Exmanželka mi nechce dávať syna

mirinoxxl
15. apr 2013

Dobrý deň.
Neviem či mi budete vedieť pomôcť ale skúsim to. Z manželstva máme 7 ročného syna S bývalou manželkou sme sa rozviedli. Všetko bolo v pohode, so synom som sa stretával, bývali sme spolu niekedy aj dva týždne v kuse. Po našom majetkovom vyrovnaní s bývalou manželkou zrazu nastal zlom. Syn bol na víkend u mňa, v nedeľu mi bývalá volala, že kedy jej malého privediem. Povedal som, že neviem a chcel by som si ho ešte nechať, čo jej potom potvrdil aj syn v telefóne. V pondelok mi volala celá hysterická, že čo si to dovoľujem, že sme sa dohodli, že pre syna pôjde do školy ona a on tam nie je. Vyhrážala sa mi políciou a sociálkou. Povedal som jej, že fajn, že pôjde na druhý deň po syna ona. Samozrejmo som ju očastoval slovami, ktoré si v tej chvíli zaslúžila. Od tej doby som syna nevidel. Sú to už dva týždne. Telefón mi berie len zriedka a občas sa mi podarí hovoriť aj so synom. Keď sa jej spýtam, že kedy budem s malým, odpovie mi tak, že ako nariadil sú. Lenže súd nariadil dohodu a ja s jej dohodou, ktorú neschvaľujem (každý druhý víkend) nesúhlasím. Čo môžem v tomto prípade robiť? Ešte by som chcel dodať, že matka syna má toho dosť na rováši. Syn keď je u nej chodieva pravidelne neskoro do školy na prvú hodinu. Tiež ho nechala čakať pred školou keď mu skončil krúžok v zime asi pol hodiny na mraze a aj ďalšie veci ako to, že mi stále píše smsky, že dieťa manipulujem proti nej a že s ním pôjde k psychológovi. Ja určite svojho syna nijako nemanipulujem. Som si vedomí toho aká je zákerná a neriskoval by som to, že by sa stalo práve to čo sa deje teraz. No a deje sa to aj bez mojej manipulácie.
ďakujem

luna22
15. apr 2013

@mirinoxxl môžeš si dať na súd, že chceš byť častejšie, ale nedávaj ex manželke odpoveď, že nevieš kedy dieťa vrátiš,to by každú nahnevalo. Skús presne dodrživať nato, ako sa dohodnete. Pekne ju popros, či nemôže ostať dlhšie, skús byť milý nerieš ju, ale len , aby si bol so synom dlhšie

mirinoxxl
autor
15. apr 2013

Pri každom telefonáte začne,... "mám na teba averziu, nevolaj mi"
Dohodnúť sa s ňou nedá.
Mám pripravenú žiadosť na striedavú starostlivosť, síce neviem či uspejem ale skúsim to. No pri temte akým fungujú súdy sa dočkám tak niekedy budúci rok. (Rozvod mi trval 11 mesiacov a to sme sa rozviedli hneď na prvom pojednávaní)

lilienlukacs
15. apr 2013

Ahoj, urcite to ries sudom. Ak sa k tebe takto chova a brani ti v styku so synom sud bude na tvojej strane a prikaze jej ktore dni a od kedy do kedy by mal byt syn s tebou a ona to bude musiet dodrziavat. Alebo skus aj tu striedavu starostlivost len neviem ak je ona poriadna matka ci ti to prejde., Vela stastia

mirinoxxl
autor
15. apr 2013

No práveže nie je poriadna.
Písal som hore, že syn chodieva neskoro do školy a tiež ho nechala po krúžku pol hodiny mrznúť vonku kým preňho prišla. Tiež sa mi syn priznal, že raz boli na hokeji a prišli neskoro. Zaspal ešte v aute a v ten večer mu napísala úlohy do školy. Veď je len prvák. Ak sa zapíše neskorými príchodmi pred učiteľkou, bude sa to s ním vlecť,...

luna22
15. apr 2013

Striedavú nedostaneš, ak si ju nedostal na začiatku a nie je vážny dôvod. Čo keby si jej zavolal a ospravedlnil sa za nadávky? Skús ešte spraviť ústretový krok. Sprav to, ale až troška neskôr, kým vyprchnú emócie.

