Bývalý mi neplatí riadne výživné

13. dec 2023

Byvaly mi neplatil riadne vyzivne,dala som to teda vymahat exekutorkou,on ma kontaktoval s tym,ze ide davat staznost,pretoze mu blokla ucet, ze ako moze len na zaklade mojho slova bez podkladov vydat exekucny prikaz, moze dat na toto staznost?

dadka1997
13. dec 2023

Bez akych podkladov ? Sak asi si exekutorom musela ukazat nejaky dokaz, len tak na zaklade slova nikto nekoze zamrazit ucet

autor
13. dec 2023

@dadka1997 no nie neukazala,iba som povedala,zw mi neplatil, o tom sa neda mat dokaz

dadka1997
13. dec 2023

Aj si im ziadne udaje nedavala? Že by to preverovali?

hipuska
13. dec 2023

Môže, ale neuspeje. Nic sa neboj. On bude musieť dokázať, že ti tie peniaze dal, tj. výpis účtu resp.iny doklad. Ak toto nemá, má smolu

cacianka
13. dec 2023

To si robíš srandu ?
Exekútor nemôže zablokovať cudzí účet len tak na dobre slovo.
Oprávnený (ty) mu musíš predložiť exekučný titul - tzn. rozsudok súdu, právoplatný, kde je uvedená suma, taktiež uviesť výšku dlžoby.
Exekútorka nevymaha, ona od teba musí prevziať všetky podklady, vypracovať kompletný materiál a podáva to na exekučný súd do BB. Až tento súd rozhodne a pridelí spis niektorému exekútorovi v tvojom okolí, aby pre teba vymáhal.
Takže tu niečo smrdí a nehrá
Tvoj ex môže mať dlh aj niekde inde a ten iný exekútor mu blokol účet.
PS. sťažovať sa môže, ak exekútorka pochybila, má prúser

hipuska
13. dec 2023

@cacianka ako vieš,že vec neriesi exekučný súd? Ako vieš ze všetky podklady nedala?

autor
13. dec 2023

@dadka1997 udaje moje a jeho to ano,ale vsak pokial by teda platil ma mat doklad,ktory nema

autor
13. dec 2023

@hipuska no ved prave,ze nema

autor
13. dec 2023

@cacianka ano rozsudok sudu samozrejme mam,on to myslel v zmysle,ze ako mi moze exekutor verit,ze on to neplatil

autor
13. dec 2023

On sa chce vlastne dohadovat o to,ze on riadne platil,a ja klamem

hipuska
13. dec 2023

Véd ti píšem, že on musí dokázať že klameš. Musí dokázať, že ti tie peniaze vyplatil. Áno, exekútor koná iba na základe tvojho slova.

momoqui
13. dec 2023

@hipuska autorka sama pise ze len povedal exwkutorovi.
@cacianka ma pravdu, je to cely proces, a je pravda, ze moze sa voci tomu konaniu odbolat, ma na to pravo.
Nefunguje to tak ze idem - poviem - zablokuju ucet a daju mi naspat peniazky

hipuska
13. dec 2023

@momoqui autorka sama píše, že nedala doklad o tom, že jej neplatil. Nič ine, treba čítať s porozumením. Predpokladám, že banka má svoje prísne postupy a nebloknu účet pokiaľ to nemajú riadne osetrene

autor
13. dec 2023

@momoqui ano len som povedala,vsak nemozem mat dokaz o tom,ze mi neplatil....to sa neda.

hipuska
13. dec 2023

Nestresuj sa. On je v šetrení, teraz je rada na ňom, aby dokázal opak. Bloknutie účtu býva zväčša až ďalší krok. Predpokladám, že ho exekútor vyzval a informoval ho, že začalo exekučné konanie. Vtedy mal možnosť (a stále tu možnosť ma), zaslať výpis účtu, kde preukáže že zaplatil. Ty mu len napíš, že nech zašle exekútori výpisy účtu. Alebo sa s ním vôbec nebav. Veci už pôjdu samé. Ak pôda vec na súd, ten ho výzve aby dokázal to, čo tvrdí. Nemôže podať podnet bez dôkazu. Takže ten podnet ani ďalej nepôjde

autor
13. dec 2023

@hipuska my nekomunikujeme, lebo kazda jeho sprava je len vyhrazka

hipuska
13. dec 2023

Jasne, tak mu nepíš. Je to dospelý chlap, rozsudok o plateni ma. Každý musíme znášať dôsledky svojho konania. Toto, že mu ex.blokol účet je len a len jeho vina

cacianka
13. dec 2023

@hipuska čítala si jej odpoveď 5.59 ?

cacianka
13. dec 2023

@hipuska ty čítaj a píš s porozumením.
Ak predložila doklady je to ok.
Povinný predloží dôkazy že platil , účet sa odblokuje.
Povinný je povinný od slova že on musí dať dôkazy.
Ale aj oprávnená môže niečo - napr. dôkaz že povinnému oznámila číslo účtu kde má posielať výživné a potom ukázať výpisy z banky na dané číslo, že tam úhrada nenabehla.
Ale ! Dôkazné bremeno je v tomto prípade na exovi, že platil. Že autorka klame.

cacianka
13. dec 2023

@hipuska bloknutie účtu nie je ďalší krok, ale ako prvý, keby to vedel vopred, € vyberie. Je to najrýchlejšie riešenie. Potom sa blokuje mzda u zamestnávateľa povinného, ale to je na dlhšie lakte, pretože sa musí čakať na termín výplaty, alebo je SZČO, či nezamestnaný....
Dokonca autorka môže požiadať exekútora o zábavenie je vodičského preukazu.... To sa panáčikovia vedia zobudiť.

cacianka
13. dec 2023

Môžeš mať dôkaz . Oznam exovi číslo účtu a potom výpisy že tam jeho platba nenabehla.
Ale to je iba 2.cesta, dokázať musí ex

cacianka
13. dec 2023

@hipuska banka nerieši majiteľa účtu, či platí výživné či je, banka musí rešpektovať exekučný príkaz od exekútora, nie pátrať

hipuska
13. dec 2023

@cacianka ved ale mne je to jasné. Môjho ex exekútor vyzval na úhradu dlžnej čiastky. Až potom išlo bloknutie účtu. Aj tak sa nezvykne bloknut celý účet, ale iba časť. A odpoveď som čítala, tam reaguje na to, že nedala žiaden dôkaz o tom, že jej peniaze neprišli. Výpis účtu nič nerieši, pretože peniaze sa dajú posielať aj inou formou. To je úplne jedno. Podstatné je, že ona už robiť nič nemusí a.ani sa ničoho báť nemusí

mladena
13. dec 2023

@cacianka aké dôkazy? Ona nič nemusí dokazovať ani sa baviť s ex, výživné je vyplácané na základe rozsudku súdu, kde je uvedené že má byť vyplácané mesačne k rukám matky. Ak by ex náhodou nemal jej číslo účtu má jej to poslať poštovou poukážkou alebo hoci doniesť osobne či poslať poštovým holubom..... . Samozrejme logicky každá matka sa radšej dohodne s exom aby jej vyplácal na účet. Výhražky exa sú úplne zbytočné a neopodstatnené, pred zablokovaním účtu bol určite najprv oboznámený exekútorom o dlžnej sume, vtedy mohol on dokazovať že výživne riadne platil ak by autorka fakt klamala a výživné dostávala.
@hipuska má teda pravdu.

cacianka
13. dec 2023

@mladena čítala si moje príspevky s hlavne s porozumením ?
Nikde nepíšem že ona musí, tak čítaj a rozmýšľaj