BSM po rozvode dohodou

ljarabek
7. feb 2024

Ahojte moja otázka znie BSM dohodou treba dat podpísať pred notárom?a overiť podpis?

lonely66
7. feb 2024

@ljarabek ak sa viete dohodnúť, ideálne je dať si dohodu schváliť súdom. to je najbezpečnejšia alternatíva.

lucylaw
7. feb 2024

@ljarabek Úplne stačí spísať dohodu o vyporiadaní BSM a obaja ju podpísať pred notárom,netreba na súde vôbec nič riešiť,keď sa viete dohodnúť..My sme to tak s ex urobili a nebol žiadny problém,ja som s tou dohodou v ruke na seba prepísala byt,on auto,načo zbytočne riešiť súd..

isis234
7. feb 2024

Pozri si v archíve Dámsky klub, neviem presne či včera, 6.2. alebo 5.2. hovorila o tom odborníčka
@lucylaw presne o tom hovorili v Dámskom klube na rtvs 1

ljarabek
autor
8. feb 2024

@lucylaw takže ak chápem dobre pôjdem s zmluvami k notárovi podpíšeme to a s tou overenou dohodou pôjdem na kataster prepísať nehnuteľnosť...

draik
9. feb 2024

@ljarabek
Presne tak. Dohoda o vyporiadaní BSM, čo sa týka nehnuteľnosti, je pre kataster ako prakticky každá iná zmluva. Podpisy oboch strán musia byť osvedčené. Popíšte dostatočný počet vyhotovení.

@lonely66
Súdy neschvaľujú tieto dohody, ak medzi exmanželmi nebol spor.

katika901
9. feb 2024

@draik
Tak bude stačiť, ak spišeme dohodu u notára a s touto dohodou pôjdem riešiť v banke vylúčenie ex z hypotéky a na katastri prepis nehnuteľnosti na mňa?

Ďakujem

draik
9. feb 2024

@katika901
Podpisy overiť u notára resp. na matrike.
Komunikujte s bankou, len na základe uvedenej dohody nevyjme jedného zo spoludlžníkov.

katika901
9. feb 2024

@draik ďakujem