Ako žiadať výživné od otca z Pakistanu?

lepabrena
26. dec 2014

Baby, prosim o radu, ako postupovat pri ziadani vyzivneho od otca cudzinca (Pakistan), ak nie je zapisany v RL? Dieta priznava, na zaciatku tehotenstva sa na neho aj tesil, ale prestali sme si rozumiet. Mam najprv podat ziadost o urcenie otcovstva? Je tam nejaka sanca, ze nieco dostanem a ze sa to zacne riesit? Alebo to sud bude len predlzovat, kedze je cudzinec a nic sa nevyriesi? Ja nemam narok na matersku a z rodicaku nic neutiahnem :( takze vyzivne by sme potrebovali a to cim skor.
Dakujem

pribinak
26. dec 2014

Zlata moja, urcite ho do RL nezapisuj a na tych par eur co dostanes ako vyzivne sa vybodni, zbytocne si skomplikujes zivot

Tot moj nazor

miku1
26. dec 2014

@lepabrena Plný súhlas s @pribinak . Nekomplikuj si život viac, než ho máš.

nicolle21
26. dec 2014

@lepabrena ahoj, som zo zv, ak nieco potrebujes, napis mi, mam po malom par veci, mozno by si si nieco vybrala

danieli
26. dec 2014

Ja by som pre pár € hoci teraz velmi potrebných neriskovala, ze raz budem musieť hľadať dieta voľakde v Pakistane, nezapísala by som otca do RL

sissy27
26. dec 2014

@lepabrena keď nie je zapísaný v RL, tak nemáš nárok na nič... a presne ako radili baby, vybodni sa na to, kým ho vôbec nájdu, tak malý bude aj maturovať a kým od neho uvidíš peniaze, tak budeš mať aj vnúčatá... prípadne bude tak vychcaný, že ti ich bude posielať cez nejaký western union po 20 dolárov a 15 zaplatíš len za to, aby si si ich mohla vyzdvihnúť...
a to ešte problémy, ktoré ti môže narobiť, keď už bude oficiálne zapísaný ako otec... no myslím, že môžeš byť bez toho... radšej si hľadaj nejakú prácu...

ivivaiveta
26. dec 2014

To su tahanice nadlhoooo... 😒Keby Europa aspon,to je osetrene ako-tak,dohovory atd..ale Pakistan nie...Neviem presne, v akom ste stadiu, ale ked mu ho das do RL a nebudes napr.vediet adresu aktualnu,alebo nebude preberat postu, ustanovia ti opatrovníka, sa nikdy k nicomu nedopracujes... Kludne si ho daj do RL a napr. ked sa raz budes chciet vydat za iného muza a on si bude chciet dieta osvojit,teda aby malo vase spolocne priezvisko, tak si to potom hodis.. 😢

oladuna
26. dec 2014

@lepabrena urcite nemas narok na ziadne vyzivne od odca dietata.ako vravi @ivivaiveta , s pakistanom ziadna dohoda neexistuje.podobne ako velka cast afriky.take nieco ako vyzivne na dieta existuje iba v europe,australii a v amerike.urcite by som si premyslela ci chcem dietatu napisat do RL meno otca kedze spolu nezijete a ti poviem pravdu ze co sa tyka pakistancov tak podobne ako ty asi skoncilo vela dievcat z vychodnej europy.oni s tou ich tradiciou skoro nikdy neprijmu medzi seba cudzinku ktora nieje z ich KASTY.bohuzial vyzera to ze si mu pekne naletela.teraz by som sa zacala sustredit na dieta a asi najst si dobru robotu a najat si opatrovatelku alebo zapriahnut starych rodicov.nebude to lahke ale urcite to nejako zvladnes.drzim ti velmi palce x

bonaqa2013
26. dec 2014

No asi by som ani ocinka nekontaktovala že má nejaké dieťatko na Sk. je to iná kultúra, a pre pokoj by som oželela asi aj tie peniaze. Pokiaľ to nebol sám šejk, popr. naftový magnát a pod. tak radšej ani nič nechci. no ale zavarila si si riadne dievča moje, len čo je pravda...

mima4
26. dec 2014

@lepabrena
nič od neho nedostanes, v Pakistane neexistuje vyzivne na dieta. Snaz sa najst si nejaku pracu, Bohuzial, musis sa postarat sama.

liebling98
27. dec 2014

@lepabrena nedávaj ho zapísať do RL, môže Ťa to v budúcnosti mrzieť. Nedočkáš sa od neho ani centu, aj keby mu hneď výživné odklepli, o vymožiteľnosti práva v Pakistane si nerobím ilúzie. A aby sa Ti v budúcnosti nestalo, že otecko z rodného listu bude chcieť potomkovi ukázať svoju rodnú krajinu a z jeho návštevy sa stane dlhší pobyt a ty budeš v správach rozprávať o únose dieťaťa. Tým, že nie je v RL, nevzniká mu na dieťa žiaden právny nárok.
Popros o pomoc rodinu, nájdi si prácu. Nie si prvá ani posledná, čo bude sama vychovávať dieťa. Zvládli to iné, zvládneš aj Ty. Držím Ti palce!

