Budúci manžel si chce adoptovať moje dieťa

hedamaria
14. feb 2014

S priateľom sme spolu skoro tri roky a čakáme dieťatko. Priateľ sa chce so mnou oženiť a tiež si adoptovať syna, ktorý bude mať 6 rokov. Ja som z toho zmätená, bojím sa, lebopredchádzajúce manželstvo nebolo v poriadku. Bojím sa, či sa po svadbe vzťah nezmení a aký bude vzťah syna s novým otcom v budúcnosti. Teraz je veľmi dobrý. S bývalým sme sa rozišli v zlom a viac sme sa nerozprávali. Máte niektorá skúsenosti, poradíte?

sense
14. feb 2014

no dieta bude moct adoptovat len ak sa biologicky vzda otcovstva....

luba28
14. feb 2014

@hedamaria ak si ho chce osvojit tak k tomu potrebujes suhlas bio otca,...inak sa nepohnete

lienkafoj
14. feb 2014

prišla by si o alimenty
@hedamaria

bastika
14. feb 2014

Ja by som bola rada ale na to musí dat súhlas otec dieťaťa pokial ho neda je potrebne na súde dokazovať ze sa o syna nezaujíma a nestará dlhšiu dobu aby jeho súhlas nebol potrebný. V zákone o rodine je to podrobne. Pokial budete mat dieťatko a aj ty sa budes volať ako manžel mozno aj syn by chcel mat rovnake priezvisko. Ty musíš vediet aky je vas vzťah pevný a ako vychádza priateľ so synom ale pokial sa on takto vyjadril tak nemusíš pochybovať to je z jeho strany velmi veľká vec a zodpovednost lebo bude mat jeho priezvisko, bude za neho zodpovedny za jeho výchovu a výživu. Držím palce

sandrika1986
14. feb 2014

potrebuješ súhlas na adopciu od biologického otca svojho dieťaťa

bastika
14. feb 2014

@lienkafoj áno prišla by ale adoptivny otec by mal odvtedy povinnosť syna živiť teraz tu povinnosť nema. Myslim ze je to viac ako alimenty a tu asi ide o oveľa dôležitejšie veci ako zopár EUR

lucinocka
14. feb 2014

@hedamaria mam pocit, ze tvoj priatel chce, aby ste boli kompletna rodina, tym ze si ta chce vziat a aj maleho adoptovat, takze jeho umysel s Vami vyzera byt seriozny 🙂 Ale to vies najlepsie len ty🙂

lienkafoj
14. feb 2014

@bastika poznám rodiny, kde je partner ako otec /býva, žije, financuje ako normálny otec/, ale dieťa má meno po biolog. otcovi kvoli alimentom /myslim, že 100- 250 € mesačne nie je ZOPÁR eur navyše...../

bastika
14. feb 2014

@lienkafoj každopádne si nemyslím ze autorke ide o vyzivne ale áno aj ja poznám vseliake rodiny aj take kde je vyzivne 50€ mesačne 😀

bastika
14. feb 2014

@lienkafoj a co tak dedenie?

bastika
14. feb 2014

@hedamaria pokial ťa zaujíma aj finančná stránka veci tak ako tu písala lienkafoj zvaz si aj to ze prídes o vyzivne neviem síce koľko ti plati a taktiez aj to ze po kom sa synovi viac oplatí dediť resp. Po otcovi by mohol dediť a po terajšom partnerovi by mohol zo zavetu eventuelne 😀

hedamaria
autor
14. feb 2014

@bastika O výživné mi animoc nejde, veď málokedy pracuje, tak vlastne platí len minimum. Keď sme sa delili majetok, tak na knižke toho bolo málo, dali to presne napoly, hoci som pomerne slušne zarábala, a čo sa týka dedičstva, ak mu po rodičoch niečo ostane, tak to pomíňa, veď sám rozprával, že robiť sa mu nechce. S malým bol doma a len bitkou ho vychovával, aj keď sa pocikal alebo nechcel jesť. Dnes je to slušný chlapec a nikto ho nebije, akurát je ešte príliš malý, aby sa rozhodol o svojej budúcnosti.

bastika
14. feb 2014

@hedamaria tak si myslim ze nemáš o com rozmýšľať ja by som do toho išla aj cez ten sud 😉 držím palce

lienkafoj
14. feb 2014

@bastika vidiiiis, to ma nenapadlo......... 😖