Byt po rozvode písaný iba na manžela

9. aug 2021

Dobry den, chcela by som sa spytat, v pripade rozvodu ako by sa riesila nasledovna situacia:
Sme manzelia, byt v ktorom byvame je pisany len nanho, hypoteka a uver na byt taktiez. Byt nadobudol pred manzelstvom, ked sa riesilo spolocne bývanie, ja som bola este student, on uz zarabal na trvaly pracovny pomer zmluva na neurcito, takze preto sa vsetko pisalo len nanho.
Mame spolu dceru
Financie v nasej domacnosti su "tichou dohodou" podelene tym stylom, ze on zaplati hypo, uver, pausal, internet, mesacne naklady na byvanie a ja riesim cely mesiac stravy pre nas vsetkych.
Ak by sme sa rozviedli, mam nejake pravo na polovicu bytu? Trvale bydlisko mame vsetci traja v spominanom byte.

sasa1310
9. aug 2021

nemáš právo na polovicu bytu, keďže ho nadobudol pred manželstvom. Máš akurát právo na polovicu splatených splátok, ktoré splácal iba počas manželstva. Nič viac

irusa
9. aug 2021

nie nemáš

kubkovamama
9. aug 2021

Nemáš právo na polovicu bytu,iba na polovicu z časti splátok.Plus ak máš bločky a faktúry na nejakú hodnotnú elektroniku,zariadenie,to si môžeš odniesť,resp.ak si to on nechá v byte,mal by ti vyplatiť kúpnu sumu.Moj ex napr.mi nechcel vydať ani osobné veci,dostala som sa k nim iba s pomocou polície aj to časť z nich akože doma nenašiel

kubkovamama
9. aug 2021

A trvalé bydlisko má iba evidenčný charakter,s rozvodom alebo vlastníctvom nehnuteľnosti nemá nič spoločné

nyusika
9. aug 2021

ako sa pise vyssie, mas narok iba na polovicu z splatenych splatok