Ako zistím, či plnoleté dieťa ešte študuje?

8. júl 2024

Dobrý deň, neviem sa dopátrať informácie či moje dieťa ešte študuje VŠ. Keďže je plnoletý škola mi nedá informáciu. Nemáte s tým niekto prosím skúsenosť ?

sissy27
8. júl 2024

https://potvrdeniaonavsteveskoly.sk/ toto by mohlo pomôcť, ale nie je to na 100% spoľahlivé

Ak sa jedná o platenie výživného, tak kontaktovať priamo dieťa, nech ti doloží potvrdenie o návšteve školy, ak to bude ignorovať, tak sa obrátiť na súd.

autor
8. júl 2024

@sissy27 no veď to že neni to 100% spoľahlivé. Áno ide o výživné, dieťa nekomunikuje a už mal mať druhý rok titul bc a nemá. Volala som na súd, nevedeli mi poradiť ako to zistiť. Jedine asi podať žiadosť na zrušenie výživného. Chcela som sa tomuto vyhnúť 😞

gejb
8. júl 2024

Skúsiť to z druhej strany, zisti či je zamestnaný ...napada mi zavolať na sociálnu poisťovňu a zistiť ci za neho nejaky zamestnávateľ plati odvody? Alebo pozrieť profil na LinkedIn?

cookie29
8. júl 2024

Podaj ziadost na zrusenie vyzivneho s tym, ze nemas kontakt od dietata...

zuzanapjat
8. júl 2024

Neviem ako to je na SVK, ale v zahraničí keď rodič berie prídavky na dieťa a dieťa študuje, tak každý rok musí rodič podať na sociálnu poisťovňu opečiatkované potvrdenie zo školy, že je dieťa študent. Požiadajte dieťa písomne o potvrdenie že navštevuje VŠ. Ak to nesplní podajte žiadosť o zrušenie.

januska12323
8. júl 2024

Podaj žiadosť na súd, on bude musieť doložiť potvrdenie o návšteve školy.

autor
8. júl 2024

@gejb zamestnaný bol aj popri VŠ. Čo je prosím vás Linkedln?

autor
8. júl 2024

@zuzanapjat pridavky chodili jemu a mne nechcú dať info či ich ešte poberá

sissy27
8. júl 2024

tak keď to nejde po dobrom, tak podať na súd žiadosť o zrušenie výživného.
Podľa tej stránky čo som dala vyššie, je to ako? Lebo ja som mala opačný problém - dcéra bola študent sš a ukazovalo, že nie je evidovaná ako študent... teraz na vš mi to ukazuje správne.

autor
8. júl 2024

@sissy27 podľa tej stránky je študent ku 30.4. 2024. Lenže nejde mi do hlavy prečo nemá stále žiadny titul neviem čo sa stalo. Či prerušil alebo neviem.

ninusa221
8. júl 2024

Možno že je v medzirocniku

autor
8. júl 2024

@ninusa221 neviem absolútne čo sa deje ale zaujímalo by ma prečo už druhý rok nemá bc 🙈

erikaa09
8. júl 2024

Čo tak skusit kontaktovat kuratelu ? A kde nema uvedene bc ? Poznam ľudí čo majú titul a nedavaju si ho všade

autor
8. júl 2024

@erikaa09 neni zverejnený ani na stránke školy medzi študentami bc