Čo ma čaká na súde?

lussy92
25. nov 2014

Mamicky chcem sa opytat caka ma pojednavanie s otcom mojho dieta..Ma sa urcit otcovstvo a vyzivne..Prosim vas take co ste to iz zazili poraddte co ma tam caka a asi ake otazkymi budu klast?a ci je potrebne si nieco na ten sud doniest?dakujem za kazdu radu a odpoved

pribinak
25. nov 2014

Rozhovies tam svoju lovestory, teda ako a kedy prišlo k splodeniu maloletého dieťaťa, priprav si dátumy, tie su dost dôležité, aby si náhodou nedostala okno, ze kedy ste mali spolu pohlavný styk pri ktorom prišlo k splodeniu dieťaťa

Ak otec nebude súhlasiť s tym, ze je otcom dieťaťa, sud nariadi testy DNA, ale zvyčajne robia trošičku väčším detickam, nie úplne malým babatkam

Ked sa bude určovať výška výživného, maj spočítané priemerne mesačne výdavky na bábätko, teda koľko ta stojí napr mlieko, ci musíš kupovať nejake špeciálne, plienky, oblecenie, nejake lieky ci zdrav.pomocky pre dieťa, otázka je kde bývas s dieťaťom, ci sa spolupodieľas na platbách za nájom a energie

bonaqa2013
25. nov 2014

@lussy92 priprav sa nato ako druhá strana bude klamať, osočovať ťa, popr. si zanadáva a pod. Ja keď som bola na súde moj ex natáral o mne také hlúposti, že som mala dojem že to rozpráva o niekom inom ako o mne. No proste hovado.... Doporučujem odkladať si bločky všetkého čo platíš pre bábo. Aj kočík, postieľka, oblečenie, lieky. Tak isto máš nárok aby platil aj na Teba. Veď ty predsa nemožeš chodiť do práce a zarábať. tak nech pekne exdrahý cáluje... Prajem pevné nervy

lussy92
autor
25. nov 2014

@pribinak to vsetko viem aj kedy presne bol syn splodeny..co sa tyka toho kolko minam na maleho treba aj nejake uctenky??a byvam u rodicov samozrejme musim platit za najom a kupovat si stravu?myslis ze budu aj na to prihliadat ked byvam s rodicmi??

lussy92
autor
25. nov 2014

@bonaqa2013 blocky mam akurat neviem ci to iba za jeden mesiac alebo celkovo...jedine comu nechapem je o tom plateni na mna??to si mam ziadat o prispevok aj pre mna??a aku sumu??

bonaqa2013
25. nov 2014

@lussy92 celkovo - napr. kočík, postieľka, oblečenie, mlieko, lieky, ..... Všetko odkladaj. So súdmi mám obrovské skúsenosti a keď nepredložíš tak to ako keby si ani nekúpila. Však dieťa aj niečo stojí. No a samozrejme, však nezarábaš, si doma, z čoho máš žiť? To čo Ti dajú rodičia? Ale veď oni ti dieťa neurobili. Ten kto spravil tak ten nech aj platí. Ty sa teraz staráš, tvoja práca je dieťa, MD - neviem ktorý tĺk to nazval dovolenka.... takže preto Ti radím právnika. oni to dobre poznajú.A suma sa odvíja od príjmov otecka. A čo sa týka platenia - neľutuj otca dieťaťa. nech len platí.

lussy92
autor
25. nov 2014

A plati to aj ked sme neboli zobrati??ja si pravnika dovolit nemozem je to pre mna vela penazi ☹

pribinak
25. nov 2014

@bonaqa2013 výživné sa vzťahuje len na manželku, nie na partnerku, ona žiadať výživné pre seba nemôže, podla všetkého su to bývali partneri nie manželia

pribinak
25. nov 2014

@lussy92 nie, ty výživné na seba nedostaneš, to sa týka len manželov a bývalých manželov, nie partnerov ( teda tipujem, ze ste boli partnermi, nie manželia)

Ked si nemôžeš dovoliť právnika, co je pochopiteľne, môžeš sa ísť poradiť na úrad prace BA oddelenie sociálno-právnej ochrany deti a mládeže, je to zadarmo, kurátorka ti zodpovie všetky otázky a poradí co a ako

bonaqa2013
25. nov 2014

@pribinak žienky to sa mi nezdá, viete to určite? Však ona je na MD....

pribinak
25. nov 2014

@bonaqa2013 vyzivovaciu povinnosť majú voči sebe len manželia a v prípade rozvodu do 5 rokov po jeho právoplatnosti

lesanka845
25. nov 2014

do dvoch rokov dietata moze ziadat vyzivne a jn aseba,aj ked nie su manzelia

pribinak
25. nov 2014

Otec dieťaťa, za ktorého matka dieťaťa nie je vydatá, je povinný najdlhšie po dobu dvoch rokov, najneskôr odo dňa pôrodu, prispievať matke primerane na úhradu jej výživy a poskytnúť jej príspevok na úhradu nákladov spojených s tehotenstvom a pôrodom (§ 74 ods. 1 Zákona o rodine).

lussy92
autor
26. nov 2014

A este by som sa chcela opytat ci budem nieco platit ked prebehne sud?

pribinak
26. nov 2014

Nie, neplatis nic, jedine ak tak svojmu právnikovi, alebo ak by sa robili DNA testy na tvoju žiadosť.

bonaqa2013
26. nov 2014

@lussy92 určenie výživného na dieťa sa neplatí - je to oslobodenie od poplatkov

simca098
17. dec 2014

@lussy92 navštív centrum pravnej pomoci ked je vo vašom meste 🙂 a vyživne možeš žiadať aj na seba volá sa to vyživné na nevydannú matku. Ale určite sa choď poradiť aj s pravnikom do toho centra mne tam pekne vypisali žiadosť pridelili mi právnika pomohli mi určiť výživne, keď chceš vedieť niečo viac napís 🙂

lussy92
autor
18. dec 2014

@simca098 tu asi take nic nemame alebo som este o tom nepocula..uz sme jeden sud mali akurat sa odlozil lebo musi zlozot zalohu na testy otcovstva..a pravnika si ja nemozem dovolit :( ale dakujem za radu