lepabrena
autor
27. dec 2014

@pribinak
@miku1
@danieli
@sissy27
@ivivaiveta
@oladuna
@bonaqa2013
@mima4
@liebling98

Baby dakujem za vas nazor, no otec dietata je pilot, takze penazi ma dost, jeho plat je okolo 3000 euro, robili sme pre rovnaku spolocnost, takze kontakt nanho mam. A myslim si, ze dieta by mu nepridelili, kvoli jeho povolaniu, ved by sa o maleho nemohol starat.

Teraz, ked viete jeho plat, isli by ste do toho?

@nicolle21 dakujem moja, no teraz mam vecicky az asi do jedneho rocku, dostala som vela od sesternic a kamaratok, takze zatial sme zaobleceni. dakujem

zeriempizzu
27. dec 2014

@lepabrena pockaj je on pakistanec ako obcan pakistanu alebo ma pobyt a zije v EU? Lebo v tom je zjavne rozdiel.
A osobne - mohol by byt i pakistansky princ, nedala by som ho do rodneho listu.

tenerifka
27. dec 2014

@lepabrena Ako pilot zaraba len 3000 eur? To sa mi nechce verit....ale to je v podstate jedno, v Pakistane ma urcite siroku rodinu, ktora by sa o jeho dieta postarala zatial co on bude v praci....jedenkrat by tam maleho dostal, pakistanske zakony by boli na jeho strane a ty by si mala len oci pre plac. Ako ti kocky vyssie radili, tie peniaze nestoja za to riziko

miku1
27. dec 2014

@lepabrena Myslím, že v tvojom prípade, fakt že ide o pakistanca hovorí za všetko. Nešla by som do toho za žiadne peniaze. A do RL by som ho nezapísala ani za svet. Ty sa možno na to pozeráš inak, ale snažíme sa ti poradiť dobre, aby sme tu raz nemuseli prispievať do témy - bývalý priateľ mi uniesol dieťa.....Drž sa, viem, že to bude ťažké, keďže si sama s malým, ale skús nájsť inú cestu ako túto.

canerko
27. dec 2014

@lepabrena pekny nick!Mas rada srbsku spevacku Fahretu Jahic alias lepa brena?Ak dieta priznava preco nije v RL dietata.Moj manzel hovori aby si si dobre rozmislela ohladom toho co ziadas ako povedala @miku1 a to sme obaja cudzinci a zijeme v Turecku.

liebling98
27. dec 2014

@lepabrena ako píše @zeriempizzu do rodného listu by som ho nedala, ani keby bol Pakistanský princ. Keď tak dobre zarába a máš na neho kontakt, skús sa s ním mimosúdne dohodnúť, že by Ti prispieval. Nechaj to na jeho dobrú vôľu. Ak nebude mať záujem o syna ani o platenie, nesilila by som to. Radšej by som sa s dieťaťom uskromnila.

radopp
27. dec 2014

@lepabrena pakistanec? omg

pribinak
27. dec 2014

Nie je az take podstatne ake ma zamestananie a kolko zarobi, ale obcianstvo ktorej krajiny ma, je velmi dolezite aj to, kde sa trvale zdrzuje a zije, od tychto dvoch faktov sa bude odvijat velmi vela,
Ja neviem, neriskla by som to, ak sa raz dostane dieta mimo slovensku legislativu a jurisdikciu, no s panom janom, budes kralovat titulke noveho casu

Baby ti tu radia dobre, ak je charakter, na dieta ti prispeje, ak nie, urcite ho na rodny list nedavaj

Jemu s povinnostou platit vyzivne, pripadne sa aj pravo s dietatom sa stretavat a ......

ivivaiveta
27. dec 2014

@lepabrena za mna takto:
1.tvojmu drahemu je jedno,ci je v RL vasho malého,keby nie, tak ho tam ma, cize pre teba je teraz len otazka, ci ti to pomoze pri vyzivnom,right?v tvojom pripade nie...
2.pakistanec, ind, sudanec,albanec,vsetko jedno, ak ti nebude chciet prispievat na dieta, tak ti NEBUDE,ci je v RL, ci nie...ci zaraba 3 tis. alebo 400 e...(inak platy pilotov su rozne, toto je taky nastupny, teda ak nie je druhy pilot)..ak som ta dobre pochopila,tebe uz nejde o neho, ty chces prasule, jasne, dieta ma na ne pravo...chcem ti len povedat, ze to, ze ho das do RL ti nijake ecka, vzhladom na to, ze je pakistanec NEZARUCUJE...naopak, iba ta to moze zatazit do buducna..navyse,Pakistan je silne islamsky orientovany a si asi zabudla, co hovori koran(mat pakistanca, mam to prestudovane)..a inak, k tahaniciam nestaci, ze mas na neho kontakt, neviem, ako si to myslela, ale pre ucely sudu ti nestaci telefonne cislo...
3.ked uz to takto dopadlo, pan si je vedomy, ze dieta ma, teraz daj RL bokom, mas na neho kontakt, ako dobry tato sa s tebou dohodne, kolko ti bude posielat a nieries furt RL...ak je zly tato, nic nebude,bohuzial...

