Anulácia sobáša

terka258
9. jan 2014

ahojte🙂 chcem poprosit o radu ak ma tu niekto skusenosti o anulacii sobasa a presiel tym, chcem sa opytat ze vyse roka som civilne rozvedena poziadala som si o anulaciu sobasa pretoze moj manzel isiel do manzelstva s obrovskymi dlhmi a celkovo nebol vhodny clovek do manzelstva ale po pol roku mi prisiel do cesty sikovny chlap,s ktorym byvam a chcem vediet ci budu cirkevny hodnostari pokracovat v tom rozvode ked zijem uz so svojim priatelom a chceme sa vziat na urade zatial dakujem zatial🙂

luba28
9. jan 2014

@terka258 kamoskyn otec to tak mal a dokonca potom sa aj v kostole ozenil po 2x a tiez s terajsou manzelkou mal uz aj dieta,...

terka258
autor
9. jan 2014

takze nevadi to ze uz zijes s priatelom?

terka258
autor
9. jan 2014

prepac zijem🙂

luba28
9. jan 2014

@terka258 nie,oni posudzuju to co bolo a nie to co je teraz,....ved azda nevtupis do klastora,...kym to prebehne,nie???? 🙂

terka258
autor
9. jan 2014

no tiez sa mi to zdalo ze je to take ale nebola som si ista vies?🙂 clovek nikdy nemoze vediet co chcu

christina123456
9. jan 2014

Môj manžel je civilne rozvedený z jeho ex vyše roka. Zobrali sme sa civilne a potom požiadal aj o anuláciu manželstva s jeho ex na diecézu a farár mu dal odporúčanie-bez odporúčania to nejde. Odporúčanie potrebuješ od farára z tvojej farnosti, čiže tam odkiaľ pochádzaš. Potreboval svedkov zo svojej strany a aj svedkov z jej okolia, čo ju poznajú-najlepšie susedia.. max.3 z každej strany, minimlálne 1 z každej strany. Najlepšie je, keď to nebudú rodinný príslušníci. Môjmu manželovi bolo ochotných ísť dosť svedkov, takže nebol problém. Musíš opísať z akých kanonických dôvodov žiadaš anuláciu, prečo vlastne nebol sobáš platný, napríklad psychický nátlak, psychický stav, donútenie, alebo ďalšie...Nie to čo bolo po manželstve, ale skutočnosti, ktoré boli pri uzatváraní manželstva. To ti povie farár. Potom ti prídu papiere z diecézy. Zo Žiliny aspoň v našom prípade. Neskôr bude cirkevný súd, kde dajú manželovi papier o anuláci,keďže farár mu to uznal ako dôvod na anuláciu a už sa tam bude iba riešiť, či aj jeho exka sa môže znova vydať, vôbec zaradiť do cirkevného života bez hriechu, alebo ju cirkev uzná ako vinnú, že ho prinútila k sobášu a ona sa už vydať nemôže, ani prijímať telo Kristovo, či nemôže ísť na spoveď atď. Hlavne potrebuješ povolenie od farára zo svojej farnosti, že tvoju žiadosť uznáva, od toho sa všetko odvíja, inak to nepôjde a inak ex sa ani nemusí dostaviť na ten súd a aj tak vás môžu anulovať. Teda hlavne teba, keď požiadaš.Preto záleží kto to podá skôr. K žiadosti sa prikladá celý priebeh od zoznámenia po sobáš. Kde máš farnosť?

terka258
autor
15. jan 2014

@christina123456 svrcinovec

emyly
31. aug 2014

čítala som vaše príspevky a prosím o radu...
@christina123456 aj ja chcem cirkevnú anuláciu..no neviem kde začať. Rozvedená som už štvrtý rok, ex bol psych. chorý..mám tri deti..kto dáva žiadosť? Ja či farár vo farnosti kam patrím, alebo kde som bola vydatá? ( nebola to tá istá farnosť)

@terka258 aj ja som sa vydávala vo vašej farnosti, no patrím do čadce...kam dávať žiadosť? Ak tak, tak pokračovať môžme v IP..ale budem velmi rada ak mi napíšeš a poradíš, poprípade by sme do toho išli spolu 😝 lebo ja nemám ani poňatia kde začať 🙂 či si sa ty už nejak podala?

terka258
autor
1. sep 2014

ahojte no v prvom rade musite zist za knazom ktory vas sobasil alebo za knazom ktoreho mate vo farnosti,jemu vysvetlit co sa udialo a ake problemy ste mali on musi potom napisat vyrozumenie na cirkevny sud v ziline ,potom vy podate ziadost na anulaciu sobasa, papiere si mozete vytlacit na ich stranke a poslat cim skor a k tomu musite kocky prilozit aj vsetky dokazy ktore by usvedcili ze to naozaj tak bolo,a potom uz len cakat kedy sa vam ozvu alebo odpisu.ja som uz v stave riesenia cakala som 1 a pol na to kym sa mi ozvali,momentalne je to v stave vypocutia svedkou, musite mat minimalne dvoch z kazdej strany a poplatok je 100 eur a platito ziadatel.

terka258
autor
1. sep 2014

@emyly kludne mozes poziadat knaza toho kde si vo farnosti

emyly
1. sep 2014

@terka258 ja ale s exom v kontakte nie som, zdravotnú kartu aj so všetkými zápismi má asi on, alebo psychiater, ale to nech si už žiadajú od neho oni, nie? Takisto nech si oni určia svedkov, lebo ja by som jedine rodinu mohla... a ty máš aký dôvod? klidne aj IP 😉

barborka2910
21. jan 2019

@emyly Čítam tvoje príspevky a chcela by som vedieť, či si sa do toho pustila a či už máš anuláciu za sebou. Ďakujem za odpoveď.