Do kedy sa musí platiť výživné?

ala76
29. jún 2012

ahojte.ktora ma skusenosti splatenim vyzivneho co sa tyka planoletosti dietata?manzelov syn skoncil skolu,na vysoku skolu ho nezobrali.hlada si pracu aj na plny uväzok aj ako brigadnik aspon.ako to je splatenim?ja ma info ze sa musi platit do 25roku zivota pokail sa nezamestna.nezamestna na plny uväzok alebo staci aj ako brigadnik?dakujem za rady.ala

katey
29. jún 2012

@ala76 presne tak to je ako hovoris. musi nanho platit, kym sa nezamestna.

liz_lemon
29. jún 2012

@ala76 musi platit, kym nepoda na sud ziadost o zrusenie vyzivneho, a ked sud rozhodne ze platit nemusi, tak odvtedy nemusi platit

ala76
autor
29. jún 2012

zabudla som podotknut ze oni to nemaju sudom urcene,dohodli sa sami.co som nasla na nete tak tam hovoril pravnik ze pokial to nemaju sudne riesene tak nemusia to riesit sudom lebo to je zo zakona.ide uz len oto dokedy to ma platit.

liz_lemon
29. jún 2012

@ala76 no, tak ked to nemaju dohodnute, moze prestat platit, ale syn si moze dat kludne navrh na sud, aby vyzivne platil, lebo ak si pracu nenajde, nema narok ani na podporu ani na hmotnu nudzu

poleva
29. jún 2012

@ala76 fasa zákony

malabiba
29. jún 2012

@ala76 myslím, že výživné sa platí iba dovtedy pokým sa dieťa pripravuje na zamestnanie, čiže napr. do ukončenia SŠ. Treba dať návrh na súd o zrušenie výživného.

titkovamiriam
29. jún 2012

@ala76 urcite je tu taka tema,ale odpisem-priatel na syna platil až kym mu to neurcil sud ,do skoly nechodil,do prace sa nehrnul tak platil do 23-potom sa nastatsie zamestnal.a samozrejme moze platit aj dlhsie ako do 25 napriklad pre nepriazdnivy zdravotny stav...vekova hranica ako taka nenexistuje

slavuska30
30. jún 2012

..a mne povedal policajt, že ked syn skonči školu, tak ex je povinný platiť do dna, kedy nedostane výučný list..syn teraz skončil, a ex už sa nenamáha s platením..vôbec ho nezaujíma, že nemá prácu a pod.

titkovamiriam
30. jún 2012

@slavuska30 to je hovadina,keby si po tom isla tak by este platil,a vobec nejde o to ze kedy dostane VL ale ked sa nedohodnete VZDY musi rozhodnut sud.a ak je syn na UP tak by musel platit

slavuska30
30. jún 2012

@titkovamiriam no ved sa mi to moc nezdalo...ale asi budem musiet ist zas to riešit..aj syn už volal ex, ale ten, že nech da pokoj, že je plnoletý, nech si hlada prácu..

titkovamiriam
30. jún 2012

@slavuska30 smutne ☹

slavuska30
30. jún 2012

@titkovamiriam ..veru..

nikolca
1. júl 2012

@titkovamiriam ja som si tiež myslela že vyjde zo šloly a tym padom otec už vyživne neplati,a to plati aj pokial vyjde zo školy a ide sa zahlasiť na urad prace ako nezamestnany?ja mam zatial len 12 ročneho syna ,platil mi 73 euro v maji sme boli na sude zdvihli mu na 120 euro a on mi v juni nezaplatil ani cent!!a čo ak mi v july zaplati?ten jeden mesiac sa neda s tym nič robiť,no som zvedava ako to bude tento mesiac 😠 😠 😠

titkovamiriam
1. júl 2012

@nikolca to mas beh na dlhe trate mne ex neplatil alimenty roky,skoncila som na vyzivnom od statu no dlh 250 000 sk deti v zivote neuvidia ☹ ak ti prestane platit mozes behat po policii,socialke ,sudoch ach joooo 😠

bianka1
3. júl 2012

ked sa dieťa vyučí a nebude pokračovať v študiu tak tým pádom je schopný sa sám živiť a otec môže podať na sud o zrušenie vyživovacej povinnosti..vela deti to dosť zneužíva a pracu si nehladá a sud v takomto prípade vyživovaciu povinnosť ukončí aspon my patríme do Pezinka a tiež sme s tým teraz boli na sude bol super sudca a on sám aj ked sa jednalo o mojho syna vyživovaciu povinnosť zrušil a aspon môj syn sa zamestnal a konečne zarába na seba a nečaka na to čo mu pošle otec 😒 pracu si našiel aj ked nie vo svojom odbore má 20 rokov a robí podla mna keby sudca nezrušil tak ho mám ešte doma takto bol aspon prinutený sa zamestnať 😉 takže to nie je pravda že musia platiť dovtedy dokedy sa nezamestanu ale dovtedy ako dokončia školu ale musí to isť cez sud 😉

bianka1
3. júl 2012

@ala76 keď im výživne neurčil sud tak môže zrušiť aj sám 😉

sharmana
3. júl 2012

@ala76 výživné sa platí do 26 tich rokov, pokiaľ chodí na denné štúdium, pokiaľ školu ukončil a je plnoletý, treba podať na súd návhr na zrušenie výživného..

erikaur
13. okt 2012

Moj priatel plati vyzivne na dceru,ktora ma 19 rokov,v lete porodila ale skolu si udajne dokonci.Źije u matky aj s priatelom-otcom dietata.Je povinny na nu platit vyzivne ked uz ma svoj prijem?Pobera matersky prispevok.

liz_lemon
13. okt 2012

@erikaur je povinny, kym si neda ziadost na sud, aby neplatil vyzivne, len tak prestat platit nemoze
a 19 rocna urcite nepobera materske (jedine ak by si platila DNP, a to pochybujem), skor len rodicovsky prispevok

tin007
14. okt 2012

@erikaur nech tvoj priatel da ziadost na sud na zrusenie vyzivovacej povinnosti, kedze ma priatela, s ktorym ma dieta. ta povinnost vyzivovat presla z tvojho priatela na otca dietata. no zrusenie vyzivovacej povinnosti musi potvrdit sud

miskax2
15. feb 2013

@erikaur na mna platil otec aj ked uz som mala babatko tiez to chcel zrusit aj sme boli na sude ale pokial dieta studuje a ja som este sudovala (maturitný ročík) tak vyživovacia povinnost nezanika. na vs som uz nesla cize mi platil do do konca studia reps. augusta a potom uz nie ani sme na sud nesli ja som vedela on edel a to staci.
na sude mu len znizili vyzivné