Čo pred rozvodom?

krisde
27. júl 2015

Ahojte, mam otazocku, Zijem s manzelom v spolocnej domacnosti, ale chcem sa dat rozviest. Dovod rozvodu, je nas nesulad v manzelstve, nezdielame spolocne penize, mame rozdielne pohlady na zivot... je toho vela.
Mame 2 rocneho syna, a moja otazka znie, ked podam ziadost o rozvod, chcem o dneho odijst byvat inde aj s malym. Ako to je? ja budem s nim doma, a muz urcite bude chciet ho mat potom vikendy, ci mu ho mam dat, alebo nie alebo ako to je? A po dalsie, muz mi bue vykrikovat, ze nemam pravo zobrat syna z domu, a akym pravom ma byt so mnou, a ze som mu ho ukradla, uniesla.
Prosim poradte, dakujem

evelynm
27. júl 2015

@krisde , daj si dieta zverit do starostlivost a urcit vyzivne, to sa da este pred rozvodom. Ak to bude mozne, skuste sa dohodnut na tom, kedy si ho bude bravat. ak sa neda dohodnut, nech sud urci styk s dietatom.

krisde
autor
27. júl 2015

@evelynm da sa to pred rozvodom ? co a ako maam spravit? probelm je ale v tom ze jeho rodina, sa mi vyhraza ze si nemam byt tym taka ista, ze maly bude moj, kedze, maju argumenty tipu ze som bola 2 piatyk za sebou vonku a muz bol s malym doma, alebo ze osm bola pred 2 mesiacmi tiez vonku s kamoskou, a ze vecer ked idem so psom vonku ci idem kupit cigarety a pridem za pol hodinu. Bojim sa toho strasne, ze co a ako bude

evelynm
27. júl 2015

@krisde , kvôli tomu, ze si bola 2x vonku, ti nikto dieta nevezme. Dieta ma skoro 2 roky, moze byt doma s otcom, ked ty odbehnes. Ved on tiez nesedi stale doma s dietatom.
Vedia, ze si na dieta citliva, tak to proti tebe proste pouzivaju. Riesit by si to mala ty s muzom, nie jeho rodina. Nedovol, aby vam do toho zasahovali. Asi je to tazke, chapem...
Chod na Urad prace, sociálnych veci a rodiny, oddelenie sociálnoprávnej ochrany a najdi kuratorku, ku ktorej podla bydliska patrite. Ona by ti mala pomoct sa zorientovat, vypisat ziadost na sud a podat to. Ak nebude kuratorka napomocna, napis sama na sud Navrh na zverenie dietata do starostlivosti a na urcenie vyzivneho. Nemusis na specialne tlacivo, ale daj tomu takyto nazov. A potom to bud osobne podaj v podatelni, alebo posli doporucene. Nechaj si kopiu, ak to podas do podatelne, kopiu si nechaj potvrdit.

krisde
autor
27. júl 2015

nie on nesedi s nim doma ale doma pri mamicke kd ja snimi niesom a netravim snimi cas. Lebo ja s muzom ten cas travit nechcem, aked a pohadame, proste idem prec ☹ neda sa to vydrzat a oni toto pouzivaju proti mne ze sa flakam. a nestaram sa o maleho, ze nema kazdy den nove jedlo navarene ale je aj 2 dni to iste, ze nevei este chodit na nocnik a som snim doma a nenaucila som ho, ze chodim na MK a na FB, ze ked chcem ist vonku a muz ma NEPUSTI, proste sa zoberem a aidme s kamaratkami a syna necham tak - pricom ej doma s muzom, nikdy v zivote by som ho sameho nenechala.. a tymto sa vyhrazaju ze maju argumenty, ale nemaju ich ako dosvedcit v podstate. no dakujem za radu budem s tym musiet nieco urobit

