Anulácia manželstva

nikolsofia
30. okt 2021

Ahojte! Ako prebieha anulácia manzelstva teraz?kolko trvá?ked bolo napr.nútenè manzelstvo tak zavolaju aj svedkov?
A platí sa za to? Dakujem🙏

desore
30. okt 2021

@nikolsofia
Anulacia byva vo vynimocnych pripadoch. Nie je to take jednoduche. Donutenie... Ake? Vyhrazal sa ti niekdo smrtou? Je manzel homosexual a bol pred manzelstvom? Nezabudaj, ze nase prapra sa velakrat sobasili kvoli majetkom a nikoho nezaujimalo, ci chcu alebo nie.

chelsey987
30. okt 2021

@nikolsofia píšem ss. Mám nulitu manželstva.

namornicka
30. okt 2021

@nikolsofia myslela som, ze nutene manzelstva sa uzatvaraju iba v moslimskych krajnach.

matovicova
30. okt 2021

@namornicka funguje to aj v osadách..

chelsey987
31. okt 2021

@nikolsofia nulita manželstva je vyhlásenie cirkevný súdom za neplatné. Skúma sa podstata manželského sľubu. Dôvodov na nulitu sú len 4 podľa kanonického práva. Napr. uzavretie manželstva pod nátlakom a pod. je manželská prekážka

kiki68
31. okt 2021

Ak je dokaz o donuteni do manzelstva, tak to riesit. Myslim, ze yo je aj pravny problem. Samozrejme mohlo manzelstvo vzniknut pod vyhrazkami, natlakom ( to sa preskuma)

chelsey987
31. okt 2021

Toto boli dôvody mojej nulity: omyl v podstatných vlastnostiach osoby; uzavretie manželstva oklamaná podvodom, vážny nedostatok rozlišovacieho úsudku ohľadom podstatných práv a povinností vyplývajúcich z manželstva. Potvrdilo sa len to posledné.

eukaeuka
1. nov 2021

@nikolsofia ano,plati sa za to. A manzelstvo z donutenia je dovod na anulaciu

chelsey987
2. nov 2021

@eukaeuka oklamaná podvodom je to, že ti manžel/ka niečo zamlčal pred uzavretím manželstva napr. veľké dlhy, deti a pod. Napr. donútenie do manželstva len preto, že je žena tehotná nie je dôvod nulity

kratulka
17. feb 2023

@chelsey987 ahoj ja prechádzam nulitou a dosť nervy mám... Môžem sa sukromne niečo opýtať?

chelsey987
18. feb 2023

@kratulka ahoj, spokojne píš.

feriva
3. jan 2024

Prosím Vás koľko ste museli platiť za anuláciu manželstva?Čo sa konkrétne zarátava do platieb? Ďakujem.

madeline1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz