Čo všetko môže exekútor pri neplatení výživného?

mananenka
9. máj 2012

Mamulienky, potrebujem radu. Môže niečo exekútor dosiahnuť, ak je u neho podaná exekúcia na neplatiaceho rodiča..samozrejme neplatí výživné... Žiaľ tento rodič /v tomto prípade otec/, zostal na sociálnych dávkach a všetok svoj majetok prepísal na mamu. Je môžné niečo cez exekútora v tomto prípade dosiahnuť? Vopred Ďakujem za odpovede...

zabka88
9. máj 2012

ahoj, no bojím bojím .. možno nejaký splátkový kalendár...a ako dlho už neplatí výživné? možno by to šlo cestou podania žiadosti o náhradné výživné na úrad práce aby si neostala úplne bez peňazí..

lutia
9. máj 2012

@mananenka ma vodicak? ak ano a pouziva auto tak je mozne mu zobrat vodicak - teda zadrzat policiou a nevydat do kym nebude dlh na vyzivnom zaplateni

titkovamiriam
10. máj 2012

@mananenka pre teba bude najlepsie ziadat od statu nahradne vyzivne a stat nech si poradi s nepaticom.

szdan
10. máj 2012

ja by som tiež doporučovala situáciu riečiť cez náhradné výživné. Dlžníkom štátu by si bola síce ty, ale to len v prípade, ak by otec nejaké výživné uhradil, alebo by ho exekútor od neho vymohol /vo výške zaplateného, vymoženého výživného/ a to v tomto prípade asi moc nehrozí, takže by ti to nejako nemalo komplikovať život. Podmienkou je, že ti exekučné konanie už musí bežať minimálne 3 mesiace a exekútor ti musí vystaviť potvrdenie, že pohľadávka/výživné je nevymožiteľné. A ozaj ,aby som nezabudla, je tam daný strop tvojich príjmov /prípadne i príjmov spoluposudzovaných osôb/, ktoré nemôžeš prekročiť.

mananenka
autor
13. máj 2012

@zabka88
@lutia
@titkovamiriam
@szdan Ďakujem za rady...no uvidíme ako sa to vyvinie..Je to ale v zásade smutné v tomto štáte,čo sa týka vymáhania výživného a všetkého okolo toho...Vodičák má a to by bolo pre neho nepredstaviteľné,aby o neho došiel..keďže je vodič z povolania..

lutia
14. máj 2012

@mananenka no a ved prave o to ide pretoze chlapy sa uvedomia az ked o tie papiere pridu....vtedy este len zacne platit a isto sa najdu peniaze a bude cely dlh vyplateny a uz vyzivne bude chodit dany mesiac bez meskania....