Alimenty

sandra251995
3. jan 2022

Ahojte mala bisom otazku mám situaciu takú ze som este vidata s muzom ktorim űz nezijem 5 rokov no teraz on ma prisebe Nase dvojicky dcerky 6 rocne ..nenechaju ma snimi ani rozpravat uz vise 3 mesiacou ..Oni byvaju v rakusku teraz prisli domov bez deti udat ma ze ja neplatim na deti alimenti ..Lenze nedostavam kvoli nimi űz roki ani cent posielavala som im peniaze cez western union ale povedali ze to nieje pravda chcem sa vas spitT aj tak musim platit aliment két niesme este rozvedeny a nemalisme ani sud? Dakujem z odpovede

abbey1
3. jan 2022

@sandra251995 Moje oči plačú.
V prvom rade porieš rozvod, stretávanie s deťmi. Bruno na Úrad práce a sociálnych vecí. Poradia ti, ako máš postupovat.
Riešiš už nestretávanie sa s deťmi? Deti by mali mať kontakt s oboma rodičmi. A áno, rodič, ktorý sa stará, by mal dostávať na deti výživné.Ak ste sa nedohodli a nedohodne, rozhodne súd.

zojazoja
3. jan 2022

A z coho ti vypocitali alimenti ked nedostavas ani cent?

ivanka12311
3. jan 2022

Toľko chýb už som videla všetko😵‍💫🙏 Štúr sa musí v hrobe obracať

elizabet173
3. jan 2022

@sandra251995 nerozumiem celkom, pracuješ? Odkiaľ nedostávaš ani cent? Máte stanovený súdne styk s deťmi, alebo len výživné a to neplatiš, či?

sandra251995
autor
3. jan 2022

@zojazoja Este sme nemali súd ani rozvod nic ..iba on z nicoho nic sa rozhodol tak ze nenecha mi vidiet dcerky a udal ma za alimenti tak te ani sud ani rozhod nic nebol ..Nedostavam peniaze lévő som zila tam v rakusku ale moj manzel ból tali

sandra251995
autor
3. jan 2022

@sandra251995
@elizabet173 este nemame stanoveny nic ráz som űz poslala rozvod ale oda vtedy som nedostala papier kvoli corone ..preto nedostavam peniaze lebo mi cerky narodili tam v rakusku zila som tam 2 roki tak ze moj muz pracoval A ja som na deti nice nedostavala potom som ho opustila prisla domov ..zobral mi cerky a teraz ma udal za alimento

sense
3. jan 2022

Áno, pokiaľ ma. On deti v opatere tak aj keď nie ste rozvedení máš vyzivovaciu povinnosť voči svojim deťom a on môže žiadať výživne na ne

maciatkolulu
3. jan 2022

@sandra251995 prosím ta, skus odpovedať úplne jednoducho
Kde majú deti TP a vy s mužom?

sandra251995
autor
3. jan 2022

@ivanka12311 Dakujem za ludskost jasom pitala Pomoc a nie toto a este sa cuduju preco zijeme v takomto svete kde su taky ludia

elizabet173
3. jan 2022

@sandra251995 tomu rozumiem, že ste tam žili spolu, ty si sa vrátila na Slovensko, ale voči deťom máš vyživovaciu povinnosť, aj keď ešte rozvedení nie ste. Si zamestnaná? Z čoho teraz žiješ? Deti sa narodili kde? V Rakúsku?

abbey1
3. jan 2022

@sandra251995 Ale veď sa ti tu snažíme poradiť. Bohužiaľ, uznaj, že tvoj písomný prejav je hrozný.
Pracuješ teraz tu na Slovensku? Videla som, že máš i staršiu dcérku? Tá žije s tebou? Či si ona je u neho?
Už dávno si mala riešiť rozvod, stretávanie s deťmi a svoju prácu. Hneď zajtra volaj úrad a čo najskôr to oficiálne rieš.

dadis
3. jan 2022

@sandra251995 Preco nemas deticky pri sebe?

maciatkolulu
3. jan 2022

@sandra251995 nehnevaj sa na mňa aké peniaze by si chcela. Dostávať na deti s ktorými nie si? Z rakúska prídavky? Ci? Teba trápi, že chcú na decká peniaze? Lebo to je tvoja povinnosť platiť, alebo chceš bojovať o deti? Nejako som nepochopila. Ale ak si si bola cicnut s familiou prachy do rakúska, tak mi ta je úprimne ľúto.. Teraz to cítiť na sk

annamalaga
3. jan 2022

Platiť alimenty musíš , na Slovensku si bez prace ?

vroni
3. jan 2022

Predpokladám, že odišla z Rakúska a zobrala deti so sebou. A teraz si ich otec zobral späť a udal ju za únos deti. Nie sú rozvedení, je matka, žiadnu povinnosť platiť alimenty určenú nemá. Alebo od nej pýta rodinné prídavky, ktoré sú v AT prednostne vyplácané matke. Teda, tak čítam z kryštálovej gule, lebo z autorkinho prejavu som sa nič nedozvedela.

elizabet173
3. jan 2022

@vroni ja sa v tom tiež strácam

sense
4. jan 2022

@vroni ja si myslím ze autorka odišla ale dvojičky ostali u muža a ten chce teraz odatky výživné keďže sú u neho ale ten jej príspevok sa dá vysvetliť všelijako keďže nemá ani hlavy ani paty

aaao
4. jan 2022

@sandra251995 a preco nepracujes?

ivanka12311
4. jan 2022

@sandra251995 nabudúce to skús radšej nakresliť lebo je ťažké to prečítať aj rozumieť 🙏matka troch detí .. tvoj písomný prejav niekde medzi 2-3triedou ZŠ

cacianka
4. jan 2022

Nikto ťa neuráža, ale tvoj písomný prejav a hlavne obsah je hrozný, nikto ti riadne nerozumie čo píšeš.
Treba po tebe lúštiť ako hieroglyfy...
Či ste sobaseni či nie, je tvojou povinnosťou deti živiť a starať sa tiež, nielen muž.
Kde si bola tých 5 rokov a kde deti ?!
Baby mne to pripadá, že má muža taliana, žili v Rakúsku, teraz je tu a deti zostali s ním tam.
On podal návrh na stanovenie výživného, (to bude to "udanie"), deti majú trvalý aj obvyklý pobyt v At, ona na deti neprispieva.
On jej bráni v telefonovaní s deťmi....
No guláš je to, prejav horší ako 8r decko.
@sandra251995 skús to napísať normálne, nech to má hlavu a pätu. Veď tvoja staršia dcéra asi píše lepšie ako ty, keď chce normálne rady

katka1389
4. jan 2022

@sandra251995 rychlo najst pracu hocijaku ,zacat platit a ked ty zalezi na detoch treba sa schopit aby si ich mohla vidiet aj ty....ak mas zaujem .Lebo len tak ty nezoberie deti ...A kef to nepojde tak skusit pravnika

sense
4. jan 2022

@sandra251995 ak si im posielala peniaze cez WU máš predsa o tom potvrdenie... Aj keď to aj si najdrahší spôsob posielania peňazí

silvia_pekna
4. jan 2022

prepac, no ja som sa v tom tak stratila, ze vobec netusim, kde je sever. neviem ci ste rozvedeni alebo nie. najlepsie co mozes, je zajst si na urad prace socialnych veci a rodiny a tam ti budu presne vediet povedat, ako mas dalej postupovat