Čo sa stane, keď sa odporca nezúčastní rozvodu?

22. máj 2023

Čo nastane ak sa odporca nezúčastní pojednávania rozvodu?
Bude odročené?
Alebo prebehne bez jeho prítomnosti?
Dostane pokutu?
Ďakujem za odpovede.

deti95060810
22. máj 2023

aspoň jeden krát tam ísť musíš - vypovedať. nič hrozné, povieš čo máš na srdci a ideš preč. alebo povieš že so všetkým súhlasíš a tiež ideš preč.
na ďalšie razy sa môžeš ospravedl. alebo ťa osprv. tvoj právnik....
Ak neprídeš ani raz - môžeš dostať pokutu + riskuješ že pre teba príde polícia a dovedú ťa na súd....

bloger
22. máj 2023

Musím zdôdodniť, že prečo sa nezúčastnil.

autor
22. máj 2023

Ja som podala návrh, zúčastnim sa, on rozvod odmieta, teraz začal spätkovať, že nepríde.
Nechcel si prevziať ani obálku zo súdu, nakoniec na naliehanie prevzal a zúčastnil sa informatívneho výsluchu, následne sme spísali dohodu, zverenie detí, výživné.
Nečakal, že pojednávanie bude tak skoro, bojí sa, že ostane sám, veď UŽ si ma začal vážiť (po 20 rokoch trápenia)

kvetinka75
22. máj 2023

autorka - držím palce aby si to dotiahla do konca. Ono by sa to asi nakoniec aj tak vrátilo do starých koľají

autor
22. máj 2023

@kvetinka75 ďakujem.
Na takú jeho náhlu zmenu a trvalú po dlhých rokoch neverím, určite nevydrží dlho hrať divadlo

luccija
22. máj 2023

Kamarátkin muž neprišiel ani raz.Policajtom neotvoril, zásielku neprebral, právnika nemal.Na druhom ich rozviedli tiež po 23 r
Ty sa drž svojho čo chces...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
23. máj 2023

@elizabet173
Dúfam, dnes sa nepodarilo, nakoľko nesúhlasí s rozvodom a trvá na poradni a záchrane manželstva tak bolo odročené, aj keď kolízna sa priklonila na moju stranu a k rozvodu. Pri nesúhlase musí odročiť.
Tak budem trpieť ďalšie mesiace, ale nevzdám sa, takto prežívať nechcem.

cacianka
23. máj 2023

Buď silná a drž sa 🍀🍀🍀

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz