Ex platí dobrovoľné výživné bývalej a na moju dcŕu žiada zníženie

aveeva2
8. jún 2020

Ahojte, mam dilemu. Ex platí na moje dieťa výživné v určitej výške stanovenej súdom. Ma ešte dieťa s bývalou manželkou ktorá má súdom určené o niečo nižšie výživné ako ja, keďže si nepodala žiadosť o zvýšenie ako ja pred 3 rokmi. Dnes som sa ale dozvedela, že aj bývalej platí tu istú sumu ako aj mne, len dobrovoľne. A to od doby ako som ja žiadala o zvýšenie. Teraz chce dať na súd návrh na zníženie výživného o viac ako polovicu,lebo vraj je momentálne bez príjmu a čaká ho operácia. Ja s tým samozrejme nesúhlasím, keďže zbytočne platil svojej ex peniaze navyše. A nám nedal nikdy dobrovoľne navyše ani cent. Ja som si od skákala to najhoršie na súdoch a ona sa prizivuje na tom. Dokonca ona v čase môjho zvyšovania mala príjem nad 1000 eur a ja som bola krátko po MD s príjmom ledva 500 eur. Môžem aj toto povedať na súde, že jej dobrovoľne platí navyše a od nej nepožaduje zníženie výživného, len odo mňa? Myslíte, že uspeje na súde?

polovicu. Ja s tým ale samozrejme nesúhlasím, nakoľko som sama s dieťaťom

deti95060810
8. jún 2020

jasné...treba poukázať že zníženia sa týka len tvojho dieťaťa...

aveeva2
autor
8. jún 2020

@deti95060810 a myslíš ze mi nejako pomôže aj to, že jej platil dobrovoľne tu vyššiu sumu 3 roky?

rachel36a
8. jún 2020

@aveeva2 to ze prispieva na svoje dieta nad ramec toho co je povinny ti urcite nepomoze, len budes vypadat ako zavistliva exka... Ale nikto mu to nezohladni vo vydavkoch ak by sa tym ohradzal on

aveeva2
autor
8. jún 2020

@rachel36a ved jasne je to pravda, len mi to príde také nefer voči môjmu dieťaťu. A pritom ona si sama mohla podať o zvýšenie

rachel36a
8. jún 2020

@aveeva2 mne to nepride nefer, je normalne že na deti plati rovnako...by som povedala ze jeden nkrmalny ferovy cchkap, keby to nepokracovalo ze chce znizit...mozno aj na to druhe si ziada znizit vysivne...to ty nevies

aveeva2
autor
8. jún 2020

@rachel36a znížiť chce len na moje dieťa. Už to mám zistene. Normálny a férový určite nie je. Ak by bol férový, tak moje dieťa by malo dostávať tiež na sviatky peniaze ako aj to druhe. Kým ono dostane na vianoce a narodky po 100 eur, moje nedostane ani cent

aveeva2
autor
8. jún 2020

@rachel36a ale samozrejme ďakujem aj za túto odpoveď 😊

rachel36a
8. jún 2020

@aveeva2 je to tazke, len s tym musi clovek ratat ked si najde chlapa s rodinou...vacsina ma prvorodene dieta najradsej.. snad na sude nepochodi a neznizia ti vyzivne...

tilko
8. jún 2020

má dve deti, tak prispieval rovnako...ja v tom nič zlé nevidím...práve naopak, pekné gesto...možno si ho mala požiadať mimosúdne a bol by ochotný dohodnúť sa...na súde to takto ako si to tu opísala nevyťahuj...budeš naozaj vyzerať ako fúria, že žiarliš na jeho ďalšie dieťa...dieťa, ktoré za vzniknutú situáciu nemôže...skôr by som sa zamerala na výdavky, ktoré skutočne potrebuješ poplatiť pre tvoje dieťa a možno by ste sa na čas vedeli dohodnúť na znížení ak naozaj nebude mať dostatočný príjem a keď sa ex vylieči a bude opäť pracovať, tak sa dohodnúť na vyššom výživnom...tvoje dieťa bude aj staršie a aj viac toho bude potrebovať...nepísala si vek, ale väčšinou sa zvykne žiadať pri nástup do školy alebo prestupe na 2. stupeň ZŠ a potom vyššie...hlavne to rieš s kľudom a to druhé dieťa a jeho matku nerieš lebo budeš vyzerať za blbú...súd bude zaujímať, či má okrem tvojho dieťaťa ešte ďalšiu vyživovaciu povinnosť, tak tu by si mohla podotknúť ako to je a že či aj tam bude výživné znížené, tak ako tvojmu dieťaťu...ale slušne, aj keď to bude v tebe vrieť...

