Delenie majetku

11. feb 2023

Ahojte,idem za vami s otazkou,ktora mi vrta v hlave.Som rozvedena,mam dve skoro dospele deti v mojej starostlivosti.pri vyporiadani bsm mi ostal dom,muza som vyplatila.V tomto smere je všetko v poriadku.Mam novu znamost,s ktorou by sme sa chceli vziat,avsak,kedze ma uz zivot poucil,nechcem, aby mal akýkoľvek narok na dom v pripade rozvodu alebo mojej smrti.chcem,aby po mojem smrti dom zdedili len a len moje deti. Partner ma tiez dve dospele deti.ma takyto "druhy manzel" narok na nieco v pripade rozvodu?

roja01
11. feb 2023

Ma narok len na 1/2 toho, co si spolocne pocas manzelstva alebo partnerstva zadovazite, alebo na 1/2 vynalozenych nakladov napr. na hypoteku, ktoru by ste pocas doby spoluzitia splacali.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzuliatko18
11. feb 2023

V prípade, ak by ste sa zosobášili, by po tvojej smrti dedil rovnakým dielom ako deti. To však vieš vyriešiť spisanim závetu v prospech detí.
Pri rozvode sa deli len spoločne nadobudnuty majetok počas manželstva, tam majetok nadobudnuty pred manželstvom nepatrí.

zuzanockamt
11. feb 2023

Prepíš dom na svoje deti už počas života. V prípade tvojej smrti bude časť domu dediť aj druhý manžel.

autor
11. feb 2023

Cize asi naj riesenie je prepisat dom na deti s tarchou -mojim dozivotnym uzivanim.Tak?

autor
11. feb 2023

A este si vezmime druhy pripad,ak by som s manzelstvom nesuhlasila,ale chcela by som s nim zit.Co v pripade rozchodu? Ma na nieco narok?

zuzanockamt
11. feb 2023

V prípade spolužitia nemá nárok na nič. Určite by som sa poradila s právnikom aj v prípade manželstva, ako to spraviť, aby si neprišla ty a deti o žiadny majetok.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanockamt
11. feb 2023

@elizabet173 Ja by som sa zase na závet nespoľahla. Asi by som v tomto prípade volila len formu spolužitia, aby som mala istotu, že partner naozaj nič z môjho majetku nemôže získať. Prepis veru tiež nie je ideálny, no pre mňa ani závet.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
11. feb 2023

@elizabet173 netlaci len on je taky "romanticky" typ,asi viac ako ja. Ze jemu by sa pacilo zit ako rodina.kym sme zacinali povedali sme si,ze jedno manželstvo nam stacilo.len postupom casu tvrdi,ze by ma chcel za manzelku. Ja som z byvalych muzov (manzel,frajeri) ktorych som za cely zivot mala,velmi sklamana takze aj ked tohto partnera lubim, stopercentne mu neverim, neverim uz ziadnemu "bude to navzdy". Preto sa na to divam triezvo

zuzanockamt
11. feb 2023

autorka
A on má nejaké majetky, je zabezpečený? Či v tom nemôže byť aj majetkový úmysel. Ja by som tiež bola veľmi obozretná.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
11. feb 2023

@elizabet173 presne tak to beriem aj ja

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz