Cena stravy dieťaťa pre súd

30. jún 2022

Potrebujem na prvé stretnutie na súde odhad koľko miniem na stravu. Prosím vás o názor, lebo ja som vypocitala, ze medzi 8 az 10 eur, co je asi veľa. Skoro 4 ročný, jedáva iba doma, tak normálne, raz zje viac, raz menej, niekedy praženicu zo 4 vajec, alebo tri párky detské Gašparík s kecupom a kúskom chleba a niekedy iba jogurt, no ráno mávame krupicu, kupujem čerstvé bio mlieko, ked neni iné jasne že aj trvanlivé, alebo prazenicu na cibulke, omeletu, natierky..bryndzovú, vajíčkovú, medový, marmeládový chlieb/ rohlík, kakao, čaj, dakedy bazovú malinovku, párky atď, na desiatu podla ranajok, ak na ranajky len jogurt, alebo nebol hladný, tak sýtejšie, ale koláč domáci, aj kupované, termix, banán, ovocie, dzusy vytlačám raz za dva tyzdne, puding poobede zvacsa , tiez raz za dva tyzdne, oblozený glebík toastový al. rohlik, obedy klasicky polievky rozne a druhé ma za chudokrvnosť raz ..dva krat hovadzie maso, ryzovy nakyp, palacinky, tak bežne ryza s maskom, pomaly uz castejsie aj bezmasité

autor
30. jún 2022

doplnam lebo sa mezmestilo, bezmäsité uz jeme castejsie ako predtým, ..karfiol vyprazaný aj v rure aj na panvici, alebo na cibulke a masle, zemiaky s cestovinou, ale aj kupujem raciol, vzdy mame olivovy olej aj do polievok a na zeleninu ľanový, tekvicový, makové jedlá, kapustové, spagety so zeleninou..pór mrkva, vývary zmrazujem, robím viac z hovazdieho, alebo sliepky, dost smotanové a z masa zvacsa kura a hovadzie, ryby robim tresku, ale tu aj spolu jedavame, alebo rybaciu natierku a snazim sa aby jedol za viatamin D tresciu pecen, no ako kedy zje polku niekdy za lyzicu, jogurty, termixy, pribinacik alebo lacnejsie obdoby, zavaraniny, ked nemam kupujem ovocné aj zeleninové, kupujem zmrazené ovocie aj zeleninu, kukuricu, spenat, hrasok, zmesy zelenin. Ďakujem za precitanie a co si myslite, ze mne vyslo 8 az 10 eur priemerne sa mi to zda vela a to neratam zmrzlinu za euro, malokedy pizzu, sladkosti alebo co uvidi v obchode, alebo ked sme vonku a nieco vybavujem, alebo doktora a nemam zo sebou len banan a nestaci tak kupime. Dakujem.

luccija
30. jún 2022

Mam z toho gulas🙂ved kolko x tyzdenne varis hovadzie tu nejde o to vyratat kazdu kasu a rozok
Ty nevies kolko asi minies mesacne na stravu?jedalnicek mas dobry a pestry.Tie oleje nekupujes kazdy tyzden...ved vies kolko zje cca jogurtov...ako si vyratala tak pis ved neklames🙂ze to vychadza vela no hovadzina je draha a jes asi kvalitnejsie veci

agatky
30. jún 2022

Cca 200€ 😉

ildiko36
30. jún 2022

Odkladaj si bloceky kolko minaš na potraviny a na drogeriu, oblecenie..atd..

autor
30. jún 2022

@luccija raz za tyzden ma hovadzie, alebo aj dvakrat aj v polievke, doktorka povedala, ze mu neda železo, ze nech mu dávam hovadzie, kupujem od masiara 6 reznov nech mi nakraja, to mám za 13 eur, ale naposledy za 24, a zmrazujem časť. Pravda je, ze miniem viac na stravu ako by som mala, to musim zmeniť.Ďakujem za pochvalu, potesila si ma,. 😘
@agatky dakujem,
@ildiko36 dakujem, odkladam si bločky, len v tom mam chaos. Toto je predbezné, takze nabuduce budem musiet s bločkami.

mogaa
1. júl 2022

no zase dieťa nezje toho hovädzieho veľa....takže bločky že kupuješ často hovädzie mäso sú fajn, ale koľko z toho reálne to dieťa zje? Max 0,5-1kg mesačne....a dieťa nechodí do škôlky? tam nemá obedy? strava na 4ročné dieťa cca 150 eur mesačne, čiže otec 75-eur mesačne na stravu....ono ty vieš koľko eur minieš na stravu, tak si to vydel počtom ľudí a samozrejme že 4ročné dieťa zje menej ako dospelý....je fajn že sa snažíš kupovať kvalitnejšie potraviny, len ono to zase ide do financií....ak má dieťa anémiu, var mu strukoviny, zaraď veľa petržlenovej vňaťky, melasu, pečeň.....potraviny s obsahom železa nekombinuj s potravinami čo obsahujú vápnik lebo železo zo stravy sa nevstrebe ale vylúči.....

dadis
1. júl 2022

Byvate dvaja? Pozri bloky za nakup v potravinach za posledny mesiac/2 a mas mesacny naklad..ja som pred zdrazenim mala 160eur na jedno pubertalne dieta

diamond007
1. júl 2022

@luccija toto je dobrý a pestrý jedálniček? Stará klasika práveže, veľa zbytočných veci akoze ,,kvalitných,, a pritom aj sajrajty nekvalitné sú tam

luccija
1. júl 2022

@diamond007 citala som tu aj horsie jedalnicky.Parky by som nezjedla ani ja, ale staci mi, ked vidim jedalnicek v skolke tak toto moze byt...nie kazdy je doma tofu, bulgur...
Kilo hovadzieho stoji cca 12 eur z toho musis mat visc ako 6 reznov, ale ano deti pottebuju aj hovadzinu nikdy nebolo tolko anemickych deti kazdy vari biele maso a to zase vieme ake je...
Aj mak je dobry mozes mu nastruhat jablka do toho mak, strukoviny, zelenu zeleninu, ak Ti zje...som dlhodobo anemicka..melasa je vyborna

autor
6. júl 2022

@diamond007 budem Tu velmi vdacná za pomoc pri úprave jedalnička, ale naozaj mi pomozes, lebo ja tiez viem, ze to neni dobrá strava, ake je lacná DAKUJEM