Ex sa vyhráža, že nezaplatí 3 mesiace výživné

paloma76
17. feb 2017

Manzel sa vyhráža , ze malej nezaplatí 3x vyzivne 110€, co ma od sudu, ze vraj to nemusi! Aj ked posielal do teraz , ale aj to stale nepravidelne. ( uz nevie ako mi ma robit zle ) . Ale teraz ze vraj chce využiť tie 3 mesiace. Moze? Prosim poraďte, ked sa význate. Dakujem.

mirica
17. feb 2017

@paloma76 ...ak máš rozhodnutie súdu tak platiť musí.....už za jedno nezaplatené výživné môžeš podať návrh na exekúciu, a žiadať aby bolo výživné platené ako zrážka zo mzdy. Neviem o akých troch mesiacoch hovorí, ale zrejme o tom , že na tresné stíhanie ho môžeš dať po troch, aj čiastočne neuhradených výživných....ale to nič nemení na tom , že uhradiť musí všeetky výžicné..

paloma76
autor
17. feb 2017

Ano, mam rozhodnutie sudu. Ma platit k 15.- mu dnu, ale stale mešká 2 az 5 dni . Teraz ich tiez nemam na ucte a dnes je 17-teho. Takze si myslim , ze ide naplniť svoj slub😠.

mirica
17. feb 2017

aj neplatenie načas, je dôvod na to, aby sa mohlo žiadať platenie výživného formou zrážky zo mzdy....trovy exekúcie sa potom vyrátavajú z 3-ročného výživného...treba ho na to písomne upozorniť, ked si to overí, možno sa znormalizuje

sibalka21
17. feb 2017

@paloma76 To ma odkial preboha? :D :D Ze "nemusi" zaplatit vyzivne tri mesiace? :D To nieje ospravedlnenka do skoly... Platit musi... Ak ti trikrat nezaplati, mozes na neho podat trestne oznamenie (asi to mal na mysli, ze "nemusi" tri krat zaplatit) Samozrejme vyzivne musi platit kazdy mesiac, ak nechce platit este aj exekutora tak nech sa nevyhraza.... Skus si nastudovat nieco na nete a pekne ho sprdni, nech stiahne ramena.... Drzim palce 🙂

paloma76
autor
17. feb 2017

Ano, nieco som uz nieco nasla, ale aj tak zatial neviem , ake su presné kroky.
Sprdnut? To on je velky frajer, ale len ked je ožratý. Potom uz ani telefon nedvíha. Nastastie nas delí 200km.
To on sa hra pred detmi aky je uzasny otecko a ja ta svina co chcem len peniaze. Naposledy mi povedal ze som nenazrana svina! A to zato , ze som sa opytala kedy vyplati malej co slúbil ( to bolo este v auguste - a pytala som sa na to v januári ) . Sľuboval mne aj jej ze jej vyplati nejake to oblečenie co si vybrala a angličtinu. To je suma dokopy 150€. Ale bol to jeho napad ze vyplati, ja som ho o tom neprosila !
Chodi pre nu asi tak raz za mesiac- ale ziadna výchova. Hned ju len zobere na nakupy, strci jej hracky do ruky , trosku sa s nou pobaví a potom je u ex svokry . Takyto je vikend , ked ju ma u seba.

pribinak
17. feb 2017

@paloma76 je fakt, ze policia zacne riediť zameškané vyzivne az ked nezaplatí 3 mesiace po sebe
Zial v tomto je u nas legislatíva jednoducho otrasná
Ale ako píšu baby, u exekútora je to uz ina pesnička, staci, ze nezaplatí mesiac a už to mozes zacat riesit

paloma76
autor
17. feb 2017

Dakujem, ste zlate , ze ste sa vyjadrili😉
Uz som si to ajnastudovala. Začnem u súdneho exekútora.
👀👀👀👀👀
Este ak viete poraďte prosiiiiim.
Mame striedavú starostlivosť, nemame sudom určené dni, len na vzájomnej dohode . Ale co mi hrozí, ked mu dceru jednoducho nedam????? Dcera tam aj tak nechce ist, platit- neplatí a exsvokra ma stale pred nou špiní a ohovara a vyzveda. Podrýva moju autoritu . Mala ma 10r. Ma z toho chaos a je nešťastná , ked stara mama trepe ! A dava je cudne otazky. Ale to ma čele aj s mojim exmanželom! Rozvedená som 2 roky.
Prosim.... co by mi hrozilo ???? Dakujem za kazdu odpoved, ci nazor👍

