 možno by to nebol zlý nápad. Akurát ona je tak vypočítava že by to brala ako znak toho že sme zúfalí z toho a pýtala by si viac alebo by to naschval ťahala ďalej

biaa
autor
5. sep 2024

Jazdili sme za nou osobne partner jej volal písal jej matke tiez a úplne na to sere . Po pól roku riešenia sa dokonala aspoň k podpisu tej žiadosti a zas to viazne na tom doloženi poistenia

betulinka1
5. sep 2024

@biaa vsak ale normalne jej treba povedat, ze riesite aj vy uver a bez toho to nepojde. Ze mate rezervovany byt a zaplatenú rezervacnu zmluvu. Ze tu rezervacku ste podpísali az po tom ako sa podala ziadost do banky. Ze potom vam kto zaplati skodu, ked to prepadne, kvoli takej blbosti, ze to zdržuje.

draik
5. sep 2024

Nehnuteľnosť kupovaná z hypo bola len jej od začiatku?
Došlo k vyporiadaniu BSM?

ibajaanikiny
5. sep 2024

@biaa urcite nie je na hypo ako rucitel,ale ako spoludlznik,cize ma rovnake postavenie ako on,z pravneho hladiska by mal svoju cast zavazku aj platit a ak neplati a ona si to bude vymahat,este len nastane pruser. A krava?hej,robi prietahy,ale on asi tiez nebude najostrejsia ceruzka. A ty sa do toho na co pleties? Chcel rodinu,musia si to obaja vykomunikovat a prist k dohode,ty s tym nezmozes. Neverim,ze do uveru siel nedobrovolne

mantilka
5. sep 2024

Určite jej netreba ani len naznačiť, že od toho závisí vaše 'stastie"...lebo len potom môžu nastať prieťahy. Nevyriešiš to, ona musí chcieť. Niekedy aj zlé veci sú pre dobro....netlač na pílu v kupe spolocneho bývania, možno to tak má byť. Spoznáte sa viac.

jockey
7. sep 2024

Mňa napadlo ešte jedno riešenie:
Nech jej založí životné poistenie on, zaplatí minimálne poistné (napr. na 1 či 3 mesiace) a nech pošle do banky.
Či to bude následne ona platiť, to už je na nej.

maciatkolulu
7. sep 2024

@jockey jeeeeeej,to sa dá? Poistiť len tak ex partnera🤣🤣🤣🤣🍾dobre no.

maciatkolulu
7. sep 2024

Iná sranda nastane,keď by neplatila,ono totižto by šli po tvojom snúbencovi. A dosť ostro,nie po nehnuteľnosti,to je už posledné. Inak celkom zaujímavé,že ste už snúbenci a on nema doriešené ani základné veci. Veď si vezmi hypo sama. Tak ako to urobila ex,snúbenec ti bude môcť ručiť. Snáď. Inak musí to byť šikovná krava,keď jej dali samej hypo. Alebo to nie je celkom tak ako píšeš....

maciatkolulu
7. sep 2024

Deti spolu majú?