Ako zrušiť neodkladné opatrenie?

krpanik
7. aug 2023

Dobrý deň,chcela by som sa opýtať či mal niekto podobnú skúsenosť.Podala som návrh o neodkladne opatrenie o umiestnení dieťaťa do zariadenia kvoli poruchám správania.Bolo to v apríli a nakoľko som není spokojná so zaobchádzaním v zariadení chcela by som si dieťa vziať naspäť domov ale bolo mi oznámené že nakolko to bolo podané na súd tak ja o tom nerozhodujem ale zariadenie.Chcela som len pomôct a nikto ma neinformoval o tom že keď to dám cez súd tak o svojom dieťati nemôžem rozhodovať.Na dobrovolný pobyt som ho nemohla umiestniť lebo som nemala súhlas otca dieťaťa s ktorým nie som už 5 rokov v kontakte.Ak má niekto podobnú skúsenosť budem vďačná za každú radu.Ďakujem

kacena4
7. aug 2023

ak rozhodol sud nic nezmozes. jedine komunikovat so zariadenim kde je, ako by sa to dalo riesit, napr. prelozit do ineho zariadenia. ale hlavne komunikuj písomne s čím nie si spokojna. mozno by si mala podat podnet na sud ako si davala predtým aby zmenil rozhodnutie.
po pravde rodicia si casto neuvedomuju ked taketo veci riesia cez sud, ze je to ine ako umiestnenie na vlastnu žiadosť sle to sa musi platit, cez sud nie...

tosomja
7. aug 2023

Ak máš dôkaz, že s ním zle zaobchádzajú, podaj žiadosť na prešetrenie, neviem, však, čo je zlé zaobchádzanie v takom prípade. Ak ho bijú, týrajú, nedajú jesť, dopuju liekmi.toto by som riešila. Asi aj záleží kvôli čomu išiel do takého zariadenia.

h2
7. aug 2023

Ale veď tu máš zopár diskusií, z mája aj júla, kde píšeš, že ešte len zvažuješ umiestnenie dieťaťa (raz je to dcéra, potom syn) do zariadenia. Tak ako je to vlastne?

krpanik
autor
7. aug 2023

@kacena4 Ja som to chcela riešiť dobrovolným pobytom len pani na sociálke mi povedala že bez súhlasu otca sa to nedá a vôbec ma neoboznámila s tým že o svojom dieťati už nebudem rozhodovať ale úrady a toti neprajem žiadnej matke čo ja teraz prežívam.

mariska1989
7. aug 2023

@krpanik keď úrady tak čo osloviť znova sociálku?

tosomja
7. aug 2023

@krpanik teraz som si čítala predošlú tvoju diskusiu. Čiže tam píšeš, že jedna známa ti povedala, že ak dáš dieťa do zariadenia cez súd, nebudeš o ňom môcť rozhodovať, že chcela by si sa tomu vyhnúť, predtým, ako si napísala na súd, si sa mohla na to tej kuratelke opýtať, či je to tak ☝️

tosomja
7. aug 2023
tosomja
7. aug 2023

Na ako dlho je umiestnený?

abbey1
7. aug 2023

Účet zrušený. Už sa nedozvieme nič.