maciatkolulu
17. feb 2017

@paloma76 k vyzivnemu len tolko - vlastna skusenost - realne ti nemusi platit tri meiace a az vtedy mozes podat trestne oznamenie a su to opletacky pomaly viac pre teba ako pre pana otca, podavala som 2x, sice zabralo, ale tie nahanacky a vkuse nieco odomna chceli, ja som tam bola 3x, on raz, to len ako priklad, exekuciu mozes podat hned po prvom, ale teda pokial nepracuje niekde s pravidelnym prijmov, tak ti to je nanic, tiez to nie je len tak, ze hurrrra ide sa dat exekucia a bude vyzivne, u nas exekucia absolutne nezabrala, nepravidelne plati non stop a teda neviem akoby som mohla vyuzit exekucia na nepravidelne platby, ked vzdy doplati. Proste v tomto state sa realne len tak nedomozes spravodlivosti. A co sa tyka toho, ze mate striedavku, tak potom nechapem, ze mate urcene vyzivne, to ma dceru menej dni? Nuz pokial to mate stanovene sudom a ty ju tam prestanes davat, to je take podobne ako on nechce platit, musis to dat na sud, teda pokial sa neviete normalne, rozumne dohodnut, co by bolo idealne, sud bude totizto ziadat vysluh dietata - absolvovane a nic prijemne.... a moznoooo zmeni rozsudok. Podla mna skus ten rozhovor s ex, ze proste dcera je teraz v takom veku, ze si vyzaduje byt viac s mamou, nech to necha na nu, nech ju do nicoho nenuti a nech ti proste normalne plati, ved to nema nejako vysoke vyzivne.... Nuz drzim palce, ale ver, ze sa to raz skonci a budete mat pokoj, dva roky su este malo....

paloma76
autor
17. feb 2017

Ahoj @maciatkolulu.
Prijem má.
Asi som to zle napisala. Dcérka je aj ma byt u mna- v mojej starostlivosti a k nemu ma ist len tak ako sa mi dohodneme. Sudom je písaný len datum za Vianoce.
S nim sa dohodnut? On je psycho. S nim nedohodnem nic. On je macher sveta !!! Keby som mu poviem ze tam mala nechce ist, tak povie , ze som ju zmanipulovala ! Proste s nim sa neda !!!!
Ze nema vysoké vyzivne? To by si mala pocut jeho nazor !!! 😤😬😬😬😒
Ale co urobi mne sud , zato ze ju mu nedam????????????

katarinamarkova
17. feb 2017

@paloma76 po prvom omeškanom dni môžeš žiadať výživné cez exekútora - tie 3mes. sa týkajú trestného stíhania 🙂 nie povinnosti platiť 🙂
len mu povedz že ak sa čo len deň omešká riešiš to s exekútorom a bude platiť aj jemu trovy, ked má chuť robiť ( nie tebe) jeho vlastnému dieťaťu zle.

paloma76
autor
17. feb 2017

@katarinamarkova...to som uz povedala ( dávnejšie- ked som ho upozorňovala , ze stale mešká s pladbou ). Neriešil to ! A ked som mu pohrozila ze sa budem sťažovať , tak povedal ze mam robit co chcem ! A podla neho to ja robim zle malej, lebo mu ju nechcem dat ! 😡😡😡😡

katarinamarkova
17. feb 2017

@paloma76 a ty si to teda prečo neriešila a len o tom jemu hovorila? jasné že ťa nebral vážne.....

maciatkolulu
17. feb 2017

@paloma76 tak urobit ti nic neurobi, on moze podat na sud, ze mu branis v styku s dietatom, to je samozrejme na dlhe lakte.... Ale pokial tam realne mala nechce ist, tak s nou chod dobrovne k psychologicke, urcite maju nejaku, kam spada podla skoly a nech ti vypracuje posudok, predbehni ho a podaj na sud ziadost o zmenu v stretavani, podla toho co pises, tak ma neobmedzeny styk, tzn.vtedy ked vyhovuje jemu, alebo dietatu, takze ty v podstate nic neporusujes😉 nemas striktne urcene kazdy druhy vikend, stredy, alebo tak, takze nic neporusujes a mas "vystarano" a ked ma prijem, tak daj exekuciu a po prachoch, ked je zase takyto, tak sa s nim neserkaj....ALe s tym psychologom by som to spravila, nam to velmi pomohlo, aj posudok, aj ked tiez som bola trochu sokovana, ked mi psychologicka povedala, ze otecko sa nedostavil na sedenia, iba na jedno a vraj jej nadriadena zakazala to dat do zaverecneho posudku, sama krcila ramenami, ze sa nemoze diskrimnovat rodic, ze ked nema cas a pod. nuz, ja som cas musela mat, ale to je jedno, psychologicka co nam urcil sud, bola uuuuuplna krava, deti mi tam druhy x odmietli ist a plakali, tak som to jednoducho zrusila a samozrejme posudo - zaver - matka nespolupracuje😉 to len k spravodlivosti opat. Ale ta skolska bola super, myslim, ze na jednom sedeni sa tam ukazal aj ex a pekne mu vysvetlila, co prezivaju jeho deti, bol vraj z toho v prdelke, ale len chvilu😉

katarinamarkova
17. feb 2017

@paloma76 to či jej robíš zle že ju nechceš dať oteckovi, to je fakt otázne.....ty musíš vedieť aké to celé je.....hlavne nech je dcérke dobre 🙂 neťahajte sa cez ňu, ona za to nemôže.

