Centrum právnej pomoci - skúsenosti

magdus89
25. feb 2022

Ahojte máte skúsenosti ? Počula som vraj pomáhajú matkám na rodičovskej k rozvodu. S manželom sa plánujem rozviesť, veľmi mi ublížil, a mám aj 1x na neho trestné oznámenie podané že má napadol, fotky ako mi ublížil modriny a tak. Chcem od neho odísť zo synom ktorý má 2 roky. Čo všetko mi treba vybaviť? Či na tej právnej pomoci s tým pomôžu? Nevyznám sa v Tom. A ďalšia vec dali by ste s tým s maloletým?

magdus89
autor
25. feb 2022

@magdus89 styk na stretávanie s maloletým, keďže má mlatil

victoriab
25. feb 2022

@magdus89 pomôžu, môj bude mať o chvíľu dva a tiež som tam bola. Treba si cez stránku dohodnúť termín, prídeš na stretko a tam už ti poradia.

magdus89
autor
25. feb 2022

@victoriab ďakujem

alenah31
25. feb 2022

@magdus89 Pozor!!!! Jemu styk s dieťaťom nie je také jednoduché obmedziť. Ak bol agresívny aj na dieťa - musíš to preukázať a toto preukazovanie bude mať pod dozorom kolízna. Ak sa to nepreukáže - nie je dôvod na to, aby mu bol styk s dieťaťom odopretý. To, že bil teba - sú dve rôzne veci. Jemu môžu napr. zakázať sa k tebe priblížiť a dieťa mu na stretko bude odovzdávané cez tretiu osobu (kľudne niekto z rodiny kto bude ochotný) - buď si ju určíte alebo Vám ju určí súd (zvyčajne kolízny pracovník). Iné by bolo ak vedie nezdravý a nemorálny život - drogy, alkohol, bitky,...a vieš to na súde preukázať - tiež mu tým vieš zamedziť styk alebo mu ho obmedziť na minimum. A čo sa týka právnej pomoci. Tieto oddelenia pre bezplatnú právnu pomoc matkám a soc. znevýhodneným osobám nájdeš na ÚPSVaR. Cez formulár na internete si kľudne dohodni prvý termín.

magdus89
autor
25. feb 2022

@alenah31 chápem. Nie malého nebije, ale mám len video ako sa opil ale to asi nič s takého lebo to ležal opitý na zemi. Skúsim im napísať. D

alenah31
25. feb 2022

@magdus89 tak opiť sa dokáže každý - dôležité je či vtedy robí bordel, krik, a pod. Jednoduché to nemáš. Ale ako píšem - rodičovské práva až do doby rozvodu a úpravy práv voči dieťaťu - máte obaja práva a povinnosti voči synovi rovnaké. No rozhodne by som sa odsťahovala. Držím palce.

magdus89
autor
25. feb 2022

@alenah31 písala som vám. Ja sa moc nevyznam v Tom. Neham teda radšej styk. On robí bordel vždy keď si vypije

magdus89
autor
25. feb 2022

@alenah31 áno už si hľadám podnájom a prácu. Odísť určite musíme

alenah31
25. feb 2022

@magdus89 a nemas kam ist aspon docasne? Napr. k rodicom?

janiela6
25. feb 2022

@magdus89 Píšem správu

magdus89
autor
25. feb 2022

@alenah31 nie rodičia ma k rozvodu nepodporuju nechcú aby som to urobila..

alenah31
25. feb 2022

@magdus89 je tu skupina pravne poradenstvo...oridaj sa tam. V tej skupine su pravnici aj z oblasti rodinneho prava - napis prispevok priamo tam. Sice to mozno chvilku potrva, ale odpisu ti a presne ta nasmeruju co robit a co vsetko si vies zariadit aj sama a s cim budes potrebovat radsej pomoc odbornika.

magdus89
autor
25. feb 2022

@alenah31 ďakujem pozriem to

janiela6
28. feb 2022

@magdus89 Preboha, nerieš rodičov, oni s ním nežijú, je to tvoj život!