mirinoxxl
autor
15. apr 2013

Na súde sme sa dohodli na tom, že si nebudeme klásť odpor v styku so synom. Resp. ona mne nebude klásť odpor.
Mám pocit, že moje emócie, ktorými som sa v ten deň prezentoval, nemajú s tým nič spoločné. Skôr si myslím, že bola na mňa milučká, dobručká len pre to, aby som nerobil problémy pri deľbe majetku, na ktorý mala len právny nárok. Ešte pred rozdelením majetku súhlasila aj so striedavou starostlivosťou. Zrazu po tom ako som ju vyplatil už nie.

monika15
15. apr 2013

@mirinoxxl prepac... ale taka vychova tyzden tu tyzden tam, pohadzujete si to dieta ako horucy zemiak....
totalna somarina :(((((((((((((((((((
by som svojmu dietatu nikdy nespravila.
na co to je dobre, vsak si dohodny kazdy 2 weekend.... a mate v tom poriadok a nie toto... totalne na hlavu postavene :(

mirinoxxl
autor
15. apr 2013

@luna22 ja som jej povedal, že neviem kedy a že chcem aby u mňa ešte ostal. potvrdil jej to aj syn. Na druhý deň sa správala akoby s nami ani netelefonovala

mirinoxxl
autor
15. apr 2013

@monika15 nemáš pocit, že ako si dieťa zaslúži matku, tak si dieťa zaslúži aj otca? Striedavá starostlivosť je to najlepšie v mojom prípade. So synom máme veľmi blízky citový vzťah a to, že mi ho takto odomňa odtrháva mi rve srdce...

monika15
15. apr 2013

@mirinoxxl sorry... ja viem ze aj otec je otec ale zial ze ty sa hadas so zenou tak trpi dieta... to nevidis ?

mirinoxxl
autor
15. apr 2013

To dieťa chce byť aj somnou. TO VIDÍM
Takže jedine trpí tak, že mu zabraňuje byť somnou...

luna22
15. apr 2013

@mirinoxxl veď skú najprv dodrživať víkendy, potom buď milý ospravedlň sa a uvidíš, že aj ona bude ústretovejšia. Pekne jej vždy sa spýtaj, či môže byť syn dlhšie. Ak povie nie, nesnaž sa ju presviedčaj, ale rešpektuj to. Skús takto fungovať tak 3 mesiaca a uvidíš zmenu.Ak sa hádate medzi sebou, k ničomu to nevedia, tŕpí dieťa.Zo zla vidí len zlo, skús opak. 😉

monika15
15. apr 2013

@mirinoxxl no hej lebo ho rozmaznavas.. jasne ze chce byt stebou ;)
a dufam ze ho nehuckas proti mame.... :(
je to teraz moderne :((( ako pomsta Ex...

louvre
15. apr 2013

@mirinoxxl A tebe nestaci byt zo synom kazdy druhy vikend?

luna22
15. apr 2013

Striedavá starostlivosť je dobrá, len pre vysoko inteligente páry, ktorá sa vedia dohodnúť a normálne komunikovať.Nevyčítajú si, kto čo kúpil, či niekto bude mať o pár dní dieťa dlhšie. Čo takýchto prípadov je veľmi málo.

riamim
15. apr 2013

Povedz jej, že ak sa s tebou nebude chcieť dohodnúť, že dáš na súd návrh na striedavú starostlivosť a ona tým pádom príde o výživné. Možno sa spamätá. Ak nie, tak si ten návrh daj, ale nechoď do toho bez právnika, veľmi by sa ti znížila šanca na úspech.
Prajem vám, nech sa to vyrieši najmä k spokojnosti syna, ale aj vašej. 😉

