Ex nezaplatil dohodnuté výživné už 3 mesiace

lauranela
19. mar 2014

ahojte ,mám prosbu potrebujem poradiť ohľadom výživného na dieťa .s býv. priateľom sme sa rozišli už počas môjho tehu ...doteraz platil tak ako sme sa dohodli (nemáme žiadne dohody podpísané ani dané súdom)koľko ma platiť na malého ...každý mesiac platil pravidelne na sume akú sme si určili už 6rokov ..no teraz 3m nezaplatil a ja vôbec neviem kde je ani aké má trvalé bydlisko vôbec nič o ňom neviem ani len tel. číslo nefunguje ...skontaktovala som sa s jeho rodinou ta bohužiaľ tiež neviem nič o ňom ...:( celé roky sa o nás nezaujmal len platil ...a teraz ked ho chcem nájsť nemám ako preto by som potrebovala poradiť kam sa mám obrátiť aby ho vyhľadali na socialku?na policiu?kam?ked neviem jeho adresu iba v rodnom liste stará adresa a rodné čislo jedine to je hádam platné...máte niektorá skúsenosť? poradíte mi?dakujem

jahodecka
19. mar 2014

ahoj.....v prvom rade chod na soc.kuratelu a tam ti to kuratorka spise a poda ti navhrh o vyzivne na sud,nezabudni tam doplnit,ze si to ziadas doplatit od podania,lebo aj mne sa sud taha od jula minuleho roka a zameskane vyzivne mu rastie....to ze ti 6rokov platil podla dohody a on ma od toho doklad mu na sude uznaju,ak doklad nema,mozes to potvrdit alebo vyvratit....a tieto tri mesiace co ti nezaplatil to nebude nikto riesit,lebo nemal to oficialne schvalene sudom,s tym nepochodis na policii,lebo nemas rozsudok...v pripade,ze nebude platit po tom ako mu odklepne sud,vtedy je to uz ine kafe,tam ked pocas 2rokov 3x nezaplati,mozes ist na policiu a mali by to riesit,alebo ak nebude platit pravidelne,mozes si ziadat nahradne vyzivne....skus ho podla toho rodneho cisla vyhladat nejak,mozno cez soc.poistovnu,alebo sud si ho uz najde,ked udas meno a rodne cislo...drzim palce,je to sice na dlhe lakte,ale co clovek neurobi pre dieta

lauranela
autor
19. mar 2014

@jahodecka isto m potvrdenia s banky výpisy čiže zdokladované to má isto ja peniaze navyše nechcem chcem len to čo patri synovi nič viac čiže mám ist na socialnu kuratelu a tam mi všetko povedia spíšu a ešte taka podotazka kedze neviem kd je soc.kuratela kam ist je to niekde na socialke?ci urade akom hladat?a spravne som pochpopila ze tieto 3mesiace mi nemusi ani doplatit?ci?

jahodecka
19. mar 2014

ono je to na socialke,cast socialky....nie,nemusi....nam sa to taha od jula a na sudoch sa ma pytali ci nieco platil,tak som povedala ze ano,aj ked on o tom nemal doklad,nezaprela som...podavala som si mesiac na to ako som od neho odisla,daval mi to sice v stravnych listkoch-30e,potom 50e,40e v peniazoch.....v navrhu som udala ze si to ziadam od podania doplatit....takze ak nam zajtra na sude odklepnu 70e ako ziadam,bude musiet ku kazdemu uslemu mesiacu k tej sume co mi dal,doplacat do tej odklepnutej sumy+normalne schvalene vyzivne za kazdy nasledujuci mesiac,na omeskane vyzivne by mala dat sudkyna splatkovy kalendar a ak nedodrzi co i len jednu splatku,pojdes to udat a sud ho vyzve k uhrade celej sumy naraz a splatkovy kalendar sa rusi

hrjanka
19. mar 2014

socialna kuratela je na urade prace, soc. veci a rodiny

lauranela
autor
19. mar 2014

@jahodecka takže zdlhavý proces ,no super som si myslela že to bude takto fungovať aj bez tahačiek po súdoch ale zrejme iné východisko nebudem mať a pravda čo človek neurobí pre dieťa...nechápem takýchto chlapov deti by chceli a starať nič...a čo všetko potrebujem na tú socialku? rodný list asi ....a ešte niečo?

