Bývalý partner chce striedavú starostlivosť

kristina651
3. aug 2020

Ahojte, idem si po radu s exmanželom sme sa rozviedli pred 10.mesiacmi a taktiež sme sa dohodli na rodičovskej dohode (2,5 ročná dcérka)každý parný týždeň od soboty 10.00 do nedele 17.00/200€ mesačne lenže
ja som mu ju dávala aj po mimo dohody a teraz chce striedavu starostlivosť a s tým nesúhlasím. On je nezodpovedný človek v čase manželstva pestoval/fajčil marihuanu, sedel v base je agresívny. Keď malička mala 1r. sa na ňu vykašľal a radšej na chatu išiel za kamarátmi (a to sa opakovalo často aj k svojim rodičom odišiel a vrátil sa po 2-3týždnov k nám ako mu to vyhovovalo )teraz zrazu žiada striedavku. Keď je maličká u neho on s ňou chodí do stajne k prasatam a ukazuje jej ako strieľa potkanoch. Bojím sa maličkú mu dať na striedačku lebo on není normálny.

catherine1989
3. aug 2020

a prečo tú striedavku chce?

kristina651
autor
3. aug 2020

@catherine1989 ja si myslím že kvôli plateniu lebo jemu stále išlo iba o peniaze a tak mi chce spraviť napriek

alenah31
4. aug 2020

@kristina651 ale striedavá starostlivosť neznamená, že nebude platiť výživné. Pokiaľ je životná úroveň otca vyššia ako životná úroveň matky výživné platiť bude - nakoľko dieťa má nárok na živ. štandard oboch rodičov. Inak....pri 2,5 ročnom dieťati striedavú starostlivosť? Skôr si myslím, že mu umožnia ešte nejaký ten deň s dcérou naviac v rámci určeného styku s dieťaťom - ale striedavku momentálne nie. A to čo opisuješ, že robí - pokiaľ to nedokážeš bude to irelevantné a budeš za hysterku. Chce to dôkazy, ktoré súd jasne presvedčia.

majkeel
4. aug 2020

Preco su po rozchode zrazu vsetci muzi nenormalni a preco roky zijete a mate aj deti s nenormalnymi ludmi? :D

pribinak
4. aug 2020

Striedavá nemusí byt vždy 2 týždne s jednym rodičom a 2 týždne s druhým rodičom
Môže to byt aj pomer 1: 3
A striedavka rozhodne neznamená že nebude platiť výživné

sarita510
4. aug 2020

baby ak je striedava ako je to potom so stahovanim? navstevuje dieta jednu skolu a rodicia sa tomu musia prisposobit?kamoska sa chce totoiz odstahovat dalej ale nevie ako to funguje

lenka0714
4. aug 2020

@majkeel môj ex žije s novou ženou, majú dieťa a neverila by si ako sa zmenil a aký je nenormálne, mňa neustále uráža, vyhráža sa striedavkou a žije si v svojej bubline, vo svojom novom svete

renirv
4. aug 2020

Ak to je tak ako vravis nesuhlasila by som a snazila by som sa dokazat, ze to pre malu nebude vhodne riesenie skrz jeho spravanie. Ak si mysli, ue sa striedavkou vyhne plateniu vyzivneho, je na omyle

kristina651
autor
4. aug 2020

@alenah31 minulé prišiel po malú a spustila som telefon s nahrávaním ..ako nadával po mne hresil a pred malou a povedal že malú bude mať týždeň on a týždeň ja a platiť nebude ..neviem či postaci dôkaz že mám faktúry ako si objednával marihuanu a malička dosť zrozumiteľne rozprava čiže keď niečo nové zažije povie

alenah31
4. aug 2020

@kristina651 faktúru na marihuanu? Prosím ťa to kde kupoval? U nás legálne ťažko. Súd nebude riešiť aké zlé-dobré vzťahy sú medzi vami. Podstatný bude jeho vzťah k dcére. Ale toho by som sa aj tak nebála - striedavka u tak malého dieťaťa neprejde - rozhodne nie v pomere ako chce on - možno dostane víkendy - a možno ani tie nie, zrejme mu to len rozšíria a jeden prac. deň v týždni - napr. nepárna streda od 15:00 do 19:00. A ešte jedna vec...pokiaľ si ho nahrávala bez jeho vedomia na súde tento "dôkaz" bude neprípustný.

tenerifka
4. aug 2020

@alenah31 no ale ak ho nahravala, ked sa spraval nezakonne, t.j.urazal a vyhrazal sa, samozrejme to budu brat do uvahy, ved kolkokrat hocijaka kamera, ci uz v meste, obchode, banke, odhali trestnu cinnost, a urcite sa dotycneho dopredu nepytaju, ci suhlasi s nahravanim, ked ide rozbit niekomu auto.

alenah31
4. aug 2020

@tenerifka nie neuznajú - pokiaľ má nahratý rozhovor a mala pocit ohrozenia (konal nezákonne) mala ho ísť nahlásiť na políciu. Ona to neurobila - nie je záznam o tom trestnom čine či priestupku - vtedy môžeš nahrávku použiť ako dôkaz - ako napr. použiješ kameru v obchode - kde už ale tr. čin nahlásený bol a polícia si dodatočne ako dôkaz záznam vyžiadala. Ona chce na súde použiť niečo čo nie je nikde zaznamenané.

alenah31
4. aug 2020

@tenerifka ale teraz môže urobiť jedno - ísť na políciu a ohlásiť nebezpečné vyhrážanie sa blízkej osoby...v tom prípade to zaznamenajú, jeho zadržia, ona im odovzdá záznam - ten už bude relevantný ako dôkaz. On skončí v CPZ - ak pôjde o opodstatnené nebezpečné vyhrážanie sa bude obvinený a súdený. A tým má poriešenú striedavú starostlivosť nadlho si myslím.

tenerifka
4. aug 2020

@alenah31 aha, jasne, takze najprv nahlasit na policii a potom to moze pouzit, ak to policia uzna ako trestny cin, logiku to ma.