aveeva2
autor
8. jún 2020

@tilko ďakujem za odpoveď 😊 Budem sa snažiť byť kľudná samozrejme. Aj keď teraz by som ho najradšej prefackala. Viem ze to dieťa za to nemôže, len naozaj nechápem, prečo si oni nepísali aspoň dohodu medzi sebou a mohla to mat aj ona súdom určené. Irónia je teraz aj to, že momentálne v tejto Korona kríze mne posielal len polovičné výživné a jej to co mala stanovené súdom.

katarinka89
8. jún 2020

@aveeva2 ako to dokážeš že jej platí viac?

bluka2
8. jún 2020

Teraz chce dať na súd návrh na zníženie výživného o viac ako polovicu,lebo vraj je momentálne bez príjmu a čaká ho operácia. Ja s tým samozrejme nesúhlasím, keďže zbytočne platil svojej ex peniaze navyše. ....tvoja logika je čudná. Je normálne, že platil rovnako. Zmenili sa asi jeho pomery, potrebuje/chce platit menej. S matkou prvého dieťaťa sa vie dohodnúť mimosúdne, s tebou nie, tak podáva návrh teraz on, na tvoje dieťa. Ako ty minule. Z jeho strany mi to dáva logiku.

bluka2
8. jún 2020

Koľko posiela na dieťa , čo nie je tvoje, čo ta vôbec do toho?

maminuska
8. jún 2020

@aveeva2 muži majú väčšinou lepší vzťah k tým deťom ,ktorých matky viac milovali alebo prežili s nimi hlbší emocionálny vzťah , rozišli sa vo väčšom kľude. Exmanželka vie s ním zrejme asertívnejšie jednať , nepotrebuje súdy k tomu aby dosiahla to čo ty, zrejme mali hlbší dôvernejší vzťah ako s tebou . Ty si bola niekto kto sa vyskytol v jeho živote , otehotnela si ale tam to aj skončilo . Preto nepociťuje k tvojmu dieťaťu takú náklonnosť ako k ich spoločnému , možno spolu aj trávia čas na oslavách ....

sissy27
8. jún 2020

@aveeva2 exke platil výživné stanovené súdom a mimo jej dorovnával tak aby mala rovnako ako ty. Teraz chce znížiť, ale len na tvojej strane - tipujem, že exke bude platiť menej tiež, akurát to odráta z tých peňazí nad rámec povinného výživného.
Inak strašná závisť z teba ide. Čo ty riešiš koľko ona zarábala? Mala si byť šikovná aj ty a mohla si zarábať tiež toľko. A teda ona má staršie dieťa, takže aj výdavky vyššie. Inak ty vôbec nemusíš chápať, prečo oni dvaja nemajú vyššie výživné ošetrené súdnou cestou, to nie je tvoja vec. Celkovo nič čo sa týka jej a ich dieťaťa nie je tvoja vec.

srandujete
8. jún 2020

ja len dve veci- 1. stale pises moja dcera, moje dieta . . .spravne je n a s a dcera, n a s e dieta . . a po 2.- to, ze platil na svoje druhe dieta rovnako ako na vase, ( teda viac, ako mal urcene sudom), na sude ani nevytahuj- on vyznie ako spravodlivy otec a Ty ako zavistliva ohrdnuta exka. . Takze moja rada- zameraj sa na hlavne na vasu dceru a naklady potrebne na jej vyzivu a starostlivost a nie, kolko plati tej druhej a kolko ona zaraba, alebo zarabala 😉

