Ex nechce zaplatiť výživné

12. okt 2023

Dobrý deň, otec deti mi nechce zaplatiť výživné, vraj mne peniaze nepošle, ale deťom urobí nákup čo budú potrebovať a dokladuje mi to bločkami . Odmieta aj keď máme rozsudok , že má platiť k rukám matky takú a takú cenu ... čo robiť ?

zuzana9393
12. okt 2023

Udať. On musí rešpektovať nariadenie súdu a žiadneho sudcu jeho bločky zaujímať nebudú.

dada0902
12. okt 2023

Presne hneď mu oznam ze ho dáš na súd nech si robí nakúpi pre seba bud neustupna ukaz mu ze on si dávať podmienky nebude a hneď ho atakuj ze ak k danému dátumu ti nepošle hneď budeš vymáhať výživné nech sa trochu poserie ze nenechas zo sebou zametat

maminkadeticiek
12. okt 2023

Mojej znamenj tiez takto robil ex obstrukcie.Nechcela virit,ale nemala nervy na to ze ju drzi v sachu.Bez upozornenia ho udala a odvyedy ma pokoj.Zacal.platit ako hodinky.Vobec sa s nim neser,toto si on nesmie robit,na to su OČTK

zuzana9393
12. okt 2023

A tie jeho nákupy ak dáva deťom, nech si kľudne vezmú. Veď on im môže aj nad rámec výživného kupovať. Ale to výživné ti poslať musí. Toto inak mal aj môj ex takéto ambície na súde. Že on by chcel nižšie výživné platiť lebo nám robí nákupy. Môj argument bol, že 10 rožkov,ktoré nám kúpil za rok čo sme boli od seba sú není ,,nákupy,,. 🤣

autor
12. okt 2023

@zuzana9393 my sme presne toto riešili aj na súde a sudkyňa mu jasné povedala, že peniaze poslať musí... no on si ide už pár dní svoje, že mne nepošle , lebo ja peniaze použijem na seba a drísty... no zajtra má poslať som zvedavá

autor
12. okt 2023

A tiež už rozmýšľam nad situáciu keď mi to fakt donesie dve tašky z nákupom, čo potom ...

tanyag
12. okt 2023

Ak by mi doniesol 2 tašky s nákupom, tak by som ho vo dverách otočila, nech si ten nákup vezme, hádam si schopná nakúpiť aj sama. Uvidíš, ako sa zachová, ak nebude platiť, obráť sa na súd a hotovo.
Ja mám to šťastie, že otec môjho dieťaťa posiela nad rámec, kupuje nad rámec, dokonca ak niečo kúpim dcére ja, automaticky mám peniaze na účte, nežiadam ho o to, sám od seba posiela a už je to takto skoro 4 roky a nikdy ale nikdy to proti mne nevytiahol, robí to z vlastnej vôle, aj keď mu poviem, že nemusí...ale ja tie peniaze nemíňam...tie nad rámec...odkladám ich dcére.

dusankomoj
12. okt 2023

No, pekne poďakuješ za nákup,lebo si slušne vychovaná a pripomenieš mu,aby nezabudol poslať výživne😇 nemusíš sa báť,naozaj nemôže svojvoľne rozhodovať. Musí poslať PENIAZE. A ak nie,hneď udať,aby si to zastavila v zárodku. Bločky si môže stočiť do ruličky a strčiť do ...

zuzana9393
12. okt 2023

Normálne poďakuj, zober si ich a podaj trestné oznámenie. Vôbec by som s ním nestrácala čas nejakým dohadovanim a naťahovaním o nákupy. Šak n
Keď chce, nech kúpi.

melanta
12. okt 2023

Ak máte výživné stanovené súdom, už pri jednom nezaplatenom výživnom môžeš ísť k hociktorému exekútorovi, s právoplatným rozhodnutím súdu. Exekúcie ohľadm výživného idú rýchlo. Ak nezaplatí 2 mesiace, môžeš ísť na políciu podať trestné oznámenie. Veľmi rýchlo sa spamätá už pri exekútorovi, keď mu do práce príde obálka na zrážky.

nika523
12. okt 2023

Nákup nená nič spol s výživným, ak ti chce robiť nákupy tak ok je to jeho dobrá vôľa ale výživné musí platiť aj tak.

nika523
12. okt 2023

Ja by som ho normálne nechala tie nákupy robiť, poďakovala aký je milý že ti nakúpil, upozornila ho že mešká s výživným a keby nezaplatil tak potom to rieš normálne ako ti radia vyššie, ale s tým exekútorom ak by si ho chcela dať tak ho najprv upozorni na to

subartic
12. okt 2023

Ja sa ti vôbec čudujem že si s takýmito vecami zaťažuješ hlavu . Vezmi nákup , poďakuj sa a povedz mu že vopred vďaka aj za tie peniaze čo pošle ako výživné. Nepošle , pošli mu výzvu a keď nebude reagovať tak exekúcia. Mnohých mužov to naučilo normálnosti .

zuzana9393
12. okt 2023

@subartic presne tak. Ja by som mu dala ešte aj lístok s nákupom, ktorý sa nám hodí nabudúce 🤣🤣🤣

maryetta
12. okt 2023

Ak ti donesie tasky tak mu ukaz papier kde je rozhodnutie sudu. Ak je treba tak aj zvyraznit pojem peniaze…. A ze ak to nebude respektovat budes to riesit.

autor
12. okt 2023

@kitycat nie nieje to moja téma

alickapusinka
12. okt 2023

Isť na políciu s rozsudkom o výživnom a podať TO. Platiť výživne musí to nie že kúpi nakúp výživne deti dostať musia. Za neplatene výživného skončil bývalý mojej kamarátky v base.

autor
12. okt 2023

Teraz mi písal spravu že mu mám poslať zoznam veci, ktoré nakúpi deťom 🤔

barbora01
12. okt 2023

Tak mu odpíš, že rozsudok znel jasne, že má poslať peniaze, preto mu žiadny zoznam nepošleš. Bodka. Nič mu nevysvetľuj, stroho odpovedz a nech sa aj pototo. Ty nie si povinná mu skladať účty, on je povinný ti poslať výživné. Hlavne buď silná a nepristúp na jeho hru, on ťa chce len mať stále pod kontrolou

autor
12. okt 2023

@barbora01 veď som mu poslala fotku rozsudku a vyznačili tu čas kde sa píše že sa peniaze dávajú k rukám matky, no on stále že jeho to nezaujíma, on mi žiadne peniaze nepošle, keď mu nepošlem zoznam tak kúpi to čo on uzná za vhodné ... ale peniaze nepošle... s najmladším som ešte na RD tak to bude zaujímavý mesiac ...

juliana30
12. okt 2023

Len mu pekne napíš,že keď nebudú zajtra peniaze na účte,tak ho udáš a Keďže si na RD budeš ešte na súde pýtať výživné aj na seba.Nedaj sa.

cacianka
20. okt 2023

@melanta ...doplním - zablokuje mu účet, dozvie sa to otecko až keď mu nepôjde platiť IB a karty, sa dosmeje

cacianka
20. okt 2023

@nika523 určite, zruší účet a exekútor nevymoze, leda tak rovno u zamestnávateľa.

joannita
20. okt 2023

Povedz mu, ze sa dopusta trestneho cinu a moze ist za to sediet. Uplne vazne.

ukulela
20. okt 2023

exekutor, policia ... exekutor hned, ako sa s platenim omeska. panko si to dalsi mesiac rozmysli ....