Daňový bonus a výživné od ex

17. dec 2023

Ahoj stojim pred odlucenim s manzelom zatialnsa mejdeme rozvádzať ale udeme 9d seba a chceme sa dohodnúť bez súdu, ale zariven nechcem so seboz nechať vypiect
Neviem preane kolko zaraba manžel dajme tomu ze okolo 1000 eur je primerané ak bude na 2 deti prispievať 200 eur (spolu na obe) s tym ze dostávam aj DB. Deti bude mat kazdy 2.víkend.
Co sa tyka majetku. Byt je môj, prerobili sme ho spolu, kupili sme spolu garaz. Dohodli ske sa ze garáž si nechava on ten moze mat hodnotu cca 20 000.
Naozaj nechcem aby bol z nas niekto skodny, myslite si ze je to takto ok?
Co

majka99999
17. dec 2023

Podla mna spravodlive celkom. Este sa dohodnite na mimoriadnych vydavkoch (zubar, letny tabor atd) a co potom, ked tento stedry danovy bonus skonci.

janagem
17. dec 2023

Ja len podotknem, že daňový bonus si musíš uplatňovať sama vo výplate, lebo on už nemá nárok ak s deťmi nežije v jednej domácnosti

sense
17. dec 2023

Myslím ze je to ôk, ako už bolo spomemute. Dohodnúti ešte mimoriadne výdavky, okuliare, zubár, školské výdavky na začiatku roka, výlety a ak detinostanu s tebou aj Prípadné pokles príjmu v prípade OCR. Lieky. A tiež aj delenie prazdnin

stefi_k
17. dec 2023

Dohodnut sa mozete, ale dohoda nebude vymahatelna, preto sa taketo veci riesia sudom, ak na sud pridete dohodnuty a spisete si rodicovsku dohodu tak to sud len schvaly a nebude vam do toho zasahovat. Dalsia vec je bsm, kym ste manzelia vsetko co nadobudnete je jeho sucastou.

autor
17. dec 2023

@stefi_k ano ďakujem . Za upozornenie ratam s tým 🙂

mogaa
17. dec 2023

Záleží koľko stála prerábka bytu....+ aj všetok nábytok a zariadenie ostáva tebe? lebo ak hej, tak škodný je on....

mogaa
17. dec 2023

@sense + okrem prázdnin by si mali podeliť aj sviatky ako Vianoce a Nový rok, bežne sa to strieda....

mamina7070
17. dec 2023

za mna malo na deti aspon 150 na jedno ostatne ok

danovy bonus si uolatnujes ty to nerataj do toho on si ho ani uplatnit nemoze
plus nakaldy nad ramec tabor strojcek sportova vystroj

a schvalit sudom

sense
17. dec 2023

@mogaa áno tak by to malo byt, u nás sú cez vianoce prázdniny preto som to napísala len ako prázdniny ale v niektorých prípadoch je všetky sviatky podeliť presne na papier aj veľkú noc
My máme toto po riešené štýlom dcéra je 24.12 u mňa, potom ide k otcovi a ten ma vždy 25.12 voľno a Silvester je u mňa a nový rok u neho lebo ma voľno, ale keď máme plány tak nejde ale na to treba dvoch ktorí sa vedia rozumne dohodnúť

cacianka
17. dec 2023

Výživné sa mi zdá málo