dilino
8. jún 2020

Ako mu dokažeš ako piše katarinka89 že jej dobrovoľne tej jeho EX plati pomimo viac pôjdete na súd a čo tam povieš no on pomimo dáva bývalej manželka na dcéru viac penazi ako na tu našu spoločnu čo ak oni sa dohodnu a ona povie že jej dáva iba to čo má na rozhodnuti od súdu. A budu obaja tvrdiť rovnako vyjdeš s toho ty ako klamárka a zbytočné si narobiš dalšie problémy s EX takže do toho by som radšej nerypala najhoršie vyjdeš s toho ty a nemyslim to v zlom veci ktore nemáš na papieri dokazať nevieš a súd ked spomenieš toto tak sa ťa opyta či mate dôkazy a ty povieš nie a oni dvaja sa dohodnu že jej plati len to čo je na rozhodnuti od súdu. Na to pozor a nemyslim to zlé ale aby si si nenarobila ešte horšie problémy.A čo je ťa potom koľko ona zarabala je šikovna vedela si to zariadiť to nieje len tak že veľa zarobi otázka je akú má školu čo robi na akej pozicii určite asi upratovačku nerobi nakoľko tie ledva zarobia na prežitie ine je robiť fyzický za pár eur a ine je robiť z Vysokou školou na nejakej vysokej pozicii a závisť je zlá vlastnosť a že ide na operáciu čo si mysliš žeby si to vymyslel no už len by si niekto vymyšľal nejaku operáciu tak asi to tak bude a samozrejme po operácii na druhý deň z nemocnice asi domov nepôjde a ked príde domov tak asi bude musieť ležať bude mať bolesti takže asi aj peniaze menej a ked bude hovoriť že malo teraz zarobi že bol na operácii tak bude musieť doniesť papier že nielen že v nemocnici bol ale aj že má zniženi prijem to neni len tak že to on na súde povie a sudca alebo sudkyňa mu uveri to musi mať na papier pre súd ak je podnikateľ a platil odvody ktoré sú najmenšie tak asi veľa mu za marodku SP nepošle treba byť aj tolerantná nikdy nevieš nedajbože čo sa môže prihodiť tebe alebo komukoľvek z nás.

srandujete
8. jún 2020

@dilino mudro pises, nekoresponduje mi to s Tvojim nickom . . 😂

dilino
8. jún 2020

@srandujete iny nick nebol ale čo ved to je jedno nie či ti to prekaža

srandujete
8. jún 2020

@dilino nie, neprekaza. .🙂 len malokto je taky sebakriticky 😂 ( nic v zlom)
. .pre mna tiez nebol ziadny, co som daval, tak som napisal srandujete a sup- mal som nick 😅

dilino
8. jún 2020

@srandujete tak sa už stálo neriešim to už sa mi to nechce prerabať.

dilino
8. jún 2020

@srandujete tak vydiš mal si to jednoduchšie ako ja

srandujete
8. jún 2020

@dilino akurat ze to bolo asi na desiaty pokus 😀 vsetky rozumne napady sa mi uz minuli 🙂

dilino
8. jún 2020

@srandujete sme dvaja ale čo by sme si neporadili že

srandujete
8. jún 2020

@dilino tak ani mne sa to nechcelo prerabat. . .a nemal som ani dovod, normalny clovek pochopi, ze to nie je namierene na mamicky

dilino
8. jún 2020

@srandujete pár krát som dostala vynadane od cudzej mamičky hoci akej že som to aký mám nick ale ja si s toho nerobim vôbec nič mám ine starosti ako toto.

aveeva2
autor
9. jún 2020

@tilko až teraz som si všimla, že si asi zmenila názov mojej témy. Ja mam syna, takže neviem ako to tam prepísať.

aveeva2
autor
9. jún 2020

@bluka2 písala som,že ide znižovať len na moje dieťa, nie na jej. To mi fér nepríde

aveeva2
autor
9. jún 2020

@maminuska tak toto posúdiť neviem, ale je to možné, keďže som ich raz nasla v posteli u nás doma, keď sme ešte spolu bývali.

aveeva2
autor
9. jún 2020

@srandujete názov na dcéru prepísala asi adminka. Ide o syna.