Ako sa delí majetok a financie na opravy po rozvode?

apartman
9. aug 2011

ako postupuje sud v pripade, ze po rozvode rozdeluje majetok, je to dost komplikovane u nas....jedna sa totiz o to, ze byvame v mojom rodicovskom dome a manzel financne prispel na jeho rekonstrukciu, ja ho vsak nemam z coho vyplatit, lebo som na materskej a hypoteku ani uver mi nikto neda.....?

veroveronika
9. aug 2011

@apartman a kto je vlastnikom domu?

apartman
autor
9. aug 2011

@veroveronika vlastnikom som ja napisana na povoleni na pristavbu, s tym, ze pristavba uz stala, ked sme sa z terajsim manzelom zoznamili a stara cast domu je vo vlastnictve mna, mojej mamy a mojich 2 sestier.....

veroveronika
9. aug 2011

@apartman tak to by nemal byt problem, neviem sice akou sumou prispel manzel, ale aj ta suma sa deli na polovicu, ak nou prispel pocas manzelstva 😉
mozes sa skusit dohodnut v ramci MVM na splatkach

apartman
autor
9. aug 2011

@veroveronika dakujem, tak to si ma potesila.....co znamena prosim MVM?

veroveronika
9. aug 2011

@apartman majetkove, resp.majetkovo-pravne vysporiadanie manzelov 🙂 , neboj nic, zakladom je to, ze on nie je vlastnikom/spoluvlastnikom nehnutelnosti

apartman
autor
9. aug 2011

@veroveronika to znamena, ze vlastne mu dlzim len polovicu z toho co do domu investoval...?

veroveronika
9. aug 2011

@apartman ano, ak to investoval pocas manzelstva

cigaretka5
9. aug 2011

@apartman ano, aj to musite vydokladovat hodnotu investicie, ktoru ste pocas manzelstva investovali.Ak investoval niečo pred svadbou a n ie je o tom právny dokument, má smolu, musel by nájsť neutrálnych svedkov , ktorý by mu dosvedčili, že platil veci ešte pred manželstvom

apartman
autor
9. aug 2011

a neviete mi poradit, ako sa da dosiahnut aby sem uz nechodil...? ked som ho poziadala, aby na cas odisiel a nechodil sem, pretoze sa psychycky necitim dobre v jeho spolocnosti a ked je tu nevychadzam zo spalne, len ak za ucelom odchodu z domu na prechadzku, a podobne.....povedal mi, ze on tu byvat bude a hotovo, lebo sem investoval a odist mam ja a mam si hladat byt.....upozornujem, ze ma vyhadzuje z mojho rodicovskeho domu, kde on nema ani trvaly pobyt, len co to investoval do rekonstrukcie.....

veroveronika
10. aug 2011

@apartman ak tam nema ani len trvaly pobyt, tak sa to da vyriesit uplne jednoducho..zbalit veci, dat pred dvere a vymenit zamku...

apartman
autor
11. aug 2011

ako sa vlastne bude zistovat, ze kolko do domu kto investoval? treba blocky, alebo chodi nejaky znalec, ktory to spisuje? ako bude vediet, kolko z domu uz stalo pred manzelovym prichodom? kto toho znalca vola a kedy?