nivi
19. mar 2014

@lauranela a mas ho zapisaneho ako otca v RL? ak ano tak potoma ako baby radia. ak nie holt smola.

victory1
19. mar 2014

@lauranela Ahoj, zdlhavy proces to je, ale ty to aj tak potrebujes vyriesit do doby, kym dieta nezacne byt samostatne zarobkovo cinne. Takze si zavolaj na UPSVaR, co si mas doniest, ked chces spisat do zapisnice navrh na urcenie vyzivneho pre malolete dieta. Potom to podas na sud a sud rozhodne o vyske vyzivneho...sud aj v snahe predvolat ho na pojednavanie a zistit jeho majetkove pomery bude robit setrenia a zisti, kde je a aky ma prijem...
Je pravdou, ze ak ste sa len ustne dohodli na nejakej sume, tak tu ti doplatit nebude musiet, nie je to povinny, nic ho k tomu nezavazuje. Avsak, ked uz bude mat rozsudok, uz bude mat povinnost platit, ak nie su moznosti /trestne oznamenie, exekucia/, akymi dosiahnut, aby platil vyzivne v urcenej vyske a vcas.

lauranela
autor
19. mar 2014

@nivi máme ho zapísaného v rl podpísal otcovstvo ked bol malí ešte babo tak je v rl len ma zmenene priezvisko po novom otcovi aj to podpísal ...bolo to podané na súd kde sme sa dohodli na našom novom priezvisku s tým že bude platiť nadaľej ako ma vraj keby sme to urobili tak ze chceme v rl nového otca by platit vôbec nemusel ale kedze ma zmenene len priezvisko a je v rl je povinný platiť na neho...asi tam pôjdem osobne a popítať sa čo treba dakujem,

lauranela
autor
19. mar 2014

@victory1 ešte taká podotázka ked by už bol ten súd to sa tam stretneme? alebo každý bude zvlášť prizvaný ?alebo ako to je?

jahodecka
19. mar 2014

treba ti tam rodny list maleho,nic ine,popripade ak ma maly nejake vaznejsie zdrav.problemy,tak nejake doklady,alebo spravu o tom od lekarky,ze mas ohladom tohoto zvysene vydavky...a potom v predvolani na sud ti este pride spisane co si mas predlozit sudu do pojednavania,veci ohladom byvania,ake mas vydavky,ake vydavky mas na maleho,aky mas prijem atd....ano,na sude sa stretnete-bohuzial....mna byvaly pred pojednavacou miestnostou tak zdeptal a vytocil,ze som ostala v neskutocnom strese,este aj sudkyna nemala bohvieaky pristup k celej veci,nic ju nezaujimalo....pytala sa len na to obdobie,co som odisla,to ako sa ex predtym spraval ku mne a k malej ju nezaujimalo,hoci keby si to vypocuje,zmenila by pohlad na vec....vela zalezi aj od toho,na aku sudkynu natrafis a aka kuratorka bude dieta zastupovat

natalieperez
19. mar 2014

@lauranela treba sa obrátiť na súd a po vydaní platobného rozkazu na výživné sa obrátiť na súdneho exekútora. Odporúčam www.exeurad.sk

victory1
20. mar 2014

@lauranela Sud po presetreni vsetkych okolnosti vytyci pojednavanie, kde budes ty, tvoj priatel a kolizny opatrovnik - pani z UPSVaR ako zastupca maloleteho dietata. Samozrejme aj ty a aj tvoj priatel si mozete na pojendvanie ustanovit aj pravnika.