usacek79
15. apr 2013

@mirinoxxl kazdy druhy vikend je z mojho pohladu pre dobreho otca urazkou, takze ja by som takym otcom urcite rada dopriala viac... je mozne, ze tvoja ex mala naozaj plan, ze bude vsetko OK len do momentu, kym dostane, co chce, to je zial neprijemna situacia, lebo ti to naozaj moze stazovat a vzhladom k nasim sudom by to nejaky piatok trvalo, kym by ste dospeli k nejakemu vysledku a aj ten by nemusel vyjst podla tvojich predstav..
v snahe dohody k vzajomnej spokojnosti zial nic ine, ako komunikacia neexistuje - naozaj prestan operovat takymi blbostami, ake tu pises, ze nechala kdesi syna cakat pol hodinu (to sa predsa stane KAZDEMU rodicovi niekedy), ci ze boli na hokeji neskoro (no ked koncil neskoro, tak boli neskoro, kiez by mna niekto ako decko vobec vzal na hokej, to by bolo super!) a do skoly som chodila neskoro aj ja, skoro celu ZS, mama ma nevedela rano vydurit z postele, mohla sa aj na hlavu postavit... takze to nie su relevantne dokazy nejakej zlej starostlivosti a snad si ani ty sam nemyslis, ze je zla matka, tak skus najma aj ty nehladat to negativne - co vysielas, to prijmas 😖
kazdopadne naozaj zenske dokazu byt hystericke harpyje, toboz matky po rozvode, tak tvojou zbranou by mal byt naopak nekonecny pokoj, ustretovost, priatelske spravanie - tym jej vezmes vietor z plachiet, nebude moct utocit, ak ty k tomu nedavas dovod... zatni zuby a bud mily, naozaj sa jej skus ospravedlnit (aj ked to bude neuprimne..), priatelsky jej vysvetlit, o co ti ide, pripadne skus navrhnut dohodu prostrednictvom mediatora - ak na to pristupi, je velka sanca na uspech, mozno aj na tu striedavku, alebo aspon na nejaku cast mesiaca, pripadne nejake popoludnia, vikendy, volne dni... skusat, hladat kompromisy, ak ste sa nerozviedli v uplnom pekle, tak by ste predsa mohli skusit najst spolocnu rec, mozno teraz zena skusa, lebo na nu tlaci mozno jej matka, ci ine okolie, ale ak si sadnete, priatelsky sa porozpravate a ona uvidi, ze jej nic nehrozi (teraz sa totiz tradicne boji, ze syna jej "odlakas", klasicka paranoja porozvodova.. Verim, ze sa o tom ani nepokusas!!), tak sa to podla mna podari..
drzim palce 😵

mirinoxxl
autor
15. apr 2013

@louvre samozrejme, že nestačí

louvre
15. apr 2013

@mirinoxxl A co by si chcel? Ako by to vyhovovalo tebe?

mirinoxxl
autor
15. apr 2013

@monika15 prečítala si si celý môj problém???
Asi nie!

mirinoxxl
autor
15. apr 2013

@louvre Tak ako to bolo pred deľbou majetku. ani ty si nečítala môj problém celý?

mirinoxxl
autor
15. apr 2013

@usacek79 ďakujem,... toto mi príde ako rada 🙂

louvre
15. apr 2013

@mirinoxxl Citala ale ved ani vtedy ste namali dohodnute nic konkretne. Bolo to len o tom ako sa dohodnete. Preto ma zaujima co vlastne chces? Ako si to predstavujes ty? Kolko casu vlastne chces s nim stravit, ked ti kazdy druhy vikend je malo.

mirinoxxl
autor
15. apr 2013

@louvre povedal by som, že pred tým som s ním bol viac ako ona

louvre
15. apr 2013

@mirinoxxl Aha, takze chces s nim byt viac ako ona???

mirinoxxl
autor
15. apr 2013

@louvre chcem s ním byť tak ako ona. Ako som už písal, myslím, že dieťa potrebuje ako matku tak aj otca.
Na čo tu riešime to, ako často s ním chcem byť? Ja chcem vedieť ako mám riešiť situáciu...

monika15
15. apr 2013

@mirinoxxl ano ano citala som ale zial.... nazor tvojej zeny tu nemame, keby tu bola tak by sme sa mohli vo vasom vzthau orientovat takze 🙂
asi tak. 🙂
zial nedavam ti za pravdu .... kazdy zlyhany vztah ma 2 strany zial !

mirinoxxl
autor
15. apr 2013

keby tu bol názor mojej ex a bol by v rozpore s mojím, komu by ste verili? Samozrejme jej,...
A mňa by ste brali len za klamára, čo chce len zapôsobiť. Tak ako mám ja názor, ona ho môže mať opačný.
Momentálne mám problém ja s tým, že nebývavám so svojim synom...

elise
15. apr 2013

@mirinoxxl ked chceš striedavku to ako preto že nechceš platiť výživne ? lebo pri striedavke sa neplati

cecil36
15. apr 2013

@mirinoxxl kazdy dobry vztah robia dobre dohody. A podla mna nie je dohoda ak ty povies, ze nevies, kedy dieta privedies. Kazda mama potrebuje vediet, kedy sa jej dieta vrati domov, potrebuje sa podla toho zariadit ci uz tym, aby vedela ako si to zariadit v praci, aby mala pre dieta navarene a podobne, aby si nenaplanovala (od sukromnych veci az po pracovne) nieco na cas ked dieta privedies (a ona to potom musi rosit na poslednu chvilu)atd atd.... Osobne u teda neodporucam striedavku, ani jeden nie ste na nu pripraveni a trpiet tym bude dieta.