Aliementy pred rozvodom

tinuskamacurka
15. jan 2024

Ahojte prosím Vás .ešte stále mám manžela ,rozvod zatiaľ riešiť nejdeme len máme na dom hypotéku ja od zajtra idem do podnájmu .ručí nám tam aj moja mama to je nadlho .už mesiac není v dome neželala som si to kým nedostnem byt a chcela som po ňom nejaké peniaze na deti .máme dve deti 8 a 6rokov .povedal mi ,že zaplatiť hypotéku a že my tam bývame tak mi nepošle nič. Vravím ok .ale od tohto mesiaca budem platiť 550e nájom a chcela by som aby mu súd stanovil alimenty dá sa to aj mimo rozvodu. ?či až pri rozvode. Alebo ako mám postupovať ?proste zatiaľ manželia budeme ,ale nebdueme spolu žiť ďakujem

ovaaa
16. jan 2024

Je lepšie mať všetko súdom a podchytené papierovo.

katika901
16. jan 2024

@tinuskamacurka podaj si samostatne o výživné do rozvodu. To platí od dátumu podania.
Mne tak poradili na UPSVaRe. Podala som o rozvod a výživné do rozvodu. Aj keď sa ma sudkyňa pokúšala presvedčiť, nech to stiahnem, keď pár mesiacov zaplatil, trvala som na svojom. Lebo až po 1. stretnutí na súde pochopil, že aj pre neho je lepšie ak bude platiť, radila mu to kurátorka.

tinuskamacurka
autor
16. jan 2024

@katika901 a kde to mám podať na súde ?môžte mi povedať ako postupovať .?

katika901
16. jan 2024

@tinuskamacurka áno na súd.
Podávala som návrh na rozvod a zvlášť návrh na výživné do rozvodu.
Na úrade mi dali vzor, rozpísala som výdavky na deti len zbežne, požadovanú sumu výživného.
To isté v návrhu na rozvod - návrh výšky výživného, styk s otcom som dala, že neupravovať, len na dohode.
Na nete je veľa vzorov, aj na úrade vedia poradiť. Návrh na rozvod je s poplatkom, na výživné bez.

tinuskamacurka
autor
16. jan 2024

@katika901 no ja mám problém že on ma už raz podviedol s touto osobou s ktorou je teraz . tá baba je vydatá raz som NATO prišla teraz po dvoch rokoch znovu .vyhodila som ho k nej a neželám si aby ona niekedy videla moja deti môžem si nato nejak narokovat ?veľa ľudí mi tvrdí ,že mu to zakázať nemôžem aby deti zobral k nej.
Takže mám ísť na úrad práce a s tým papierom na súd áno ?

katika901
16. jan 2024

@tinuskamacurka nemusíš na úrad, stačí podať na súd

mondolina
16. jan 2024

@tinuskamacurka
on si svoje deti môže zobrať kam chce, áno aj k nej.

katika901
16. jan 2024

@tinuskamacurka myslím, že zakázať nemôžeš, ale môžeš sa na stretnutí s kurátorkou vyjadriť, že si to neželáš.
Môj ex s rozvodom nesúhlasil, ale nechcel aby bolo určené stretávanie, preto chcel dohodu. A tak je s dcérou max cestou do kostola a z a na kontroly so strojčekom.
Ona je v puberte, väčšinou je s ním po dohovore. Syn je už dospelý, a keď sa ho spýta na vreckové tak sa ex zdekuje.

tinuskamacurka
autor
16. jan 2024

@mondolina ja to nedovolím .ona mu zakazuje nech za nimi chodí ,aby im niečo kúpil a keď je doma ,sedí nonstop na telefóne a píše snou a deti má na háku .to dám radšej zákaz styku ako keby mi ich mal zobrať za ňou neexistuje .mám dôkazy ako má zbil ako spi celý den keď strazi deti .deti sú hladne a od rána do večera samé lebo on spi.

tinuskamacurka
autor
16. jan 2024

@katika901 ďakujem