victory1
20. mar 2014

@natalieperez ..pises blbost, nebude vydany ziadny platobny rozkaz, ake rozsudok o urceni vyzivovacej povinnosti. A ak jej na zaklade toho bude pravidelne platit, to co mu urci sud, mozes mi povedat z akeho dovodu by sa mala obratit na exekutora?? 😠

victory1
20. mar 2014

@natalieperez ...no, tvoj link na exekutora..k tomu asi tolko...prave sem by som sa v pripade potreby urcite nebracala... 😒

jahodecka
20. mar 2014

toho exekutora z toho linku nikto nikdy nevidel....mala som skusenost s jednym exekutorom,ktory prisiel k znamej a spomenula pred nim tohoto exekutora Kruteho a vysmial ju,ze aby na to ani nereagovala,ze ho nikto nikdy nevidel,nikto ho nikdy a nikde nezastihol,ci osobne alebo na tel.podla mna je to podvodnik nejaky

natalieperez
20. mar 2014

@jahodecka tak to je divné, lebo ja ho vidím každý deň v robote 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

natalieperez
20. mar 2014

@victory1 samozrejme, že na exekútora sa obráti až v prípade, že po rozhodnutí súdu si povinný nesplní, čo mu určí vykonateľné rozhodnutie..

jahodecka
20. mar 2014

natalieprez@neviem,ja som to len pocula a ked to povie jden exekutor o druhom co su z jedneho fachu,tak neviem....chvalabohu ho zatial nepotrebujem

natalieperez
20. mar 2014

@jahodecka tak to že jeden exekútor nevidel druhého ešte neznamená, že dotyčný neexistuje :D je ich na SR vyše 300 a nestretávajú sa.

jahodecka
20. mar 2014

to mi jasne,ale medzi sebou si mozno povedia.... 🙂

lauranela
autor
25. mar 2014

@natalieperez
@jahodecka dakujem tak som sa rozhodla že tento týžden pôjdem na soc.kuratelu a uvidím čo mi tam povedia a čo sa týka exekútora mám známu exekútorku tak by som sa obrátila na ňu ...no uvidíme AKO dopadneme ...len neviem kde sa nachádza a ani kde žije myslím že to bude zdlhave ....dakujem ešte raz ..a len tak pre istotu kolko by som si mala pýtať na malého?ked do teraz som na neho dostávala 67€myslím 2000sk co vsetko bezie sud do uvahy,mam novu rodinu a on neviem ...co ak ma tiez novy zivot?

lauranela
autor
1. apr 2014

baby ja len sa chcem pochváliť žiadosť o výživné podaná čakáme na súd som zvedavá ako dopadneme 🙂 mám strach a a zároveň som nadšená 🙂 som zvedavá no dám info ako sme dopadli 🙂
@jahodecka
@victory1

jahodecka
1. apr 2014

@lauranela drzim palce,nech to mas co najskor za sebou,nech sa ti to netaha ako mne 9mesiacov 🙂 a jasne ze s co najlepsim vysledkom v tvoj prospech

victory1
1. apr 2014

@jahodecka JUDr. Kruty skutocne existuje..dokonca bol viackrat medializovany....

victory1
1. apr 2014

@natalieperez No, to si fajn odcitovala z Exekucneho poriadku, ale tym platakom na vyzivne si to zabila...Prepac, ale ked uz pracujes u exekutora, tak mu nerob hanbu a douc sa, ked chces radit, aj ked nemas pravnicke vzdelanie..no...

victory1
1. apr 2014

@lauranela Neboj sa nicoho, tvoje dieta ma na vyzivne narok a z 90% bude stat pri tebe aj sudca.... 😉 Drzim palce!

jahodecka
1. apr 2014

@victory1 ja sa nehadam,neviem 🙂

victory1
1. apr 2014

@natalieperez btw. ..exekutori sa stretavaju..minimalne raz rocne na konferencii...ak sa uz neobtazuju ist na skolenia organizovane komorou za ucelom ich vzdelavanie....

victory1
1. apr 2014

@jahodecka ved ani ja sa nehadam, len objasnujem... 😉