Existuje právne poradenstvo pred rozvodom?

9. aug 2021

Ahojte,ocitla som sa v nepríjemnej situácii,budem sa rozvádzať.
Manžel s tým nesúhlasí,no v našom manželstve je veľmi veľa problémov,nedokážem už takto žiť.
Mame spolu detičky,o ktoré sa manžel nikdy nezaujímal,nikdy mi s nimi nepomáhal.
Často domácnosť taham sama,aj finančne,nakoľko manžel už niekoľko mesiacov nepracuje.
Momentálne sa mi začal vyhrážať,že deti do starostlivosti nedostanem,určite.
Neviem,odkiaľ berie toľko istoty,no začínam mat celkom strach.
Deti k nemu nechcú chodiť,nie sú na neho zvyknuté.
Často robil doma scény,ničil aj detske veci.
Mna označil za nespoľahlivu a zlu matku,dokonca spravil aj čosi horšie.
Kým som spala,fotil ma s fľašami od alkoholu,o com som dlho nevedela a každému to ukazoval.
Existuje nejaké právne poradenstvo,kde mi v takých veciach poradia?
Mám kde bývať,o deti sa dokážem postarat,zvládla som to aj do teraz.ma mi s nimi aj kto pomôcť.
Deti vozievam pravidelne na krúžky,no bojim sa niekde nechať ich samé,pretože manžel začína mat zvláštne reči,obávam sa,ze by ich dokázal aj uniesť.

zuzpap
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
9. aug 2021

@zuzpap neviem,ale začínam mat obavy.

pribinak
9. aug 2021

Určite treba ísť na kuratelu, aby si sa poradila o svojich obavách. Treba di nájsť dobrého právnika
Kuratela si môže vyžiadať posudky od pediatra, školy, skolky, z krúžkov a ak bude všetko ok, tak sú to plusové body pre teba.
Môžu prost k tebe na šetrenie a ty tým zas len získaš

Ale dobrý právnik je v rodičovskom konflikte základ

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mia78111
9. aug 2021

Daj na neho trestny oznam za tie fotky s flasami. Z jeho strany su to len prazdne vykriky do tmy. Vie, ze bude musiet po rozvode cvakat vyzivne a to sa mu nelubi. Nenechaj sa nim zastrasit, takych tu uz bolo...

tosomja
9. aug 2021

Podaj si predbežné opatrenie o zverenie deti do tvojej starostlivosti na čas do rozvodu a potom súd rozhodne o styku. A kontaktuj aj kuratelu, hoci oni majú zvláštne názory, majú naučené frázy a nepozerajú na nič. Im je jedno že decko plače u jedného z rodičov, proste riešia veci až keď je to súdom dane. No možno natrafíš na dobrú a ľudskú osobu.
Hlavne sa nedaj zastrašiť. Ináč, ak by ti deti vzal a nechcel vrátiť, ani polícia s tým nič nespraví, kým nemáš v rukách súdne rozhodnutie, preto podaj predbežné čím skôr.

cacianka
10. aug 2021

Uz je tu na koni mrte pribehov ako sa geroji vyhrážali ze deti zveria im.
Precitaj si v tejto skupine a všade inde. Ide im 98%o zastrašovanie, manipuláciu len aby zo zeny spravili debila a seba na trón. A par mesiacov po rozvode aj zabudli ze deti majú a kašlu na ne.
S tym alkoholom - no sviňa to je, podrazak a zakerak. Poradim ti daj sa vyšetriť u odbornika aby zistil a potvrdil že zavislost nemáš, krv čistá. Priprav si to na tajno a ked zacne vyvádzať, drbni mu papier (kópiu) pred oči. V style "ja mam potvrdené ze som ok, ale ty si debil"