paloma76
autor
17. feb 2017

Ano @maxiatkolulu , nema striktne určené... to mas pravdu , tak ako si pisala.
Ok, to by som urobila. Zistim tu psychologičku. Ale tam musi byt aj on? Co ked nechcem aby bol? A na co tam vlastne bude? Mala sa ho bude bat a nepovie co chce povedat. Radsej ...pre pokoj . Ex je výbušny a mala sa boji hlavne o mna. 😓

paloma76
autor
17. feb 2017

@katarinamarkova... ja sa nechcem ťahať cez nu a ze mu ju nechcem uz dávať.... to som pisala uz vyššie....podryvanie autority a pod.

paloma76
autor
17. feb 2017

Ja by som bola najradšej keby sa jej vzdal a nemusela by som mu ju dávať a s peniazmi sa moze zadrhnut.
Proste jej to neprospieva - myslim oteckova a exsvokryna prítomnosť. Ziadna starostlivosť, ziadna výchova.... len samé ohovaracky a vyzvedačky. 😫

maciatkolulu
17. feb 2017

@paloma76 nuz, to je dost vazne co by si chcela, to vies ty, ked ste rozvedeni iba dva roky, to nevychdzal s dcerou predtym, nevenoval sa jej, nelubil ju? Ja neviem, my sme mali s ex velmi zle obdobie, ale v konecnom dosledku viem, ze svoje dcery miluje a odkedy mam novu rodinu, dieta, tak sa cely vztah medzi nami upravil do korektneho rodicovskeho, deti su tam ako chcu, plati ako chce😅 ale uz to neriesim, lebo nemam na to nervy a zase viem, ze to doplati, nic nie je lepsie ako vidiet, ze su decka ok, ze mi len oznamia, ze chcu ist k otcovi a je, celkom mi to aj pomaha, ked su mimo a ja mam doma svaty pokoj😅 a zeru nervy inym...😉

maciatkolulu
17. feb 2017

@paloma76 nie, nebude tam ani on, ani ty, najprv sa porozprava s tebou, potom zvlast s dietatom a pozve si aj otca, zvlast, najma ked si to budes zelat. Len to dieta vacsinou povie pravdu a mozno budes nemilo prekvapena, lebo vacsina deti miluje svojho otca, aj po rozvode, teda pokial to nie je nejaky uplny hajzel a nie je dobre im tu lasku zakazovat, ona dobre vie, ze ti robi zle, ale o to to ma tazsie, lebo ho mozno lubi a boji sa, ze ked to da najavo, ze ti ublizi, sklame, toto nie je len tak, pozor....

paloma76
autor
17. feb 2017

Ano venoval, ked sa mu chcelo a ked mu to vyhovovalo. Ale venovanie sa jej tiez široký pojem. On si ich vtedy aj teraz len "kupuje " . A ako vravim, ziadna starostlivosť a ani ziadna výchova . Nic ju nenaučí, nikde ju nevezme. Nakúpi len hracky , trosku sa pobavia a potom len TV, mobil, tablet , a stara mama- krava !!!! Mam aj 20 r. dceru, ale ta na VŠ v Prahe. Ona je uz v podstate samostatná, chodi ku mne aj k otcovi striedavo.
Ja mam tiez noveho manzela a s nim aj babatko, ale ex sa cez to nevie preniesť, tak len so svokru špinia. On sa chce hrať na milujuceho otecka, ale to co on robi pre nu- je strasne malo! A ano -tvrdi ako strasne ju miluje ! Ano !?! A to preto jej chce prestať platit? Si mysli ze ja s toho chodim na masáž ci do kozmetiky ????( inak v zivote som na kozmetike nebola !) Je to idiot ! To sa neda ani opísať. Ja som tiez zato , ze by sa mala stretávať aj s otcom , ale za normálnych podmienok a za normálnych okolnosti, ale on je nezodpovedný a ľahkovážny. A este aj to , ze ked on si ju berie na viknd, delí nas 200km., a ja neviem co sa udeje, ale keby malá zavolala, ja len tak pre nu neviem skocit, alebo len tak vybehnut a vyriesit situáciu. To uz ani nepisem ako ju pred rokom zobral bez autosedacky a bez pasov ( mala 9 r.a isli cez Strečno !!! ) to ja snim mam taketo bomboniky!!!!

paloma76
autor
17. feb 2017

@maciatkolulu... ved keby sa nebála povedat pravdu, tak to by bolo super .
A ja jej ho nezakazujem lubit, ja to chapem, ze jej jej otec. Len jej vysvetľujem ako by sa mal ozajstný otec aj správať a nie len si ju kupovat ! Ona ho aj ma rada, ale k nemu byvat by nesla, aj keby ze ju ja vyhodim .
Psychológia je ťažká, ano , urcite sa boji aj toho co si napisala a boji sa aj toho , ze co bude potom s jej otcom ! Ona je taka citlivá - záleží jej na nas. Len ten debil otecko to nevie !
No nevadi. Takze jeden krok: súdny exekútor a druhy krok: objednať sa k psychologičke.
Takze ak nechcem tak ho volat dr.nebude ????