Ako získať malého do svojej starostlivosti?

nezbedna02
21. jan 2014

ako začat ked sme mali súd o rozvod mali sme aj ohladom zverenia maleho do starostlivosti pri čo bývam pri svojich rodičoch a nemala som vhodne podmienky aby bol malý pri mne dali ho otcovi a dohodli sme že mi ho bude dávať že sa dohodneme no nechce mi ho dávať nakolko som už prestahovaná a hladám si robotu chcela by som požiadať o zverenie do mojej starostlivosti je šanca že mi ho zveria ale on stale tvrdi že to sa mi nepodari že to nedovolí vyhráža sa mi

luba28
22. jan 2014

@nezbedna02 poziadaj sud,ale musis mat vytvorene podmienky pre dieta,lebo pride urcite kolizna a ta dava posudok,...

jajka71
22. jan 2014

v prvom rade by som zvazila vsetky okolnosti: ak mas splnene podmienky na starostlivost o malolete dieta: byvanie, zamestnanie, dieta ma vlastny priestor na hranie a existenciu, vies financne zabezpecit jeho potreby, tak by som kontakovala kuratelu, ze doslo ku zmenam, ktore ta opravnuju poziadat o zverenie dietata do starostlivosti, podala by som ziadost o zmenu na sud, a nasledne si dohodla s kuratelou (pracovnickou uradu prace) stretnutie - setrenie v domacnosti, z ktoreho potom bude posudok na sude,

nezbedna02
autor
22. jan 2014

@jajka71 ok dakujem lebo otec malého nemá až take vhodné podmienky

jajka71
23. jan 2014

vsetko zavisi od toho, ako to, co chces ponuknut synovi interpretovat uradu prace, velmi zavisi na postoji sudcu a sudkyne a na tom, ako bude realita interpretovana zucastnenymi stranami - otcom, matkou, svedkami a hlavne uradom prace