Ex neplatí výživné určené súdom. Musím mu dávať dieťa?

barborinkatrnka
20. jan 2013

moj ex neplati vyzivne urcene sudom ked mu ja nedam syna v ten den ako urcil sud budem mat neaky problem? alebo ked je to tak ze si neplni on nemusim ani ja?

sissy27
20. jan 2013

výživné nie je poplatok za to, že ty mu dáš dieťa... ak si neplní svoju povinnosť, rieš to na súde, na polícii, s exekútorom... rovnako on môže riešiť na súde to, že si mu nedala v dohodnutý čas dieťa... ale predpokladám, že tam nepobeží, keďže mu je jasné, že sa potom bude celkom isto riešiť aj jeho dlh...
v tomto prípade rozmýšľaj, aký dopad to bude mať na malého - ak sa na otca teší a chce s ním byť, tak mu nebráň, výživné rieš tak, ako som ti spomínala... skrátka nerieš dlh na výživnom pomstou na dieťati...

raszuz
20. jan 2013

no myslím si, že keby sa do toho obul, že mu ho nedávaš, tak by si mohla mať problém ... tak ako on by mal mať problém z toho, že neplatí výživné ... určite by som to neriešila tak, že keď on nezaplatí, ty mu nedáš syna ...

danielka2011
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vlad3331
20. jan 2013

Ahojte kočky tak tento problem ma každa 2žena ako aj ja..moj ex neplatin ani 4roky nema zaujem o maleho a ja som rada bo mu moc ubližil a dalšie ubliženie neznesiem..doplatil vyživne cez exekutorku bo mal namale zablokovali mu učet,pozastavili dom,zobrali vodičak atd zlakol sa a doplatil...teraz plani nie načas ale pošle...