Dôvody na zvýšenie výživného

alena16
28. sep 2012

Zaujímalo by ma, aké dôvody ste uvádzali v žiadosti o zvýšenie výživného? Syn teraz navštevuje druhú triedu. Budú brať do úvahy, keď napíšem, že sa zmenili pomery a syn začal chodiť do školy? Nebude sa to brať tak, že už je neskoro, keďže je druhák, tak že som si o to zvýšenie mala podať už pred rokom? A myslíte, že by pomohlo, keby som aj uviedla, že čakaám ďalšie dieťa? A musím v žiadosti aj nejako zdokladovať moje príjmy?
Vďaka za každú radu...

sisaha
28. sep 2012

@alena16 neskoro urcite nebude, staci uviest, ze chodi do skoly a dobre by bolo urobit si taky prehlad vydavkov na neho, jeho kruzky, volnocasove aktivity a podobne.. Ze cakas dalsie dieta neuvadzaj, jednak to sudkyna uvidi a dalsia vec, tvoj ex nesmie mat pocit, ze plati viac kvoli tomu, ze ty s druhym cakas dalsie dieta, ale preto, ze naklady na syna sa zvysili..

bonaqua111
28. sep 2012

@alena16 ani ja by som nehovorila o tehotenstve dalsom, upriam sa na syna, ze je neskoro ani neuvazuj, mne sudkyna povedala, ked som po 10 rokoch zvysovala, ze na co som cakala a ze by som mala zvysovat kadzeho jeden a pol roka o mensie sumy.
To ze dieta chodi uz do skoly je dovod na zvysenie.
Pekne napis naklady na dieta - skola, cestovne, strava, osatenie, drogeria, kruzky, knihy, casopisy, spolunaklady na domacnost ako najom a voda, elektrina a pod. Ja som to hodila do excelu a prilozila k ziadosti, ale moj byvaly nie je blb tak sme sa aj tak pekne dohodli a len spisali dohodu a nebolo riadne pojednavanie.

xenicka13
29. sep 2012

na druhej strane, ked sa narodi dalsie dieta, mas dalsiu vyzivovaciu povinnost, tz. matersku budes musiet delit medzi seba a dve deti a vtedy sudcovia zvysuju vyzivne

lanadelrey
28. nov 2012

zaujimalo by ma ci mam narok na nejake vyzivne, kedze sme uz rozvedeni, deticky su v striedavej starostlivosti
ale momentalne som bez prace. Hoci na sude som si neziadala ziadne vyzivne teraz by som to chcela zmenit.
Dakujem.

chulieta
20. jún 2016

@lanadelrey i keď si nežiadala vtedy, situácia sa ale zmenila, napíš, či si bola v tom čase zamestnaná a hotovo, vždy je možnosť podať a uvidíš či sudca výjde v úsrety alebo nie, záleži i na tom, aj keď je dieťa v striedavke, kto sa ako stará, treba použiť všetko čo mení tvoj stav, príjem, podmienky na život, atď.... kto platí výdavky za školu, voľnočasové aktivity, a všetko ostatné s výdavkami spojenými s dieťaťom, prípadne ak je dieťa choré, kto platí liečbu a tak...

chulieta
20. jún 2016

@alena16 ja som uvádzala dôvody, také že prešlo už viac ako sesť rokov od posledného určenia výžívného, dcéra vyrástla a jej výdavky a náklady spojené s výchovou a výživou podstatne vzrástli, navyše u nej sa zistila očná vada, na čo potrebuje korekciu, za ten čas som musela zabezpeciť troje okuliare doteraz, a je alergička... všetko treba rozpísať, náklady na stravu, doma v škole, oblečenie obuv, prípadne ak má neaké koníčky a navštevuje dieťa krúžky, koľko Vás to stojí mesačne prípadne polročne, ročne a iné aktivity, ktoré dieťa zaujímajú a platíte za to...
koniec koncov otec mojej dcéry zarába podstatne viacej ako ja, nemá žiadnu starosť o ňu, aj to som tam napísala, vždy keď treba niečo riešiť, musím to zariadiť ja, lebo ona jaksik je mimo reality....