Anulovanie otcovstva

karolk123
29. jún 2024

Dobry den tato tema sa netyka mna ale mojej snubenice ona ma z prveho vztahu syna chlapček ma 6 rokov a ja som snimi už 5 rokov chlapčeka vychovavam ako svojho a aj ho tak beriem aj ked už mame dalšie spoločne dieta chlapcek ma aj vola klasicky tatino vôbec mi to nevadi som za to velmi rád (predsa len otec nieje ten čo spravi ale ten čo ho vychova ) ale mame tu zadrhel ja by som si chcel chlapčeka osvojit aj papierovo a zo snubenicou sa zobrat aby sme niesly všetci jedno meno a aby sa chlapček v buducnosti necitil niako odstrčeny alebo znevyhodneny lenže chlapčekov biologicky otec sa stal po narodeni chlapčeka zavisly na drigach a aj agresivny v minulosti už bol v base za to že mojej snubenici zlomil nos pri čom držala maleho kojenca na rukach odvtedy spolu skončily a teraz je z neho asocial bezdomovec zavisly na drogach a z agresivnymi sklonmy voči mojej snubenici o chlapčeka nikdy neprejavoval zaujem a ani neposiela alimenty chlapček ani nevie kto to je a ani my nevieme o nom nič ani kde sa nachadza a či vôbec žije ale každopadne uz ked som tu napisal čo je vo veci ake mame šance že sud vyhrajeme a ako to napisat na sud ? Vopred dakujem za rady

kacena4
29. jún 2024

pokiaľ ja viem on sa najprv musí vstať rodičovských práv aby ste vy mohli žiadať o osvojenie teda musí on s tým súhlasiť. biologické otcovstvo sa anulovať nedá. drzim palceky

sissy27
29. jún 2024

@kacena4 nemusi. Bud potrebuju suhlas biologicke otca, co v tomto pripade asi nehrozi, alebo rozhodnutie sudu - a tu maju velku sancu, kedze ziju ako usporiadana rodina, biologicky otec neplni svoju vyzivovaciu povinnost a ani sa o dieta dlhodobo nezaujima a zije ako zije…

pribinak
29. jún 2024

@karolk123 zober si svoju snúbenicu za manželku a potom si dajte navrh na súd.

Tým že biologicky otec neplní svoje povinnosti voči dieťaťu, je vysoká pravdepodobnost, že súd vyhráte

vanilkovazmrzka
29. jún 2024

Ja ti neviem poradit, len chcem povedat, ze je krasne, ze sa takto stavias k celej svojej bio aj nadobudnutej rodine 💕

emka530
29. jún 2024

@karolk123 vlastná skúsenosť - treba zadať súd o osvojení tebou.. ak sa nestará viac ako pol roka vkuse, nezaujíma sa o dieťa a neplatí výživné - máte skoro vyhraté. Neviem či je to podmienkou, ale lepšie bude keď na súde už budete vystupovať ako manželia - súd skúma rodinné pozadie vás všetkých. A vypovedať bude aj matka chlapčeka.