Anonymné správy na sociálke, psychický teror a nekonanie súdov

samami
4. mar 2014

Ahojte všetky mamičky,nemamičky,žienky. V prvom rade sa potrebujem ako keby "vykričať" nad bezmocnosťou...ČO teraz zažívam je už ozaj peklo...Trvá to síce už cca 3 roky od rozvodu,ale človek by si myslel,že sa to časom upokojí,ale mám pocit že to graduje..Prešli sme si s ex kopou súdou, úprava styku s deťmi, zníženie výživného /z jeho strany/, krajský súd po jeho odvolané keď mu neznížili ..trestné oznámenia z jeho strany, tiež čo sa detí týka..a nie raz....najnovšie čím ma ničí je jeho podanie na Výkon o styku s deťmi /máme 2 dcéry/...Dcéry ho kategoricky odmietajú..prosím nepíšte mi že chyba bude aj vo mne..Ex sa deťom nevenoval ani v čase keď sme boli manželia..Ja sama som dcéry podporovala,aby k otcovi chodili..som s nimi navštívila dobrovolne detskú psychologičku, aby sme to nejak utriasli a aby nám pomohla..bol tam predvolaný aj otec..žiaľ ani po týchto aktivitách sa nič nezmenilo..na vyžiadanie súdu napísala táto psych. aj správu lekársku,kde píše že deti veľmi zle znášajú keď majú ísť k otcovi, mladšia sa začala pocikávať,staršia si potajme trhala vlásky.už majú stresy,len čo sa povie slovo "brána", že už príde otec a majú ísť..aj toto bolo v správe..že sú psychicky deti unavené..povedzte mi, čo mám robiť?ešte čo? a otec si podá výkon na rozhodnutie,kde mi príde papier,že budem pokutovaná ak nepôjdu s ním..bolo pojednávanie..tak som opísala situáciu,že deti nechodia,lebo nechcú a ja môžem robiť čo chcem..následne si sudkyňa dala vyžiadať tú správu od psych. a odvtedy si predstavte otec neprišiel pre deti 3 mesiace..ani bú ani mé. súd ešte beží..som písala na súd,že otec už nechodí 3 mesiace,tak pokladám ten výkon za hlúposť..samozrejme som to inak napísala..a nič.nič sa nedeje a ja čakám čo zase súd vymyslí...Najnovšie..min. týždeň mi poobede zazvonili dve sociálne precovníčky..vraj im prišiel anonym, že sa nestarám o deti, že ich nechávam v noci samé, že sa flákam atď...chodili mi po byte, ňúrali..a pri otázke, nechávate deti v noci samé?..som ich mala chuť kopnúť do zadnice..Ženy..posledné 2 týždne mali obe antibiotiká,boli choré, nespala som týždeň, čo som im zrážala teploty..ozaj by som im dala srdce na dlani..a toto? Až sa mi plakať chce...starám sa o deti 24 hodín denne, snažím sa aby všetko mali, aj napriek úbohému výživného čo ex dáva..podotýkam nič okrem toho im nedá,nekúpi..či sviatky,vianoce atď...žijem pre nich sú moje všetkooo...strašne mi toto ubližuje..a veľmi ma mrzí, že to teraz rozoberajú aj v škôlke aj u našej doktorky..keďže si sociálka odtiaľ vyžiadala správy ako je to s deťmi..Je to pre mňa ponižujúce...Súdy nekonajú..píšem tam fakty že otec nechodí a výkon stále beží..ALE..anonym../čiže ex/ si naškriabe pár hlúpostí a mňa dávajú do polohy najakého asociála? Či v škôlke to riešia, či u dr..a ktovie kade tade sa do dostane..som zabudla že ešte aj zo školy chcú správu,kde chodí staršia..som veľmi smutná,slamaná a pocit beznádeje...mám podaný aj návrh na zvýšenie výživného,keďže otec neprispieva nič nič navyše a obe dievčatá idú tento rok do školy prírody v mesiaci máj...ten súd sa ťahá a tahá a nekoná sa...a takýto anonym zburcuje všetkých naokolo..veľmi zle sa cítim a myslím,že po rokoch takýchto atakov môjho ex,či formou súdov,kurátoriek,polície som už v koncoch zo silami..Je niekto,nejaká inštitúcia, čo by mi vedela pomôcť? Dá sa toto nejak zastaviť?????

euka210
4. mar 2014

ale ved to je dobre nie, ked ex nechodi po deti, ked ho nechcu...nie toto si chcela?
A s tou socialkou je to mozno tak, ze ked sa k detom nevie dostat, tak skusil takto, ze ked nieco najdu tak by ich zrejme zverili jemu...tak hadam, ze mozno toto tym sledoval. Socialka to zrejme musi preverit, aby bolo vsetko ok a na papieri. Kedze sa o deti staras, tak zistia ze to bolo zbytocne hlasenie a bude pokoj, neber to ako ponizenie, ale ze to je ich robota.

jahodecka
4. mar 2014

ahoj....prezivam zhruba to iste,a nepohnem sa nikam,nikde mi nikto nechce pomoct,nikto nema s nicim nic.....tiez tam mala nechce chodit,sklbcoval mi ju z ruk,ze ci chce ci nechce bude tam chodit a zvykne si,islo mi srdce puknut....ked som mu ju nedala,spinavo mi vynadal,mala sa ma stale vypytuje,ze preco ti tato nadava,ked tam pojdem,poviem mu,nech ti nenadava...ked toto pocujes od 3rocneho dietata,velmi to boli,ze si musi toto premietat v tej malej hlavke.....20teho mame sud a som zvedava ako dopadnem....drzim ti palce a prajem vela sil,aby si to dobojovala do stastneho konca

luba28
4. mar 2014

@samami napisala by som predsedovi sudu,kde mate mat pojednavanie ,...+ dolozila by som vsetky dokumenty co mas+ tvoju vypoved ohladne problemov,ktore mas s ex,...

maminuska
4. mar 2014

@samami prežila som - sociálka, policajti , sudy , tresné oznámenia... sociálka 3 krát, 5 tresných oznámení na mňa a výsledok toho všetkého je že exmanžel ked toto bolo všetko bezvýsledné a on sa oženil sa uplne prestal o deti zaujímať a je tomu 4 roky čo ich nevidel.
Musíš vydržať a obrniť sa , doslovne hrošou kožou , klapky na oči a ist si za svojm cieľom nezaujíma´t sa o neho , prečo , začo to urobil .... lebo ak to budeš riešit hrabne ti , fakt ti preskočí.... a psychicky sa zrutiš a kto sa bude o tie tvoje krásne dcérky starať ?