Exekúcia za neplatenie alimentov

honey1151
16. jan 2016

Dobrý den,chcem sa opýtat ,mate niektorá skusenost s exekuciou u byvaleho za neplatenie alimentov a ako rýchlo sa Vám to vyriesilo,hlavne teda tie uspesne,ci to vyplatil hned alebo na splátky? Dakujem

sissy27
16. jan 2016

@honey1151 to je individuálne... ak vieš exekútorovi poskytnúť info v ktorej banke má dotyčný účet (prípadne priamo číslo účtu), adresu zamestnávateľa, info o majetku - tak to ide rýchlejšie, ak má na tom účte aj dostatok peňazí, tak je to ideálne... ale ak si exekútor musí najprv všetky tieto informácie sám pozisťovať a ukáže sa, že dotyčný nemá na účte nič, nepracuje a nemá žiadny majetok, tak to je potom na dlho...

honey1151
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alicka850
16. jan 2016

Mne to trvalo tiez dlho,niekolko mesiacov ,pretoze exekutor to musi dat na sud a sud musi exekuciu schvalit,az potom moze vymahat. Mne ex dlzil 220e a celkovo ho to s trovami vyslo skoro 1000e. Zaplatil to naraz. Samozrejme predtym som mu poslala niekolko vyziev,aj soc.kuratorka mu poslala a nereagoval.
Ty sa s nim nebav a uz vobec nezastavuj exekucne konanie. Komunikuj s exekutorom,kazdu sumu co ti posle ex nahlas exekutorovi.Ex doporuc nech komunikuje s exekutorom,ze on ta zastupuje. Aj ked vymozes celu sumu,exekucia trva a tyka sa splatok vyzivneho, keby prestal platit znova automaticky exekutor mu to strhne. Ak robi, exekutor da prikaz zamestnavatelovi a zacnu mu strhavat zo mzdy.

honey1151
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alicka850
16. jan 2016

@honey1151 neviem ohladne policie ako to je,v tom ti neporadim.

lillien11
16. jan 2016

Keď podáš návrh na vykonanie exekúcie u exekútora,ten potom pošle na príslušný súd žiadosť o udelenie poverenia ,t.j.súd najskôr musí poveriť exekútora na výkon tejto exekúcie - to niekedy trvá 2 týždne,ale mali sme už aj rok...takže exekútor zaspatý nebýva 😉
Rýchlosť vymoženia závidí od x-faktorov,tiež treba rozlišovať vymáhanie zameškaného a bežného výživného,keďže pokiaľ je aj bežné,tak exekúcia trvá dlho,až kým do skončenia vyživovacej povinnosti voči dieťatu alebo kým sa nezastaví (napr.na podnet).
Keď príde poverenie exekútorovi,tak hneď sa zisťuje majetok, takže hneď vie,či má povinný nehnuteľnosti,motorové vozidlá ,urobia sa súčinnosti do bánk + Sociálnej poisťovne,či pracuje atď...
Tým chcem povedať, že exekútor koná rýchlo,len jediný článok,čo to zdržiava je povinný 🙂

honey1151
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lillien11
17. jan 2016

@honey1151 Ved práve je možné,že ešte nieje poverenie zo sudu ... A kľudne nech ti platí,ale oznam to exekutorovi potom 🙂

honey1151
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirica
17. jan 2016

@honey1151 ...exekútor mu povolí splátky, len ak s tým budeš ty súhlasiť.....sám od seba nie. Písala si, že má auto, tak mu poraď nech ho predá, inak mu aj tak dáš zobrať vodičák, a aj tak nebude môcť jazdiť.

cecil36
18. jan 2016

@honey1151 exekutor moze cakat aj na vyrozumenie zo socialky, tzv.lustrovanie kde pracuje a td. Toto trva niekedy velmi dlho. Nerus ani exekuciu ani trestne. Ja som podavala v januari minuleho roku a az teraz prislo z prokuratury, ze je odsudeny a podmienka 3 roky skoro mapiclo. No nic tak zas trestne atd.

alicka850
18. jan 2016

@honey1151 nech plati bezne vyzivne a so splatkami musis suhlasit ty. Oznam exekutorovi kazdu sumu,co ti poslal. Ja by som osobne radsej nech mi to v splatkach plati,lebo ak nema v hotovosti bude sa to mozno dlahsie tahat. Ale splatku pri takejto sume aspon 100e mesacne.

honey1151
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cecil36
18. jan 2016

@honey1151 pol roka hahaha, prvy krat mal ex podmienku 2 roky, teraz tri, po vyprsani podmienky sa este pol roka zistovali okolnosti a keby to nenahanam tak..na sude mu sudkyna dala dva krat po dva mesiace a az na posledny ked uz bola nastvana to hodky pred pojednavanim cele uhradil a od vtedy zas ani tuk. Len teraz to bude riesit s policou inak a nie cakat roky...Btw tvojmu trestne oznamenie stale trva az do uhradenia poslednej zrocnej sumy a to musi platit bezne vyzivne nacas.

alicka850
18. jan 2016

@honey1151 drzim palce,nech to dotiahnes do uspesneho konca. Myslim,ze ex si to uz rozmysli dobuducna s platenim vyzivneho,lebo tie trovy su obrovske.

honey1151
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cecil36
19. jan 2016

@honey1151 kym sa trestny rozkaz dostane z prokuratury na sud to trva, dalej v tom trestnom rozkaze dosatne, ak nie je teraz v podmienke, tak podmienku zvycajne 2-3 roky, za ten cas treba vyzivne zaplatit, po tomto case sa preveruje ci zaplatil, ak nie az potom sa ty ako zakonny zastupca dietata dostanes realne na sud a etse tam mu sudca moze dat nejaky cas na zaplatenie...

honey1151
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz