Ex mi vzal syna

slecnalu
12. júl 2017

Ahojte. Kto by mi vedel pls poradit, budem vdacna. S ex sme pred rozvodom, ja som byvala sama so synom v KE a on so svojou novou zenou a ich 3ma detmi nedaleko KE. Byvala preto, lebo sa chcem s malym prestahovat do BA. Teraz je u otca v KE kym ja v BA vybavujem formality. No dnes mi zavolal, ze uz bol za kuratorkou, ze jej povedal ze pijem a podobne klamstva a zevraj ona mu dala nejaky papier, kt.zveruje dieta do jeho starostlivosti a teraz mi nechce dat syna. Je mozne ze nieco take prebehlo bez setrenia a celkovo bezo mna? Ked doteraz ja mam papier ze dieta je v mojej starostlivost. To mi ho moze len tak vziat a nedat, len preto lebo kuratorke povedal ze pijem? Pomozte pls som z toho zufala :(

pininka
13. júl 2017

Podla mna to na teba len skusa. Ked bolo pravoplatne vydane dieta do tvojej starostlivosti, neoze byt z minuty zverene otcovi len na zaklade jeho tvrdeni. Jedine ze by tam mal niekoho znameho,kto mu to vybavi. Ja by som na tvojom mieste okamzite volala danej pracovnicke a informovala sa.

0silvia0
13. júl 2017

@slecnalu no v prvom rade by som si vypýtala papier, ktorý mu dala kurátorka. Videla si ten papier? Potom by som kontaktovala kurátorku, ktorej meno je na papieri uvedené...

moonlight1210
13. júl 2017

@slecnalu chcela by som odneho ofotenu kopiu rozhodnutia a nasledne by som kontaktovala urad, ktory ho vydal.

Dieta sa da zverit predbezne do starostlivosti jedneho rodica, dokonca pred rozvodom, ale myslim, ze musi tozhodnut sud, nie kuratorka.
Ale je to predbezne rozhodnutie. Na cas do rozvodu myslim. Potom sa urobi nove.

Kazdopadne, zacni si vybavovat co najskor aj toto, aby nemohol len tak opakovat taketo veci. Pytaj sa na radu na urade prace na odd social veci.

Jedna vec je dohoda rodicov, druha robenie naschvalov. Dieta sa nesmie pouzivat ako zbran voci druhemu rodicovi.

dominika6
13. júl 2017

@slecnalu ako môžeš skočiť na takú sprostosť?

pribinak
13. júl 2017

urad prace nic taketo nevydava, taketo rozhodnutie moze vydat len SUD!!!

slecnalu
autor
13. júl 2017

joj kočky ani neviete ako ste mi minimálne psychicky pomohli teraz, ja som celú noc nespala kvoli tomu, nedokážem tomu uveriť že on mi proste nechce vrátiť dieťa, však to je šialené, veď na súde pred rozvodom bolo zverené mne, ako je možné že ja kým som v BA on išiel v KE za kurátorkou, povedal jej bludy že pijem, fetujem a neviemčo a bez toho aby mi o tom dal niekto vedieť (ja som volala prvá včera, lebo som chcela vedieť ako sa má malý až tak mi to povedal) zo dňa na deň mi vezmú a zveria dieťa do jeho starostlivosti? povedal mi to tak, že aj keby s neviem akým papierom som prišla aj s policajtami, tak on ukáže ten svoj od kurátorky a možem si trhnúť a syna mi nedá.... to všetko len preto, lebo sa s malým chcem presťahovať do BA....

natalka13
13. júl 2017

Sa mu vysmje do oci, kuratorka robi setrenie a vypoveda pred sudom a iba sud rozhoduje o zvereni dietata do starostlivosti jednemu z rodicov.
Kuratorka moze dat na sude navrh, ak o to sud poziada.

pininka
13. júl 2017

Dalsi pripad toho ako bude nevinne dieta zatiahnute to bojov medzi rodicmi. Nechapem,keby mal svojho syna skutocne rad,tak by ho toto ani nenapadlo,ved maly musi byt z toho mimo,ze sa nemoze vratit k mamine. On sa ti chce za nieco pomstit a vyuzije na to dieta. To je fakt ubohe.

lujza123
13. júl 2017

@slecnalu poda mna si vymysla ale ruku na srdce, co by si robila ty keby dieta zveria ex a on s nim chce odist na druhy koniec republiky?
Cestovala 5 - 6 hodiny na vikend za nim a spala po hoteloch aby si ho mohla vidiet? Zobrala si volno v praci, rano o 5 sadla na vlak lebo chces vidiet jeho vystupenie v skole, ci rodicko? Alebo cakala ze male dieta bude absolvovat 2 x do mesiaca tuto streku ?
Co myslis ako dlho by sa toto dalo financne zvladnut?

Ja ho v tomto trochu chapem, keby mam prist o dieta tak bojujem ako lev. A vela otvcov tak isto, ved je to jeho syn, co cakas ze ti povie ze tak OK kludne sa odstahuj aj na Filipiny, staci ked mi posles raz za rok fotku,...

Rozmyslala si ako budu prebiehat ich strenutia?

lujza123
13. júl 2017

Vies, ja som po rokoch na Slovensku, vobec sa mi tu nepaci a keby aj hej tak idem byvat do Tatier alebo na nejake mojmu srdcu blizsie miesto, ale trcim tam kde trcim, kde sa mala narodila a zila kym sme sa nerozisli s jej otcom. Byva 15 km od nas, je tam kazdy druhy tyzden od stvrtka do pondelka, cez prazdniny, v zime ju len tak hocikedy vezme korculovat, na plavaren, za par rockov moze ist ona za nim busom kedy si zmysli....
A vies preco? Lebo nemam na to srdce ju pripravit o otca, o babku dedka a celu ich rodinu s ktorou teraz travi vela casu, spravit s nej polosirotu ktora tata pozna len z foto a 2-3 stretnuti za rok - lebo tak to deti ktorych rodicia byvaju od seba prilis daleko maju.. Moje dieta nieje moje vlastnictvo a navyse sm presvedcena ze mama aj otec su v zivote dietata velmi dolezity. Rovnako dolezity, aj ked kazdy trochu inak

Davam tomu par rokov, bude na strednej balim kufre a pojdem kam ma srdce potiahne, ale teraz nie

moonlight1210
13. júl 2017

@pribinak ale na UP ti mozu poradit ako spisat navrh.

felycity
13. júl 2017

pokiaľ je dieťa zverené tebe, nemôže ti ho ziať, ako bol hore vyššie, treba si však zvážiť čo ďalej, lebo ak sa odsťahuješ do Ba, tak tvoje dieťa čaká neustále pendlovanie, ako bolo vyššie spomenuté, treba prihliadať, čo jepre dieťa najlepšie, poznám jeden prípad, dieťa zverené do starostlivosti v Ba, druhý rodič 250 km a aj on ho chce, takže nakoniec dieťa každý druhý víkend prendluje 250 km tam a 250 km späť, hrozné, viac precestuje ako si užije víkend voľna, nie vždy to ide, ale treba prihliadať čo je na vývoj dieťaťa najlepšie, nie čo chcú rodičia, raz ste sa stali rodičmi a každý z vás za to musí niesť zodpovednosť

pribinak
13. júl 2017

@moonlight1210 no to ano, ale to nema ziadnu hodnotu, to musi byt rozhodnutie sudu, takych navrhov mozes mat spisanych aj 10. Proste tam musi byt peciatka sudu.