Ex podal návrh na zníženie výživného

27. jún 2023

Baby poprosím ak má niekto skúsenost ex podal návrh na zníženie výživného platil 150€ ( sám sa tak rozhodol súd mu to schválil)mal dobrú robotu ktorá ho bavila zarobil viac ako 1000€ + dosť tringelty odišiel a išiel pracovať do inej kde zarobí minimum... Podľa mňa choré ale jeho vec .. nahovorila ho na to terajšia partnerka ... Podľa mňa taktika aby znížil výživné .. spolu majú teraz dieťa . Čo myslíte znížia mu ? Ďakujem

hrabovo
27. jún 2023

Myslím si, že neznížia. Hlavne ak z tej lepšie zarabajucej práce odišiel sám, je to jeho rozhodnutie a mal si to premyslieť. Dobrovoľne si znížil príjem. Co je inak trosku za vlasy pritiahnuté. To nebude úplne čisté. Ostatne pôjde na ruku a v konečnom dôsledku zarobí viac

anjelicek26
27. jún 2023

Ak sa mu znizil prijem, tak mu vzhladom na to, ze zivi dalsie dieta, to vyzivne mozu (nemusia) znizit. Uvidite na sude, ty musis dolozit naklady, ake mate na dieta a tie sa delia medzi vas oboch... takze minimalne 300e ta stoji dieta, to musis dolozit... zacni si odkladat blocky za kruzky, oblecenie, stravu, reziu okolo dietata, vylety, druzinu v skole-skolke, stravu v skolke a vsetko mozne... sud mu jasne povie, ak su naklady na dieta dolozene - tak si najdi cez vikend brigadu...

Ty spekulujes, ze dal vypoved kvoli vyzivnemu, ale hovorila si s nim o tom? Mozno si konecne plni pracovne sny a do buducna ked sa vypracuje, bude zarabat este viac, ako pred tym... mozno ho ta praca a pracovna doba, ktoru tam mal, uz jednoducho nenaplnala. Nie je tvoj manzel uz, aby ti musel skladat ucty pre svoje zivotne rozhodnutia. Ty sa ho tiez nepytas, ked menis pracu, ci mozes za taky a taky plat ist pracovat, nie?

luccija
27. jún 2023

Na súde budu zisťovať či to bola spekulacia a myslím, že výživné mu neznížia.Mojej kamarátke mužovi povedali, že má VS a jeho plat nie je adekvátny tiež prestúpil inam za menej a výživné ponechali.Povedali mu, že si musí hľadať takú prácu, aby dieťaťu nesiahol na výšku výživného, alebo má ísť na brigádu.

autor
27. jún 2023

@anjelicek26 je lenivý ako voš za 7 rokov som ho stihla spoznať takže v tom to nebude išiel pracovať manuálne na čo on má ľavé ruky... Pred tým robil svoju vysnívanú prácu čo viem ( nič poriadne nerobiť a zarobiť) a stretávať sa hlavne so ženami to bol jeho sen vždy... takže mi to nesedí

domkakvet
27. jún 2023

Nizsi prijem neznamena automaticky nizsie vyzivne, mozu a nemusia mu to schvalit.

rorino
28. jún 2023

@anjelicek26 ale to je jedno,tu ide o to dieťa,že chce naň platiť menej a už ma ďalšie dieťa,je otec má zodpovednosť,tak sa má k tomu postavit

cacianka
1. júl 2023

Súd bude prihliadať na tvoje náklady na dieťa, ak sa neznížili...
Tie bude na vzdelanie a profesiu otca, jeho možnosti bežného zárobku, tak je málo pravdepodobné že mu znížia, lebo pracovať môže a zarobiť tiež, aby si vedel plniť vyživovaciu povinnosť.
Naopak, podaj ty návrh na zvýšenie, všetky ceny išli hore. Stačí to uviesť na pojednávaní alebo ak ti prišlo predvolanie na súd, pýtali aj tvoje vyjadrenie takto uved. Chcem 230 ....