Bývalý má dlh na výživnom

dididudu
23. aug 2021

Ahojte, prosím o radu. Ako to je keď mi ex dlží na vyzivnom dosť veľa peňazí, ma podmienku a za rok cca mame súd kvôli tomu ci to vyplatil. Moja otázka je ci stačí na súde povedat ano vyplatil mi všetko alebo treba aj o tom doklad pretože raz mi dá na ruku raz mi posle na účet a podobne. Ako mame zdokladovat keď mi dá peniaze do ruky. Dakujem za odpovede

luccija
23. aug 2021

@dididudu má Ti posielať tak, aby mal doklad

pribinak
23. aug 2021

Velka chyba že berieš od neho peniaze na ruku. Buď nech ti dá na účet, alebo sekom.
Toto je podľa mna chyba.

januska20
23. aug 2021

Mojej kolegyni nosil peniaze osobne a dal jej to podpísať do svojho "denníka", že ich prevzala.

jajka71
23. aug 2021

Potom môže tvrdiť, že dal do ruky, aj keď reálne žiadne nedal, pre dobro vás oboch dávať cez poštovú poukážku alebo na účet, nech to máte zdokladovane, ušetríte si komplikácie....

mogaa
23. aug 2021

@dididudu ako chceš potom ty alebo on dokazovať koľko peňazí ti dal?

dididudu
autor
23. aug 2021

No ja si to zapisujem ale neviem ci to len bude takto stačiť keď iba poviem ze mi ti vyplatil

luccija
23. aug 2021

@dididudu tak, keď ty nebudeš namietať asi to budú brať, že dal, ale všetko už len cez ucet

pribinak
23. aug 2021

@dididudu tak mu to daj aspoň podpísať, že ti dal vtedy a vtedy takú a takú sumu
Chránis samu seba. Zobrať len tak do ruky peniaze fakt nie je dobre riešenie

dididudu
autor
23. aug 2021

Ďakujem

deti95060810
23. aug 2021

kvôli tomu súd? Lebo mne ex tiež dlhoval, splácal asi 5 rokov a žiaden súd nebol resp. nikoho to nezaujímalo.... Musela som si dať pozor na to sama. Mne vždy posielal šekom...

breznica
23. aug 2021

@dididudu ahoj,mne keď zo začiatku platil ex na ruku, vždy priniesol s peniazmi aj ako keby zmluvu, že mi dáva toľko a toľko vtedy a vtedy a obaja sme to podpísali,jednu si vzal,jednu mi nechal

dididudu
autor
24. aug 2021

@deti95060810 ano lebo mal podmienku na 30 mesiacov a estw cca rok vychádza a potom. Bude súd ci to vlastne teda vyplatil alebo nie

sense
24. aug 2021

@dididudu Ked ti da na ruku daj mu to podpisat. Slovo proti slovu sa tazko dokazuje.

natalienka12
24. aug 2021

@dididudu Tebe to moze byt jedno, sudu bude stacit, ze ty vyhlasis, ze vsetko uhradil. Nic nemusis dokladovat. Prave naopak, on riskuje, ak by si ty poprela, ze ti nic neuhradil. Ale to by si hadam neurobila, aby si ho poslala do vykonu trestu. Ostatne komentare su blbost, co ti pisu. Staci len tvoje vyhlasenie ako poskodenej.

natalienka12
24. aug 2021

@deti95060810 On bol odsudeny za zanedbanie povinnej vyzivy. Tvoj zrejme nie. Preto to nikoho nezaujimalo.

dididudu
autor
24. aug 2021

@natalienka12 ďakujem za radu