Chcem sa rozviesť, ale mám dieťa

26. aug 2023

Ahojte, su tu prosim vas nejake slobodne mamicky, ktore by mi vedeli poradit?
Chcem sa rozviest, ale bojim sa, ze to nezvladnem.
Mam 30 rokov a mam 7 rocneho syna, som psychicky znicena, stale o sebe pocuvam zle veci, ako napriklad som neslusna, hulvat, neviem komunikovat...
Vsetci ma maju radi, v robote, aj v rodine, kamarati, mamicky v skolke... ale manzel ma problem so mnou. V poslednom case si nepamatam, ze by mi povedal nieco pekne, sex nic, a nerozumieme si, neustale sa hadame... ale rozvod on nechce riesit. Ja nemam ziadny radost, mam depresiu, proste to uz nie som ja. Nemam tu rodinu, a bojim sa, co ak podam ziadost o rovod na sude?
Dakujem vam za kazdu odpoved.

lenuska9999
26. aug 2023

A nechcete skúsiť manželskú poradňu ? Možno sa to ešte dá zachrániť.

kacena4
26. aug 2023

taksa nerozvadzaj len zite chvilu od seba, uvodis ci to bude lepsie. apropo ak by zomrel mala by si narok na vdovsky a sirotsky ... 🤪

koniarova
26. aug 2023

Základ je si ujasniť,či máš kam ísť, prípadne manžel. A dohodnúť sa na financiách.

luccija
26. aug 2023

Ako si na tom finančne?si ešte mladá nájdeš si druhého partnera ja si myslím, že keď to prejde cez určite hranicu už sa to nedá zmeniť na lepšie
Prečo nechce muž rozvod, keď si taká zlá?
Lebo mu vyhovuje mať na oko rodinu?To dieťa prežíva hádky s tebou.Dajte si rozhovor, skúste poradňu, aby si mala čisté svedomie, že si vyskúšala všetko.Vies si predstaviť takto žiť o 2,5 rokov?

cacianka
26. aug 2023

Ujasniť si základnú vec - chces zostarnúť s týmto a takýmto mužom ?!
A potom si preber rad za radom
- akú máš prácu a plat ( príjmy a vydavky)
- kde by si mohla bývať so synom resp.ako môžete poriešiť váš byt/dom
Si tu anonymne, tak môžeš napísať a vieme poradiť.
A hlavne - zahod strach.
Prečo teda muž chce byť s tebou, rozvod odmieta , keď si taká hnusná, hlúpa a vulgárna ?!
Čo asi nie si, inak by ťa ľudia okolo ignorovali a vyhýbali sa ti. Ak máš nejakú dôveryhodnú osobu, zdover sa jej, poraďte sa. Kľudne aj tu, poradíme, podporíme ťa. Nikto si nezaslúži taký prístup

autor
26. aug 2023

Mam plat cca. 1000 v cistom, sme spoluvlastnikmi bytu na hypoteku, budem musiet najst nieco na prenajom. Budem si musiet pranajat nejaky byt.
mi povedal, ze ak by bol rozvod, tak maximalne posle 100€, on zaraba 1300€ v cistom.
Dakujem vam velmi pekne.

juliet86
26. aug 2023

to jenoekne ze max 100ti posle. ale to uz rozhidne sud nie on 😅😅😅😅😅

cacianka
26. aug 2023

Srandista , že 100. Pozri, zratas si všetky náklady, všetky, nájom, energie, smeti, alikvotnu časť rataj aj poplatky na dieťa, nielen ty, čiže 2 osoby.
Krúžky, stravu , hygiena, oblečenie, obuv, keď treba aj okuliare, strojček na zuby, školské potreby, škola v prírode, plavecký a lyžiarsky výcvik , družinu....
Pravidelné výdavky, tie nárazové a urob priemer. Minimálne 50% ,ale radšej daj 80%nakladov návrh výživného , lebo ty budeš ťahať nielen financie, ale 24/7 starostlivosť o syna. Pri očr ti klesne plat,ale muž bude mať viac voľna a možnosť ušetriť prípadne si viac zarobiť.
Súd rozhodne
Z 1300 čistého to môže byť aj 300e, buď komplet k rukám, alebo napr. 200 a 100 šetrenie na účet syna.

dadis
26. aug 2023

Ak nevidis samcu na napravu, poziadaj o rozvod a z bytu neodchadzaj. Kym sa rozvod uzavrie, prejde urcity cas a potom mate 3 roky na vyrivnanie bsm- bud ho z bytu vyplatis ty alebo sa preda a kupite si obaja nieco mensie (mate podobny prijem). Do najmu urcite nechod, kym doma nie je peklo. A vyzivne s jeho platom bude platit cca 200-250 eur (zalezi od zdokladovanych nakladov na dieta), alekedze rata so stovkou, tak asi bude tlacit na striedavu, aby sa vyhol plateniu vyzivneho. Pokojne s tym suhlas, budes mat viac volna a o vydavky sa podelite.