pribinak
27. dec 2014

Ak to fakt veeelmi chces riesit, obrat sa na Centrum medzinarodno-pracnej ochrany deti a mladeze, sidlia v Bratislave, spadaju pod Ministerstvo prace, soc.veci a rodiny,
Maju skusenosti s takymi "pripadmi" ako si ty

Vela stastia a rozvahy

radopp
27. dec 2014

@ivivaiveta Podľa islamského práva do 7 rokov vychováva syna matka, potom otec? To bude ten únos. A tiež že sex pred svadbou je zločin a trestá sa ukameňovaním?

pribinak
27. dec 2014

pardon, Centrum medzinarodno-pravnej ochrany deti a mladeze, nie pracnej (mobil pise co chce)

danieli
27. dec 2014

@lepabrena nešla by som do toho, ani za tie peniaze, fakt nie, možno aj kvoli nim nie, zvlášť ked by som vedela, ze to skončilo a predpokladám, ze v budúcnosti si nájdeš nového partnera, možno by si chcel drobca osvojiť, bez zápisu do RL sa vyhnes toľkými neprijemnostiam, ja by som rozmýšľala hlavne dopredu, z tých 3000€ keby si mesačne dostala 200-300€ teraz možno pomôže, ale neskôr si moze kadečo nárokovať a to by mi nestalo za manipuláciu s citmi môjho dieťaťa

radopp
27. dec 2014

pôrodné je 1000 eur, rodičovský nejakých 200, určite má starých rodičov

bonaqa2013
27. dec 2014

Ani tie peniaze čo akože zarába nezmenia moj názor. Nekontaktovala by som ho. Odrádzalo by ma že je Pakistanec - to hovorí za všetko

sissy27
27. dec 2014

@lepabrena na tvojom mieste by som do toho nešla ani keby zarábal 30 tisíc... ale ak ti vidina prachov (zámerne píšem "vidina", lebo nie je toho boha na svete, ktorý by ho donútil platiť, kým sám nebude chcieť) stojí za riziko únosu, opletačky na úradoch a problémy v budúcnosti (problém s vycestovaním, zmenou priezviska atď.) tak smelo do toho... dostala si tu rady od báb, ktoré si rovnakými alebo podobnými problémami prešli alebo sa s nimi nejakým spôsobom stretli, tak si vyber, či sa poučíš z chýb druhých, alebo silou mocou ti chýba adrenalín...
keby bol čo k čomu, tak prejaví záujem o dieťa, pošle ti peniaze aj sám od seba...

oladuna
28. dec 2014

@lepabrena podla toho ci ma v europskej krajine obcianstvo.ak len v pakistane tak by som to neriesila.

matko10
26. jan 2015

Daj si pokoj s pakistancom!!!! Ked sa najes ty, naje sa aj dieta a tych par veci ti tu aj baby daruju,......co ta mrzi? Uz jednu spomienku na na pakistan mas,.....chces zazit druhy pakistan? Tam si najdi slovaka, od neho vytlces nejake to euro a nevymislaj....))

pillipilli
17. jan 2016

Ahoj pokial sa o dieta nezaujima a je ti ochotny platit dohodni sa s nim, avsak ak ti nebude chciet platit bouzial peniaze neuvidis. Bouzial v moslimskej krajine ako dieta pocate v nemanzelskom zvazku nebude mat narok na jeho majetok. To len tak ak by si myslela ze bude niekedy nieco dedit. Vyzivne je jedna vec a styk s dietatom druha. Na tvojom mieste podam na sud , lebo ked ti nebude platit aspon 3 mesiace mas narok na vyzivne 108€ tak nejak od statu. Potom ak by si robil narok na dieta samozrejme to je potom komplikovane ako rodic totiz ma vsetky prava. Inak na sk je jedna organizacia co s tymto pomaha maju sidlo v blave. Oni poskytuju poradenstvo a riesia tieto veci. Mozes im pisat aj maily alebo volat. Naozaj vedia poradit.

pillipilli
17. jan 2016

Zeny co mate deti s zahranicnymi individuami vygooglite si CIPC je to organizacia zaoberajuca sa tymto problemom. Bouzial malo zien o nich vie a naozaj bedia pomoct a aj povedia ako postupovat.