evelynm
27. júl 2015

@krisde , drzim palce

mirica
27. júl 2015

@krisde ..odsťahuj sa a požiadaj si o úpravu práv a povinností do rozvodu, aj s predbežným opatrením...tak by mali rozhodnúť do 30 dní. Ak sa bojíš., že ti ho nevráti, tak mu umožni do rozhodnutia súdu styk v tvojej prítomnosti. Takéto vyhrážky si vypočuje tolko žien.....Ak si nechala dieťa s otcom, nič na teba nemajú...nie je to tak , že by si sa zbalila a mesiac ťa nebolo. Nikde ssa nepíše o tom, že musíš maž dieťa pri sebe 24/7...je normálne, že si občas vyjdeš s kamarátkami a vtedy stráži dieťa otec. Ja tiež varím na dva dni, dokonca som to hovorila aj na súde, ked som popisovala svoj den a starostlivosť o deti, a nikto tam s tým problém nemal. Každé dieťa sa odplienkováva inak....našich som skúšala v 2 rokoch, ale zle to znášali , tak aj detská lekárka hovorila , že nasilu to robiť nemáme , lebo bude ešte horšie......potom sa odplienkovali ked mali až 2 a 3/4 roka...a mladší skor, lebo už odkukával od nich.....to všetko sú len reči aby ťa deptali, kašli na to a pusti ich jedným uchom dnu , druhým von...ked uvidia , že na to nereaguješ a nebojíš sa , prejde ich to...

guinevre
27. júl 2015

@krisde Tak argumenty nemaju, ale preco si myslis, ze by si syna NEMALA DAT muzovi na vikendy, alebo doknca aj na striedavku, ked sa onho chce starat? Ked je jeho otec musi nanho platit, ale ma rovnake pravo na syna ako matka. To, ze sa tebe uz tvoj muz nepaci, to je irelevantne.

krisde
autor
27. júl 2015

@guinevre nevravim ze mu ho nedam, len som nevedela ze ako to bude, ked budem odstahovana. ja som sa bala len toho ze ak by ho na vikend mala by nemali dalsie argumenty na to ze ja sa pojdem zabavat a podobne. Ja mu ho dam, nemam s tym problem len som nevedela ako to chodi. preto som sa pytala.

krisde
autor
27. júl 2015

@mirica nebojim sa toho ze mi ho nevrati, len aby zase nemal argumenty ze mu ho dam na vikend a on si bude mysliet ze sa ho chcem zbavit a chcem sa ist zabavat... no budem musiet to niejako porieist, a ano bol stale s otcom ekd som boal prec. Tu ide o to ze na jednej strane povie ze je s nim rad, ze sa rad stara, a nerobi mu to problem, a na druhej strane ked idem vonku, tvrdi ze zena ma sediet doma s dietatom ze on matku potrebuje... takze tak. No budem musiet to poriesit niejako

guinevre
27. júl 2015

@krisde To ziadny sud nema co riesit, ci sa ty zabavas, ked je dieta u otca, alebo studujes na statnice, je uplne jedno. Keby si seriozne zanedbavala dieta, museli by to vediet aj dokazat, a na to su kompetentny ludia, psychologovia atd., nie byvaly a jeho rodina. Osobne by som nemala ziadny problem aj so striedavou starostlivostou, ked sa chlap stara o dieta, ci sam alebo spolu s jeho matkou je jedno, aj moja mama sa pekne stara o svoje vnucata, bola by skoda keby o nu prisli.

mirica
27. júl 2015

@krisde ..tak to potom už naozaj nie je žiaden problém,súd bude zaujímať, len to, že si ochotná sa dohodnúť že mu dieťa daš na víkend, a nerobíš mu zbytočné prieky. Však prečo aj nie, keď sa vie postarať, a malý je v pohode. Určite nebude riešiť, či vtedy nakupuješ, upratuješ,alebo ideš do kina či s kamarátkami von. Pokiaľ
to nie je nič protizákonné, tak je to tvoja vec čo robíš vo voľnom čase. však si zober reálny príklad: ked vidíš v telke celebritných rodičov na nejakej večernej akcii...s kým sú asi tak ich deti? -bud je to pestúnka, starý rodičia,..... ich dieťa vtedy nie je dokonca ani s jedným rodičom, a nikto to nerieši.....