Ex nechce zaplatiť výživné

21. júl 2024

Dobrý večer , ex nechce zaplatiť výživné lebo bol na pn , ako to riešiť?

sabinaxd
21. júl 2024

Normálne, udať ho 😃 ci bol alebo nebol na PN, musí platiť, ak nechce zaplatiť celu sumu ale napríklad na 2x tak nech sa s vami dohodne

dzulli1980
21. júl 2024

Pokiaľ má súdom určené výživné a nezaplatí ho, udaj ho ... u nás na úrade sa bežne toto rieši odobratím vodičského oprávnenia ... a odrazu peniaze má.

autor
21. júl 2024

@dzulli1980 môžem ho udať aj keď zaplatí len napr polovicu ? On peniaze má , len nebude mať na svoje veci a to mu je prednejsie ako to, že deti nastupujú do školy a treba xy veci nakúpiť

dzulli1980
21. júl 2024

Samozrejme, má určené, koľko má zaplatiť, pokiaľ nezaplatí to, čo má, nesplnil si povinnosť určenú súdom.

mariska1989
21. júl 2024

No ak nezaplatil 3 mesiace až vtedy sa udáva ak sa nemýlim. Tak mu daj zoznam veci čo presne potrebuješ aby kúpil keď nechce poslať. Druhá možnosť ho postrašiť že ho pôjdeš nahlásiť

autor
21. júl 2024

@mariska1989 veď som mu poslala , aby nemusel davat mne peniaze , in si furt ide svoje ... Nedá sa s ním nijako dohodnúť

mariska1989
21. júl 2024

To je riadny (........) . A koľko ti už nedal ? Mesiac / dva ? Poprípade mamičky chodia na úrad ( sociálku) sa informovať ako postupovať či vedia pomôcť . Oznámiť mu že ho ideš nahlásiť lebo porušuje súdne rozhodnutie

pribinak
21. júl 2024

Zajtra smer exekútor, sranda ho prejde

januska12323
21. júl 2024

Teba nemá čo zaujímať ako tie peniaze zoženie, výživné je nad všetko ostatné. Dúfam, že ho máš určené súdom (?), po nezaplateni danej čiastky ho môžeš nahlásiť exekútorovi. Plus keď deti nastupujú do školy žiadaj zvýšenie výživného lebo sa ti zvýšili výdavky.

autor
21. júl 2024

@januska12323 áno je to súdom , písala som mu aj čo všetko treba deťom , aby prispel na veci , ktoré potrebujú , ale vraj nemá od neho nič čakať, a že ani nezaplatí výživné lebo bol na pn... A že chce vidieť môj výpis účtu, kde idú všetky peniaze ktoré mi on posiela a ktoré mám z úradu práce 🫣

domka222
21. júl 2024

Čo neriešiš cez exekútora?

sandra19860
21. júl 2024

.

isis234
21. júl 2024

Tvoje peniaze jeho nemusia zaujímať. Má stanovenú sumu súdom, musí to včas platiť.
Ako ti radili vyššie. Nahlás ho exekútorovi

januska12323
21. júl 2024

Nič mu neposielaj a rovno exekútora rieš.

sevrin
21. júl 2024

Keby si obidve strany plne uvedomovali, že platenie výživného je zákonná povinnosť, tak by si ušetrili diskusie okolo toho, kedy pošle, koľko pošle, prečo nepošle a podobné táraniny.

andulka1988
22. júl 2024

Milá autorka, osobne nemám takú skúsenosť,ale moja známa mala problém cca 3 mesiace pýtala.... Všetkých obišla,nakoniec šla na políciu a cca stačilo 3 dní a mala spätné.

som_realistka
22. júl 2024

Ma súdom určené výživné, môžeš mu vyjsť v ústrety, že ti ho posle nedkor v mesiaci, alebo na viackrat. Podla výšky výživného. Nesúhlas s tým aby miesto financií nakupoval veci deťom to je cesta do pekla. Kolegyna sa tak dohodla s ex, este boli koruny, vyzivne asi 900korin a on jej dobiesol v septembri bundu, Evidentne nosenu, s účtom zo sekaca 950 korun vraj to odratsju z dalsieho vyzivneho. Poslala ho do...... Ak chce nech kúpi ešte k tomu. A ze chce vidieť výpis tvojho účtu? To nech rovno zabudne, ešte povedz ze platí 100 na dieťa a bude vymalovane.

autor
22. júl 2024

@som_realistka zoznam čo som mu poslala bol mimo výživného, aby videl čo všetko deťom treba a čo všetko som už ja kúpila ... Ale nemá záujem sa podieľať na Tom ... Ja som neschopná lebo sa priživujem na deťoch a neviem ísť do práce 🫣 on si ich berie cca raz za mesiac na jednu noc ... Malé deti ktoré sú každý druhý týždeň choré , a s jedným som ešte na RD ...

alickapusinka
22. júl 2024

treba to náhlasiť nenechavaj to tak. Teba to nemá čo zaujímať odkiaľ ON peniaze vezme čosi to TI musi davať. Nie že polku všetko naraz. Treba ho náhlasiť si myslím.

nikha2809
22. júl 2024

@mariska1989 už sa to zmenilo, udať ho môže ak nezaplatí 2 mesiace, a za exekútorom môže ísť kľudne aj keď mešká čo i len den

ahhola
22. júl 2024

By som mu nasrala, ponizivat sa posielanim zoznamu kupenych veci jeho deckam. Nikto nezije zo vzduchu, iba jeho deti nepotrebuju nic, chrapun🌠 galakticky. Ty si mas naplut do dlani a uzivit ich. Normalne by som zaplatila 2 hromotlkov, nech mu pokrivia cifernik, debilkovi. Taka chrapac, ako sa v tejto dobe chlapi ukazuju, to snad nikdy nebolo. 😈 Vypisuj jeho rodine, ze nemate co jest a nedava ti nic na jeho deti.

mariska1989
22. júl 2024

@nikha2809 tak to paráda . Podaktorí chlapi sú len (........) akože už len to že dieťa ostané matke na krku a oni majú kľud si nevážia aby platili naporiadok ako majú a nad výdavky rozdelili na polovicu

sevrin
22. júl 2024

Však si to vymeňte, daj mu deti, nech sa on dennodenne stará a potom mu povedz, že výživné nepošleš.

som_realistka
22. júl 2024

Ale, takéto dristy píšu ti co nechcú platiť výživné vždy, aj keby posielali 5 E tak budú pindat, ako keby platili majlant a žena nemusí prstom pohnúť. To len jedným uchom dnu a druhým von. Najlepšie komunikovať krátkymi, vecnými vetami. A nedať sa zatiahnuť do debaty.