Expriateľka mi zakazuje stretávať sa dcérou

mio123
15. feb 2013

Ahojte,prosim Vas potrebujem radu. Moja expriatelka mi zakazuje sa stretavat s mojou dcerku ktora ma 2 rocky. Neviem ako dalej, kde sa mam obratit na ake urady, velmi pekne dakujem za radu...

materina_duska
15. feb 2013

@mio123 Vieš, môžeš to riešiť úradne, súdne, lekársky.. Keď sa raz rozhodne ona, že malú neuvidíš, tak ju proste neuvidíš. Holý fakt a môžeme sa všetci tváriť, že to tak nie je.. Skús to riešiť najprv s ňou. Tam sa dá najviac "vybaviť" 😉

mio123
autor
15. feb 2013

@materina_duska riesil som to ale nic s nou sa proste neda ani po dobrom ani po zlom....ale dik 🙂

sisaha
15. feb 2013

@mio123 podaj navrh na sud na urcenie styku s dcerou. Ber ale na vedomie, ze do troch rokov dcery sa mozes s nou stretavat v jej pritomnosti ak o to poziada.

ateh
15. feb 2013

@mio123 moj stryko mal podobny problem so synom. a skoncilo to tak ze mam bratranca ktory ma 22 rokov a ak ho stretnem na ulici ani ho nespoznam. stryko ani nevie kam sa prestahovali lebo bol nejaky cas v zahranici. drzim palce aby si nedopadol rovnako. najviac dosiahnes sudnou cestou.

materina_duska
15. feb 2013

@mio123
@ateh Súdnou cestou? Poznáš prípad matky, ktorá bola nejakým spôsobom potrestaná, sankciovaná, alebo nebodaj väznená za to, že neumožnila styk dieťaťa s otcom po rozhodnutí súdu?

Na druhej strane, ak nebude otec dieťaťa platiť výživné, môže ísť ešte sedieť on a to už také nezvyčajné nie je. Vitajte! 😀

didi44
15. feb 2013

@mio123 ...urad prace soc.veci a rodiny...zaloba na sude...s nou nic neries...nevyriesis a na sluby nedaj...

sisaha
15. feb 2013

@didi44 zaloba? Ty si z kade? Pokial nema sudne rozhodnutie o urceni stretavania, tak ziadnu zalobu podavat nemoze... Daj si kavicku, nohy na stol a pred tym, nez nieco napises, tak pouvazuj, alebo pouzi vyhladavac google..

klincek
15. feb 2013

@mio123 podaj navrh na urcenie styku s dietatom.
miestne prislusny je sud, v obvode ktoreho dieta byva (tam treba navrh podat). sudny poplatok sa neplati.
pokial riadne platis vyzivne a nemas nejaku problemovu minulost, malo by sa to podarit. a je mozne, ze sa budete moct stretavat len za pritomnosti matky dietata, pripadne za pritomnosti pracovnika Uradu prace, SV a rodiny (skor ale to prve), ak o to matka poziada.
ak by matka rozsudok nerespektovala, aj to sa da riesit. marenie vykonu uradneho rozhodnutia je trestne, a nuteny vykon rozhodnutia by pre nikoho z vas prijemny nebol, tak hadam k tomu nepride.

luciana157
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
didi44
15. feb 2013

@sisaha ..ja som z marsu....a to súdne rozhodnutie si myslíš mu padne z neba?...nEPADNE A AK NEBOLO SúDOM VYDANé..ON MôžE AKO OTEC POžIADAť SúD...resp. podať návrh na súd...tak čo ty riešiš....

didi44
15. feb 2013

😀 @luciana157 ukáž mi takú s iným prístupom... 😀 ..ak chce chlap prístup..musí si ho riadne vyriešiť na súde...jediný kto si ho dokáže vydupať je žena... 😀 😀

luciana157
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciana157
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sisaha
15. feb 2013

@didi44 no dat navrh na sud a podat zalobu su dost rozdielne veci nie?

kaktusik007
15. feb 2013

@mio123 ja k tomu napisem jedno - to, ze ty tvrdis ze ti expriatelka zakazuje styk s dcerou este neznamena, ze tomu tak aj naozaj je.....
domahas sa stretnutia dopredu minimalne 24 hodin?? alebo viac??? pretoze ten moj chcel styk vzdy do hodiny ako zavolal a to ako pardon, ja nie som na spagate, kedy si pan zmysli......

ak ale ti v styku regulerne brani, tak urad prace socialnych veci a rodiny - oddelenie socialnej a pravnej kurately

mio123
autor
15. feb 2013

dakujem vsetkym za radu

belusa
16. feb 2013

@mio123 a aký má dôvod, že Ti bráni.Každej žene padne dobre ked jej občas niekto vezme dieťa jedine tak prečo by to robila bezdôvodne???

belusa
16. feb 2013

@mio123 prepáč len sa pýtam lebo toto nechápem