Dlh na výživnom

mima343
13. aug 2024

Ahojte ,prosím vás mi niekto poradiť ?známa ma problém z bývalim ,síce jej dlží iba jeden mesiac na výživnom ale môže ísť na políciu ?20teho tento mesiac jej ma dať už druhe výživné ...Ďakujem

earlgrey
13. aug 2024

@mima343 A keď jej tento mesiac zaplatí aj za minulý? potom čo? bude utekať na políciu povedať, že už je to vyriešené? Tuším sa trestné oznámenie podáva až keď nezaplatí niekoľko mesiacov a nie po jednom mesiaci.

mima343
autor
13. aug 2024

@earlgrey práve preto že to tak robí ,ale tie peniaze chýbajú ,on pije poprepija peniaze a nedá jej ako má

melanta
13. aug 2024

@earlgrey neplatenie výživného je trestný čin. Prečo by mala čakať? Dieťa tiež nepočká s jedlom pár mesiacov.
@mima343 ak nezaplatí raz, hneď môže na druhý deň riešiť exekútora. Trestné oznámenie ak neuhradí 2 mesiace.

earlgrey
13. aug 2024

@melanta Noo veď to som aj myslela, že nie po mesiaci na políciu podať trestné oznámenie...mne tuším bolo povedané po 3 mesiacoch ale nepamätám už...to ešte na súde, kde sa určovalo výživné...

melanta
13. aug 2024

@earlgrey 2 mesiace a exekúcia hneď deň po tom, čo nezaplatí jedno výživné
@mima343 nech ide k najbližšiemu exekútorovi, pomôžu jej tam spísať návrh na exekúciu.

mima343
autor
13. aug 2024

@earlgrey veď to že neviem či dva mesiace mám čakať ale tri aby som mohla ísť ku policajtom ...ale zdá sa mi že už sú dva mesiace a môžem podať

mima343
autor
13. aug 2024

@melanta má to kamoška ale budem písať zanu ,no že je to veľa papierov ,chcela ísť na políciu najprv

earlgrey
13. aug 2024

@melanta Ok, ďakujem za upresnenie 🙂

melanta
13. aug 2024

@mima343 čo je veľa papierov? Exekútor? Nie je. A asi tie peniaze až tak nepotrebuje, keď bude čakať dva mesiace. Veď nech teraz rieši exekútora a za mesiac trestné oznámenie. Tie peniaze predsa stoja za to, aby strávila pol hodinu o exekútora. Ak nie, tak asi ich nepotrebuje.

ibajaanikiny
13. aug 2024

@earlgrey tusis zle,staci ak nezaplati dva mesiace (nemusia to byt ani dva po sebe nasledujuce mesiace) a je to uz trestne. Zmenili to. Ak je to uz druhy mesiac,nech ide…

earlgrey
13. aug 2024

@ibajaanikiny V pohode 🙂 v úvodnom príspevku je napísané jeden mesiac...z toho som vychádzala

kamatopo
13. aug 2024

Na presne údaje nech sa kamarátka opýta u svojej kurátorky pod ktorú spadá. Ta jej najlepšie poradí😉.

cacianka
13. aug 2024

Môže osloviť exekútora hneď -
ako nenabehne výživné na účet v stanovenom čase , stačí meškanie 1- 2 dni
ako nenabehne plná suma , obrazne - aj keby 1€ chýbalo.
U exekútora vyplní /spíšu návrh na vykonanie exekúcie, zaplatí 20 € poplatok, on to posle na exekútorský súd do BB, súd to zaeviduje, pridelí niektorému exekútorovi v okolí a až tento vymáha ( obetavú mzdu v jeho práci, pátra aký na majetok ktorý by mohol založiť, či má úspory a € na účte - zablokuje, takisto môže požiadať aj o odobratie vodičáku)
Tých 20€ ti vráti, keď chlapovi zoberie nejaké €, tebe vyplatí výživné a ešte mu zoberie aj poplatky za činnosť. Tak sa to gerojovi predraží.
Len či vôbec ma nejaký príjem, majetok....

mima343
autor
13. aug 2024

@cacianka má príjem robí v Nemecku na živnosť

cacianka
14. aug 2024

@mima343 sú aj možnosti že sk exekútor osloví nemeckého a ten vymáha.
alebo má chlap účet v sk banke