Exekútor za výživné

ewita1712
2. aug 2021

Ahojte otec deti mi neplatí výživné už niečo cez rok. Podala som na neho trestné oznámenie. Stale mi vola vyšetrovateľ ako to je ci nieco zaplatil boli sme aj na vypovedi obaja. A nejako sa to nehýbe. Ako mám postupovať mám podať ja na exekútora? Ak ano ako dlho bude trvať kym dostaneme to náhradné výživné. A ako sa to vlastne vybavuje??. Ďakujem za odpoveď.

mondolina
2. aug 2021

@ewita1712
trestné stíhanie môže byť súbežne s exekúciou,
vyšetrovateľ nemá čo vyvolávať, spraviť úkony a súd rozhodne.
ja som nevybavovala náhradné výživné, nakoľko exekútor vymohol dlžné výživné.

ewita1712
autor
2. aug 2021

@mondolina a za exekutorom ste bola vy? Či niečo urobil aj vyšetrovateľ??

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ewita1712
autor
2. aug 2021

@cocolino234 aha čiže musím podať ja exekútorovi a to sa plati?

mondolina
2. aug 2021

@ewita1712
u exekútora som bola ja,

mondolina
2. aug 2021

@ewita1712
zaplatíš poplatok, ktorý sa tiez bude potom vymáhať,

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ewita1712
autor
2. aug 2021

Viete baby on mi to nezaplatí ma exekucii po milu jarmilu uz ma dalsie babo finančne je na tom blbo. Ale ja s malymi tiež. Musim to uz doriešiť. A mam este otázku aj upsvar mi to vráti spätne ci ako?

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ewita1712
autor
2. aug 2021

@cocolino234 300€ na jedno cize 600€ na obe. Totiž jeho plat 4000€ preto vysoké výživné

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
2. aug 2021

@ewita1712 už 100x si mala byt u exekútora. Hneď zajtra to rieš

ewita1712
autor
2. aug 2021

@cocolino234 no momentálne sme s prijmom nula. Cize uz to musím urobiť. Jedine co beriem su rodinne pridavky.

ewita1712
autor
2. aug 2021

Žienky a kolko cca je ten poplatok exekútorovi?

pribinak
2. aug 2021

@ewita1712 cca 22 EUR

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ewita1712
autor
2. aug 2021

Dakujem Vam pekne.

pribinak
2. aug 2021

@cocolino234 Ehm, nie som odborník, ale myslím si, že poplatok za podanie exekúcie je stanovený zákonom, exekútor si nemôže stanoviť vysku poplatku sám

mondolina
2. aug 2021

@pribinak
poplatok sa tuším odvíja od exekuovanej sumy, ja som platila tuším 22€, dlžná suma 600€.

ewita1712
autor
2. aug 2021

@mondolina nestraste preboha

pribinak
2. aug 2021

@mondolina nie, nemyslím

mondolina
2. aug 2021

@pribinak
v pohode, nejdem sa hádať

marca12
2. aug 2021

@cocolino234 dobra sprostost. Exekutor ma pevne stanoveny cennik. Cena cca 22€ dohromady,sudny poplatok +za kazdu stranu rozhodnutia sa plati neviem kolko presne,ale je to par centov. Nozik sa mi vo vrecku otvara,ked ti,co maju pomahat takto zavadzaju. Mam na mysli cpp,je to banda klamarov a realne asi ani nikomu nepomohli,len si nahanaju ksefty

marca12
2. aug 2021

@mondolina vobec nie od exekvovanej sumy,boze ludia staci si otvorit zakom a tam to mate napisane!

mondolina
2. aug 2021

@marca12
veď nemusíš na mňa kričať 😂ja som laik, nenapísala som, že je to 100%

hipuska
2. aug 2021

Ešte si u exekútora môžeš stanovit exekúciu na:
1. bežné výživné
2. zameškané výživné

a daj si podmienku, nech to exekútor strháva rovno na TVOJ účet (on môže aj na svoj a potom ti to preposielat a keďže zo zákona má právo si strhnúť najskôr svoje poplatky a až potom tebe poslať prachy, môžeš sa k svojej sume dostať ťažšie)

dilino
2. aug 2021

@ewita1712 má taky vysoky plat a exekucie načo mal exekucie ked má taky vysoky plát.Ja mať taky vysoky plát tak som bez dlhov a žijem si kraľovský .To sú peniaze pre deti takže platiť musi či chce či nie ináč môže skončiť v base.

marca12
3. aug 2021

@hipuska dobre klamstvo,vobec nie je v zakone,ze vymoze najskor pre seba. Prečítaj si lepsie ten zakon.

cacianka
5. aug 2021

Zhrniem - chod za najbližším exekutorom so vsetkymi podkladmi o vyzivnom, teda minimalne rozsudok kde je uvedená vyska a terminy. Tiez si napíš kedy zaplatil a kolko a kedy nie. Nejaku tabuľku, zrychlis a zjednodušiš. Plati sa cca 19-22€. Exekutor to poda na súd do BB, ten prideli exekutorovi a poveri ho vymáhaním.
Nezabudni uviesť ze chces vratit aj poplatok, doplatit spätne vsetko co chýba aj strhavat vopred. Môžeš aj trvat na zadržaní vodičskeho preukazu, vtedy sa páni neplatici spamätajú.
Odmenu za ukony si exekutor strhne od neho.
Ak aj ex ma ine exekucie, auto, pokuty, dom, tak exekucia na výživné predbehne tie ostatné a musia ho dostať deti prednostne.
Neviem ci je zamestnanec alebo podnikateľ, ale exekutori sa vedia dohodnut aj na odpredaji casti majetku a tak vyplatiť dlžoby