Bežné výživné prostredníctvom exekúcie

11jannka11
27. júl 2015

ahojte prosím vás je tu niekto čo by vedel poradit ohladne exekucie.Dá sa podať niečo také že by byvalemu strhali bežné výživné každý mesiac ?Či treba dať vždy nanovo?teraz som podávala na zameškané len neviem čo dalej ked sa mu platiť nechce

lesanka845
27. júl 2015

@11jannka11 ked si davala na zameskane , hned si mohla ziadat aj na bezne

11jannka11
autor
27. júl 2015

@lesanka845 mne ten exekutor povedal ze najskor jedno pak druhe
kedze sa v tom nevyznam nevedela som ja som sa pytala ci ked mu dam na bezne vyzivne bude mu to strhat pravidelne

lesanka845
27. júl 2015

@11jannka11 ja som si pisala navrh sama, dala som tam aj bezne. Zobral mi to, ale zatial iba cakam, este nic nevymohol.

mirica
27. júl 2015

@11jannka11 ...ja som mala súbežne...dala som exekúciu na dlžné výživné, a súčasne som žiadala, aby mu bolo bežné výživné zrážané z platu, lebo nedodržiaval rozsudok . a to on dokonca platil, len mal určené platiť 5000 sk- a posielal to v 10 x po 500 SK počas celého mesiaca (doteraz neviem prečo, asi sa zabával - len mne to potom robilo dosť na poplatkoch). potom mu to dali ako zrážku z platu, a bolo po problémoch

11jannka11
autor
27. júl 2015

@mirica dakujem lebo ja som bola hlupa a chvilku cakala bala som sa mne jeho bratia vraveli ze on to doplati aby som si laskavo tu exekuciu zrusila nie nezrusila a neplati dalej ale ja som vtedy nevedela ze sa da aj na nejake bezne naviac jeho priatelke sa zda 80 e na maleho ze to je nejak strasne vela -dieta stale chore ma kopu diagnoz joj

dakujem za informacie

11jannka11
autor
27. júl 2015

@lesanka845 prosim ta kolko cakas?a robi tvoj ex?

lesanka845
28. júl 2015

@11jannka11 zatial treti mesiac, len u nas je to komplkovane, ex je na Slovensku, ja v CR, neviem ci robi nemam ziadny kontakt